Jégkorong Mol Liga: újvárosi siker az FTC ellen

2014.11.02. 19:56
A listavezető Dunaújváros egygólos győzelmet aratott a vendég Ferencváros ellen a jégkorong MOL Liga vasárnapi játéknapján.

A Dab.Docler a 34. percben szerzett vezetést emberelőnyből Peterdi Imre góljával, Revák Zoltán a 38.-ban egyenlített. A 70 percnyi kiállítást hozó meccs (Rafaj Attila végleges fegyelmivel szállt ki) hajrájában kettős emberelőnybe került az Újváros, és Szappanos Dávid révén ki is használta azt, így 2–1-re megnyerte a mérkőzést.

Az Újpest belefutott a késbe a Miskolc ellen: a Jegesmedvék az első két harmadot egyaránt 2–0-ra nyerték meg, majd a 45. perc után még hármat bepakoltak az UTE kapujába – érdekes, hogy a hét gólon hét különböző játékos osztozott.

Hosszabbításos mérkőzést hozott a Debrecen brassói vendégjátéka: 1–1 után a Corona finn légiósa, Juha-Matti Hietamäki döntötte el a találkozót.

JÉGKORONG MOL LIGA, ALAPSZAKASZ
DAB.DOCLER–FERENCVÁROS 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Dunaújváros, 700
néző. V: Haszonits, Sós Z., Abonyi, Tímár
DAB: SEVELA – Pozsgai (1), MARTINE – Peterdi 1, GALANISZ, Pavuk; Nagy R., MESTYÁN – SZAPPANOS 1, AZARI (1), Papp V.; Hruby, Erdélyi T. – Kovács V., Szepessy M., Kiss Á. (2); Magosi E. Edző: Donald MacLean
FTC: MARTON (1) – Moravecz, CERNY – MIKUSOVIC, Pál Z. (1), Novak; Lencsés, Kramar – Dubek, Rafaj, Papp Cs; Horváth A., HEGYI Á. – Revák 1, Németh P., BORBÁS; Lévai, Mach. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítás:
14 perc, ill. 26 perc+10+20 perc fegyelmi (Rafaj)

Donald MacLean: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, több játékost is nélkülöznünk kellett. A lényeg viszont a három pont, amit a végén sikerült kicsikarnunk. Kevesebb kiállítást szerettem volna, ellenben az emberelőnyös helyzetekbe több lehetőséget adtam ma a fiataloknak.
Szakács Ferenc: –
Jó, hajtós mérkőzés volt, de a játékvezetők sajnos a végén belenyúltak a mérkőzésbe, és erre már nem tudtunk mit lépni. A fiúk mindent megtettek, de sajnos a gyenge bíráskodás okozta a vesztünket.

ÚJPESTI TE–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 0–7 (0–2, 0–2, 0–3)
Újpesti Jégcsarnok, 200
néző. V: Varjú, Kincses G. – Soltész Á., Muzsik
ÚJPEST:
Pleszkán – Durak, Hegyi Á. – Elomo, Mihalik, Tapio; Sommer, Dömötör – Virág Cs., COLEMAN, Turbucz; Garbacz, Ványi – Virág T., Gágyor, Reiter; Egyed, Tóth G. – Lőrincz. Edző: Szilassy Zoltán
MISKOLC:
DUSCHEK – Boyle (1), DUDAS 1 (1) – COHEN 1 (2), METCALFE 1 (2), BECZE (3); Gőz, Sagert – Tóth A. (1), HAJÓS 1, Densereau 1; Dósa, Vojtko (1) – Fliszár (1), NAGY K. 1, Miskolczi (1); Láda P., Rito – Popovics (1), Szilágyi L., Roczanov 1. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások:
16 perc, ill. 8 perc
Szilassy Zoltán: –
Ez egy nagyon komoly pofon volt számunkra, de ma nem is érdemeltünk semmit. Még a jó értelemben vett agresszivitásunk is hiányzott, e nélkül pedig ezt a sportágat lehetetlen űzni.
Majoross Gergely: –
Volt egy tervünk, hogy ötletesen, jól akarunk játszani, és ezt ma hatvan percig tartani is tudtuk. Örülök, hogy nagy gólkülönbségnél sem vettük le a lábunkat a gázpedálról, ráadásul kapott gól nélkül le tudtuk hozni a mérkőzést.

CORONA BRASOV (román)–DEBRECENI HK 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 1–0) – h. u.