Jégkorong Mol Liga: szétlövés itt is, ott is

2015.10.25. 21:09
A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapjának két mérkőzésén egyaránt a szétlövés döntött. A Csíkszereda és az Újpest játékosai örülhettek.

Az Acélbikák már a Csíkszereda elleni találkozó második percében megszerezték a vezetést – egyenlő létszámnál Borbás Gergely volt eredményes. Bors Huba-Ferenc a második harmad ötödik percében egyenlített, de nem sokkal később Azari Zsolt ismét az újvárosiakat juttatta előnyhöz.

Az utolsó harmadban úgy tűnt, Németh Péter eldönti a találkozót, de a Csakszereda kétgólos hátrányból egyenlített. A szétlövés pedig a romániai csapatnak kedvezett – Anton Berlev rávezetése döntött.

Gágyor Péter találatára Molnár Zsolt válaszolt az Újpest–Corona Brasov összecsapáson. A brassói csapat vendégjátékán is a rávezetések döntöttek – 1–1-es rendes játékidő és a ráadás után. Végül az újpestiek győzelmével zárult a találkozó.

MOL LIGA
ÚJPEST–CORONA BRASOV (romániai) 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Megyeri út, 150 néző V: Varjú, Bulovec (szlovén), Váczi, Miklic (szlovén)
ÚJPEST: SILA – Kiss D., Lindgren (1) – E. PANCE 1, Mihálik, Virág T. – Hegyi Á., Huba – Csányi, Nemes, Kiss Á. – Garbacz, Dósa – GÁGYOR 1, Feil, Gröschl – Hodos (1), Zalavári – Pichler, Dömötör, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
CORONA BRASOV: Tőke – Nagy Cs., Mátyás – Molnár Zsolt 1, Fodor Cs. (1), Petres (1) – Bíró M., Imecs – Tranca, Bíró G., Zsók – Balázs, Sprencz – Bíró O., Virág Csanád, Péter Zs. – Márton, János, Dumitru. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 16, ill. 16 perc+10 perc fegyelmi (Tőke)
Szilassy Zoltán:
– Nyilvánvaló módon a három pont volt a cél, azonban a kettő miatt sem panaszkodom. Becsületesen dolgoztak a játékosok, viszont legközelebb a támadóharmadban kreatívabbnak kell lennünk, jobban ki kell használnunk a lehetőségeket.
Keresztes Ottó: – Sikerült túltennünk magunkat az előző nagy vereségen, és sikerült tisztességesen helytállnunk. Nagy pozitívuma a meccsnek, hogy remekül védekeztünk ki rengeteg hátrányt, de ez sem volt elég.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–HSC CSÍKSZEREDA 3–4 (1–0, 1–1, 1–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Dunaújváros, 600 néző. V: Mayer G., Bogdan, Nedeljkovic, Kiss-Király
DUNAÚJVÁROS: DUSCHEK – Raszulov, Kolesnikovs – Azari 1, McCann (1), Peterdi (1) – Lencsés, Hruby (1) – Szepessy M., Borbás 1, Bushbacher (1) – Smith (1), Léránt – Szepessy M., Németh P. 1, Odnoga M. – Pál Z., Revák (1), Magosi E., Nagy M. Edző: Lee Gilbert
CSÍKSZEREDA: PEKSA – OZOLS 1 (1), Bors 1 – TAMBIJEVS (3), Antal Zs., BERLJOV 2 (1) – Kuzman, Salló – Mihály E., Moldován, Farkas T. – Bednár, Gecse – Mahdzejeu, Molnár Zsombor, Molnár Z. – Kropotyin, Okos, Bíró T. A. Edző: Artur Oktyjabrov
Kiállítások: 8, ill. 10 + 10 perc fegyelmi (Molnár Z.)
Lee Gilbert:
– Nagyon csalódott vagyok, mert egy hét alatt harmadszor játszunk hosszabbításos mérkőzést, ezúttal ráadásul kétgólos vezetésről engedtük ki a kezünkből a meccset. Mentálisan fáradtak el a fiúk, és utána nem tudtuk mozgósítani azt a pluszt, ami szükséges lett volna. Mindenkinek magába kell néznie, és önmagában keresnie a hibát!
Artur Oktyjabrov: – Az első harmadban fáradtak voltunk a sok utazástól, idő kellett, mire fel tudtunk pörögni. Nehéz mérkőzést játszottunk, de megmutattuk, hogy van tartásunk. Kétgólos hátrányból hoztuk vissza a meccset, összességében elégedett vagyok az eredménnyel.

1. DVTK Jegesmedvék 15 11 2 1 1 69–39 +30 38
2. MAC Budapest 17 10 1 2 4 68–43 +25 34
3. Debreceni HK 16 8 3 2 3 54–39 +15 32
4. Fehérvár AV19 15 7 1 2 5 50–45 +5 25
5. UTE 16 5 3 7 40–44 –4 21
6. Ferencvárosi TC 16 5 1 2 8 50–62 –12 19
7. HSC Csíkszereda 17 4 1 3 9 48–66 –18 17
8. Dunaújvárosi Acélbikák 15 4 1 2 8 40–50 –10 16