Jégkorong Mol Liga: újvárosi siker Miskolcon, nyert a Debrecen

2015.01.18. 20:43
A Debrecen szétlövésben nyert Brassóban a Corona Brasov ellen, míg a Csíkszereda simán legyőzte az Újpestet a jégkorong MO Liga legutóbbi játéknapján. A nap rangadóján a DAB idegenben nyert a Miskolc ellen.

Nagyon kiegyenlített meccset játszott idegenben a brassói csapattal a Debrecen. A gól nélküli első harmad után ugyan kétgólos hátrányba kerültek a vendégek, de Virág Csanád és Peter Klouda gólját Danil Kaskov és Dancsfalvi Norbert egalizálta. Érdekes, hogy mind a négy találat egyenlő létszámnál született.

Aztán Mihály Árpád a Brasovot juttatta vezetéshez, de Könczei Áron találatának köszönhetően jöhetett a hosszabbítás. A ráadásban nem született gól, így a szétlövés dönthetett. Ladányi Balázs sikeres rávezetése végül debreceni diadalt ért.

A Csíkszereda nem sok esélyt adott az Újpestnek, és már az első harmadban 2–0-s vezetésre tett szert. Farkas Tamás egyenlő létszámnál, majd Erik Spady kettős emberelőnyben volt eredményes.

Ugyan Mihalik József szépített, de ezután ismét a Csíkszereda percei következtek. Spady duplázott, majd Petteri Salonen és Bíró Mátyás gyakorlatilag gálává alakította mérkőzést. Végül egy újpesti szépítésre azért még futotta.

A nap rangadója kétség kívül a Dunaújváros miskolci vendégjátéka volt. A kiegyenlített első harmad után azonban a DAB elnémította a Jegesmedvék szurkolóit.

A második játékrész elején ugyanis Gröschl Tamás bevette a hazaiak kapuját, majd hét perccel később Szappanos Dávid duplázta meg az előnyt. Ráadásul a harmad vége előtt Hruby Gellért háromra növelte az újvárosiak előnyét.

A forduló előtt listavezető Miskolc a harmadik harmadban mindent megtett, de csak a szépítésre futotta az erejéből.

JÉGKORONG MOL LIGA

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–DAB DOCLER 1–3 (0–0, 0–3, 1–0)
Miskolc, 1400 néző. V: Gangel, Haszonits, Kis–Király, Pálkövi
MISKOLC: Bálizs – Dudas (1), Boyle, Metcalfe, BECE 1, Cohen – Sagert, Gőz, Dansereau, Tóth A., Hajós – Vojtko, Dósa, Miskolczi, Popovics, Láda B. – Láda P., Szilágyi, Fliszár, Rocanov, Rito. Edző: Majoross Gergely
DAB: KALNINS – Hüffner, Pozsgai, SZAPPANOS 1 (1), AZARI (1), GALANISZ (1) – Mestyán (1), Martine, Peterdi (1), GRÖSCHL 1, ESKELINEN (1) – Hruby 1, Nagy R., Somogyi, Papp V., Szepessy – Pavuk, Erdélyi, Magosi, Léránt. Edző: Donald MacLean
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Majoros Gergely:
– Az idei szezon legjobb mérkőzését játszottuk. Két remekül szervezett csapat küzdött egymással. A DAB néhány fegyelmezetlenségünket kihasználta, mi pedig a harmadik harmadban hiába mozgósítottunk nagy erőket, csak a szépítő gólt tudtuk elérni.
Donald MacLean: – Jó újra az első helyen állni. Az első két harmadban kiválóan játszottunk és jelentős előnyt szereztünk. A záró felvonásban beszorultunk és a szerencse mellett Kalnins remek védéseire is szükségünk volt a sikerhez.

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)–UTE 5–2 (2–0, 3–1, 0–1)
Csíkszereda, 1000 néző. V: Lascar, M. Butucel, A. Butucel (mindhárom román), Péter V. (romániai)
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Spady 2, Nagy I. (2) – Satek (1), Molnár Zsombor (1), Farkas 1 – Papp Sz., Bíró M. 1 (1) – Bíró G. (1), Salonen 1 (1), Bíró O. (1) – Salló, Gecse – Heffernan, Tranca (1), Mihály E. – Molnár Zoltán, Geréb, Rokaly. Edző: Christer Dreberg
UTE: Sila – Hegyi Á. Z. (1), Durák (2) – Mihalík 1, Elomo, Tapio 1 (1) – Zalavári, Kiss D. – Tóth G., Turbucz, Csányi – Garbacz, Sommer – Dömötör, Virág Csaba, Gágyor – Lindgren – Reiter R., Pichler. Edző: Szilassy Zoltán
Christer Dreberg:
– Amikor sorozatban gólokat tudsz lőni, a játékosok megtelnek energiával, illetve önbizalommal. Jó volt látni ezeket a fiatal hokisokat, ahogy célratörően játszanak, korongokat szereznek, lőnek és harcolnak. Továbbá jó volt látni azt is, hogy hatékony az előnyös játékunk.
Szilassy Zoltán: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, és mire szóhoz jutottunk volna, belénk fojtották. Jól álltak bele a meccsbe a hazaiak, ami esélyt kaptak a sorstól, azt ki is használták, és megnyerték a meccset. Nekünk tanulni kell belőle, hogy nagyon nagy ellenszélre is készülni kell, hiszen kerülhetünk még ilyen szituációba a szezon során.

CORONA BRASOV (romániai)–DEBRECENI HK 3–4 (0–0, 2–2, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Brassó, 1300 néző. V: Gergely, Máthé, Sikó (mindhárom romániai), Trandafir (román)
BRASOV: Polc – Filíp, Obsut (1) – Fodor (1), Saluga (1), Klouda 1 – János, Hietamäki – Molnár Zsolt (1), Mihály Á. 1, Virág Csanád 1 – Imecs, Nagy Cs. – Antal Zs., Zsók, Petres – Bálint, Péter Zs., Márton, Mátyás. Edző: Jerry Bjorn Andersson
DEBRECEN: Borogyin – Jemeljanov (1), Csíki – Ladányi 1 (1), Könczei 1, Hári N. – Szadikov, Voronov – Berta, Kaszkov 1, Sijka – Prakab, Tőkési – Kuriljuk (1), Dancsfalvi 1, Vaszjunyin (1) – Wéber, Okos, Barabás (1). Edző: Jevgenyij Muhin

FERENCVÁROS–NOVÉ ZÁMKY (SZLOVÁKIAI) 5–2 (4–1, 1–1, 0–0)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Németh M., Halassy, Soltész, Vass M.
FTC: MARTON – Moravec, Guren 1 – Novák, Dubek (1), RAFAJ 2 (1) – HEGYI Á. (2), Cerny – KISS Á. 1 (3), GALLÓ I. (2), Kiss G. 1 – LENCSÉS, Lévai – Németh P., Pál Z.,
Papp Cs. – Géczi, Farkas L. S. Edző: Szakács Ferenc
NOVÉ ZÁMKY: Cikánek (KRAJCOVIC) – Huba, Durco – Podstavek (1), O. Stefanka (1), CALÁDI 1 – Kowalczyk, Siska – M. Stefanka, Frolík (1), Faith 1 – Hrudík, Baron – Brandis,
Martin Dubec, MAREK DUBEC (1) – Leskó, Král – Púchovsky, Duris. Edző: Slavomír Chlebec
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Szakács Ferenc:
– Ezzel a győzelmünkkel megmaradt a reményünk a rájátszásra. Végre
olyan helyzetek is bementek, amilyenek korábban sokszor kimaradtak. A sok kihagyott
emberelőny miatt kissé bosszús vagyok, de összességében gratulálok a fiúknak.
Slavomír Chlebec: – Nekünk minden meccs egyaránt fontos, de sajnos ezúttal öt meghatározó
játékosunk nélkül kellett kiállnunk, és ebben a sűrű programban így elég nehéz a dolgunk. Az első harmadban bekapott négy gól lényegében el is döntötte a meccset.

1. Dab.Docler 37 23 5 1 8 127–93 +34 80
2. Miskolci Jegesmedvék 37 21 7 2 7 155–76 +79 79
3. HC Nové Zámky 37 18 5 3 11 147–124 +23 67
4. ASC Corona Brasov 36 17 2 10 7 122–103 +19 65
5. Debreceni HK 37 14 3 3 17 120–122 –2 51
6. UTE 36 10 3 4 19 108–161 –53 40
7. Ferencvárosi TC 36 9 2 4 21 93–129 –36 35
8. HSC Csíkszereda 36 3 4 4 25 83–147 –64 21