Jégkorong, U18-as divízió 1/B vb: nyolc gól után magyar feljutás

2014.04.17. 18:43
A záró forduló eredményétől függetlenül megnyerte a Székesfehérváron zajló divízó 1/B világbajnokságot a magyar U18-as jégkorong-válogatott, miután a torna negyedik fordulójában négy góllal győzött Japán ellen.

A japánok váratlanul jól tartották magukat, gyors vezetésüket magyar fordítást követte, de az első harmadot így is ikszre mentették. A második játékrész közepén két és fél perc alatt két gólt szerezve sikerült meglépnünk, majd a záró felvonáshoz érve háromra növeltük az előnyünket. A harmadik harmad végjátékában kinyílt a gólzsák, felváltva estek a találatok, mínusz háromnál(!) a végjátékban a japánok a kapusukat is levitték, de a mérkőzés legjobbja, a három góllal és három gólpasszal záró Galló Vilmos kihasználta az üres kapus lehetőséget.

Csapatunk jövőre a második vonalat jelentő divízió 1/A-ban szerepelhet. Ebben a korosztályban az elitet nem tizenhat válogatott alkotja, mint a felnőtteknél, hanem tíz. Így legjobbjaink a 11–16. között mérhetik meg magukat, ami felnőtt mércével mérve A-csoportos szintet jelent.