Jégkorong: súlyos vereséget szenvedett a listavezető FTC

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.09.22. 21:49
A listavezető Ferencváros 6–1-re kikapott a legutóbb döntős MAC Budapest vendégeként a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

Az eddig százszázalékos zöld-fehérek veresége egyben azt is jelenti, hogy már nincs veretlen csapat a mezőnyben.

A címvédő DVTK Jegesmedvék simán, 4–1-re megverték a vendég Csíkszeredát, győztek a Fehérvári Titánok is, és megszerezte első pontjait a Vienna Capitals II.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

MAC BUDAPEST–FERENCVÁROS 6–1 (1–1, 3–0, 2–0)
Budapest, Tüskecsarnok, 1000
néző. Vezette: Kókai, Kincses, Berkesi, Abonyi
MAC: Bálizs – Cunningham, Vokla – Dudás (1), Pozsgai 2 (1) – Macaulay, Kovács B. (1) – Tóth Richárd 1, Garát; B. Orban (2), Nagy K., Terbócs 1 (1) – Dansereau, Nagy G., Klempa – Somogyi 1 (1), Brown 1, Jokila – Molnár D., Tóth G., Keresztury. Edző: Majoross Gergely
FTC: Sevela – Hietamäki, Tuominen – Jászai, Korbuly – Jaborník, Owen – Farkas L., Lakatos; Dubek 1, Fliszár, Szappanos – Kovács V., Könczei, Németh A. – Rafaj, Shupe, Tendler – Bödök, Inglis, Tóth Renátó. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 12 perc + végleges fegyelmi (Brown), ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Inglis)
Majoross Gergely:
– Az volt a célunk, hogy bizonyítsuk, azért volt idáig veretlen a Fradi, mert velünk még nem találkozott – szerencsére sikerült. Az első harmad második tíz percét leszámítva meggyőzően játszottunk. Akkor egy látványos hibával visszahoztuk őket a meccsbe, de ilyen előfordul, ezt leszámítva elégedett vagyok, különösen az emberhátrányos védekezésünkkel.
Greg Lindqvist: – Az első harmadban még jól játszottunk, nem csak a szerencsés gólunk miatt, helyzeteink is voltak. A másodikban korán kaptunk egy gólt, aztán viszont öt percig fórban játszhattunk, majd kettős előnyben, de kapura sem lőttünk… Cserébe megkaptuk a negyediket – és ott vége volt a dalnak.

DVTK-JEGESMEDVÉK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–1 (3–0, 1–0, 0–1)
Miskolc, 810
néző.Vezette: Gangel, Juhász G., Kormos D., Sipos
DVTK: ADORJÁN – Láda B., Rantanen – Leppänen (1), Rusk – VOJTKÓ (1), Gőz (1) – Bernáth, Szopos; Tóth A. (1), Vas J. (1), Kulmala 1 – Galanisz (1), MISKOLCZI 1 (1), MAGOSI B. 1 (1) – Karda, Pavuk 1, Ritó – Köllő, Albert T., Tóth Gergő. Edző: Mikael Tisell
CSÍKSZEREDA: Onodi – Papp Sz., Bjelov – Salló, Brnák – Gecse, Farkas T. – János I., Györfy; Antal Zs., Taratyuhin, Valchar – Fodor, Fabus, Rokaly Sz. – Rokaly N., Rusnák, Molnár – SÁNDOR Z. 1, Antal N. (1), Egyed (1). Edző: Leo Gudas
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Mikael Tisell:
– Nagyon jól kezdtünk, negyven percig esélyt sem adtunk az ellenfelünknek. Az első két harmadban éltünk a lehetőségeinkkel is. A záró felvonásban azonban teret hagytunk a csíkszeredaiaknak, akik ki is használták ezt.
Leo Gudas: – Az első harmadban veszítettük el a mérkőzést, ekkor nagyon jók voltak a Jegesmedvék. Mi sok hibát követtünk el, és a hazaiak ezt kihasználták.

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–ÚJPEST 5–2 (2–0, 1–2, 2–0)
Székesfehérvár, 450
néző. Vezette: Wolf, Németh M., Árkovics G., Kedves
FEHÉRVÁR: Kornakker – Antal A., Vehmanen – Szabó B. (1), Reiter A. – LÁDAY, Imre – SÁNDOR 1, Mazzag; Hamvai, AINSWORTH 1 (1), SCHOENMAKERS 1 (1) – Vizi, Részegh, Kiss P. – Péter, ANTILLA, SZITA 2 (1) – BALOGH B. (1), Erdei, Prácser. Edző: Kóger István
UTE: Ágoston – Hegyi Á., Huba – Kiss D., Kiss R. – Nagy N., Varga A. – Pokorny, Schmál; Roczanov, Pichler, Turbucz – Becze, DÓSA 1, Nemes (1) – Sági, Sikorcin (1), SZALMA 1 – Benk, Cseter, Ropret. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítás: 4, ill. 12 perc
Kóger István:
– A csapat maradéktalanul betartotta azt, amit megbeszéltünk. Nagyon sokat dolgoztunk, elvettük a ellenféltől a játéklehetőséget. Végre jöttek a lőtt gólok is, annak ellenére, hogy emberelőnyben kaptunk gólt, de utólag azt mondom, a csapat tartását mutatja, hogy az UTE felzárkózása dacára sem rogytunk össze, és a végén sima győzelmet arattunk.
Szilassy Zoltán: – Tragikus volt, amit műveltünk. Egy másodpercnyi sikerélményt sem érdemeltünk ebből a meccsből, ledolgozott minket az ellenfelünk. Sokkal többet korcsolyáztak, a mi hozzáállásunk elkeserítő volt. Ez méltatlan volt a profi sporthoz, nyilván ennek hangot is adunk, de nagyon gyorsan ki kell javítanunk a hibákat, mert jönnek a meccsek egymás után.

VIENNA CAPITALS II (osztrák)–CORONA BRASOV (romániai) 4–3 (1–2, 2–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Bécs, 212
néző. Vezette: Soós D., Halassy, Pálkövi, Muzsik
VIENNA: Tschrepitsch – Pelz, Wolf – Hackl (1), Kruckovyc – Kuqali (2), Piff – Karitnig, Leitner; Schlögl 1, Schönwetter, Szabad (1) – Grosslercher 2, Nissner (1), Wukowits (1) – Artner, Habernig 1, F. Maxa (1) – Bolterle, Janisch, A. Maxa. Edző: Christian Dolezal
BRASSÓ: Polc – Filíp, Sirokovs (1) – Nagy I., Stoflet – Bors, Jemeljanyenko – Bíró O., Nagy Cs.; Gliga (1), MacMillan (1), Walls 2 – Bíró G. 1, Mihály Á. (1), Mihály E. – Saluga, Tranca, Zabludovszkij – Bíró M., Péter Zs., Zsók. Edző: Martin Lacroix
Kiállítások: 8, ill. 6 perc

1. Ferencváros 5 4 1 26–12 +14 12
2. MAC Budapest 5 4 1 22–10 +12 12
3. DVTK Jegesmedvék 5 4 1 18– 7 +11 12
4. Újpest 5 3 2 12–12 0 9
5. Fehérvári Titánok 5 2 3 15–23 –8 6
6. Corona Brasov 3 1 1 1 9–10 –1 4
7. Dunaújvárosi Acélbikák 4 1 3 8–15 –7 3