Jégkorong: szétlövéses magyar siker a Négy Nemzet Tornáján

2013.11.08. 21:02
A magyar jégkorong-válogatott szétlövés után 2–1-re legyőzte Lengyelországot a káposztásmegyeri Jégpalotában zajló MME Négy Nemzet Torna első fordulójában.

A magyar válogatott nagy csatában harcolta ki a győzelmet (Fotó: Czerkl Gábor)

Szélig Viktor visszavonulása és Tokaji Viktor sérülése miatt Bartalis István volt a magyar válogatott csapatkapitánya a mérkőzésen, a kapuban pedig Hetényi Zoltán kezdett a mieinknél, és sokáig meg is őrizte azt gól nélkül.

Az első játékrész során a mieink valamivel többet próbálkoztak kapura lövéssel (9–8), gólt azonban egyik csapat sem szerzett. A második 20 perc derekához érve egy támadóharmadban elvesztett korong után Pawel Dronia gyors kontra végén megszerezte a találkozó első találatát (0–1).

A harmadik harmadban kicsit elharapózni látszottak az indulatok, Kovács Csaba és Adam Baginski is fegyelmit kapott, de később is sokáig csak a kiállításokat jegyezhették fel a statisztikusok, mígnem másfél perccel a vége előtt egy időkérést követően Bartalis az emberelőny utolsó másodpercében kiegyenlített (1–1).

Újabb gól már a hátralévő időben, majd az ezt követő hosszabbításban sem esett, így jöhetett a szétlövés, ahol a magyar csapat Mihály Árpád lövésével kiharcolta a győzelmet (2–1).

„Az utolsó harmadban kijött, hogy itthon jobban kell küzdeni”

A másik találkozón az ukrán válogatott simán, 6–1-re nyert a román csapat ellen.

NÉGY NEMZET TORNA
Magyarország–Lengyelország 2–1
(0–0, 0–1, 1–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel

Káposztásmegyer, 1500 néző. Vezette: Gluhovszkij (ukrán), Butucel (román), Soós, Vas Mátyás
MAGYARORSZÁG:
HETÉNYI Z.Hegyi Á., Szirányi B. Sofron, BARTALIS 1, LadányiPozsgai, Hüffner, MIHÁLY Á. 1 (1), VAS J. (1), MetcalfeKiss D., Gőz, Magosi, Sikorcin, Kovács Cs. – VARGA A., Orbán, Somogyi, Nemes, Gröschl. Megbízott szövetségi kapitány: Sille Tamás
LENGYELORSZÁG:
ODROBNY – DRONIA 1, Dutka (1), ZAPALA, MALASINSKI (1), KoluszPociecha, Borzecki, Laszkiewicz, PASIUT, Lopuski – Wajda, Kotlorz, Baginski, Strzyzowski, DziubinskiWanacki, Bryk, Witecki, Bepierszcz, Galant. Szövetségi kapitány: Igor Zaharkin
Gólok. 32:42: Dronia (Malasinski, Dutka,0–1). 58:35: Bartalis (Mihály Á., Vas J. – emberelőny, 1–1)
Győztes lövés:
Mihály Á. (2–1)
Fegyelmi büntetés:
10 perc (Kovács Cs.), ill. 10 perc (Baginski)