Jégkorong, Mol Liga: simán nyert a Dab és a Debrecen

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2014.12.05. 20:15
A Dab.Docler az Újpest (7–0), a Debrecen a Csíkszereda ellen (8–2) aratott fölényes győzelmet a jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján.

Dunaújvárosban a házigazda már az első harmadban eldöntötte az Újpest elleni mérkőzést, 5-0-ra vezetett ekkor. Azari Zsolt negyedóra alatt mesterhármast ütött, és később még egyszer betalált.

A hajdúságiak az utolsó nyolc percben hengereltek, ekkor négyszer is eredményesek voltak a Csíkszereda ellen.

A címvédő Nové Zámky az alapjátékidő utolsó négy és fél percében kétszer is betalált, így hosszabbításra mentette a Brasov elleni meccset, és a büntetőpárbajban is jobb volt.

A nap legkésőbb véget érő mérkőzésén a Miskolc szétlövés után 2–1-re legyőzte a Ferencvárost.

JÉGKORONG, MOL-LIGA

DAB.DOCLER–UTE 7–0 (5–0, 1–0, 1–0)
Dunaújváros, 550
néző. V: Bachurik (szlovák), Druga, Abonyi, Soltész
DUNAÚJVÁROS: KALNINS – BERLISK (2), MARTINE 1 – SOMOGYI (1), Gröschl, Szappanos (1); Pozsgai (1), Hüffner – Szepessy (2), Galanisz 1 (2), AZARI 4; Nagy R., Mestyán (1) – PAVUK, Papp V., Peterdi; Hruby, Erdélyi T. – ESKELINEN 1, Magosi E., Léránt. Edző: Donald MacLean
UTE: Ágoston (Pleszkán) – Lindgren, Hegyi Á. Z. – Mihálik, Tapio, ELOMO; Kiss D., Sommer – Virág Csaba, Coleman, Gágyor;Ványi, Garbacz – Dömötör, Tóth G., Pichler;Egyed, Reiter – Szűcs. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Donal MacLean:
– Könnyűnek látszik ez a győzelem, de nem volt az. Hatvan percen keresztül végrehajtottuk, amit terveztünk. Az elején sikerült négy gólt ütnünk, ami megadta az alaphangot, de ettől függetlenül végigdolgoztuk ezt a meccset. A közelmúlt vereségszériája után elgondolkodtunk, és a változtatásainknak meglett az eredménye. Hiszem, hogy ismét a jó úton járunk.
Szilassy Zoltán: – Ez a mérkőzés eklatáns példája volt annak, hogy milyen az, ha az egyik csapat beleáll a meccsbe, míg a másik az öltözőben ragad. Az ilyen gyenge kezdést nem engedhetjük meg magunknak egyetlen csapat ellen sem, pláne nem Dunaújvárosban! A hazaiak nemes egyszerűséggel kivégeztek minket. A második és harmadik harmad a DAB-nak örömhoki volt, számunkra pedig kínszenvedés.

DEBRECENI HK–CSÍKSZEREDA 8–2 (2–1, 2–1, 4–0)
Debrecen, 205
néző. V: Varjú, Halassy, Kis-Király, Muzsik
DEBRECEN: Borogyin – Csíki, Voronov (1) – Dancsfalvi 1 (2), Berta 1 (2), Vaszjunyin 2 (2); Jemeljanov 1, Szagyikov – Sijka, Kaszkov 1 (1), Ladányi (3); Tőkési (1), Prakab – Wéber, Könczei 1 (1), Barabás; Sijka (1), Hári N. 1 (1), Gart. Edző: Jevgenyij Muhin
CSÍKSZEREDA: Raitums – Salló (1), Spady – Salonen 1 (1), Molnár Zsombor (1), Heffernan 1; Bors, Papp Sz. – Satek (1), Tranca, Farkas T.; Bíró T., Nagy I. – Bíró O., Bíró G., Mihály E.; Borbát. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Jevgenyij Muhin:
– Visszatértek a sérülésből felépülő meghatározó játékosaink, és ez meg is látszott a teljesítményünkön. Egyszerűen jól játszottunk, minden bejött, amit megbeszéltünk.
Christer Dreberg: – Nagyon sok emberhátrányunk volt, és az ellenfelünk maximálisan kihasználta a helyzeteit.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–FERENCVÁROS BP. ESMTK 2–1 (0–1, 1–0, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Miskolc, 1100
néző. V: Sós, Németh M., Kormos, Somos
MISKOLC: BÁLIZS – Dósa, Boyle – Cohen, Becze T., Láda B.; Vojtkó, Sagert – TÓTH A. 2, Hajós (1), Popovics; Láda P., Budai R. – Miskolczi, Dansereau, Nagy K.; Ritó – Roczanov, Szilágyi, Fliszár. Edző: Majoross Gergely
FERENCVÁROS: MARTON – Guren, Moravec – Mikusovic, Tvrdek, Kiss Á.; Hegyi Á., Cerny – Pál Z., DUBEK 1, Hardi (1); Lencsés, Lévai – Kiss G., Borbás, Galló; Revák, Horváth A. – Farkas L., Németh P., Papp Cs. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Cohen), ill. 16 perc
Majoross Gergely:
– Rosszul kezdtünk, majd sok helyzetet hagytunk ki, és mivel csak egy gólt szereztünk, jött a szétlövés. A legfontosabb, hogy rátaláltunk a győztes útra.
Szakács Ferenc: – Harcos mérkőzés volt, mindkét csapat sokat dolgozott. A szétlövést elveszítettük, de a hokiban két csapat nem nyerhet.

NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–CORONA BRASOV (romániai) 4–3 (1–0, 0–1, 2–2, 0–0, 1–0) – sz.