Jégkorong Mol Liga: rangadót nyert, és élre állt a címvédő

2015.10.02. 21:05
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapjának rangadóján a címvédő DVTK Jegesmedvék idegenben 2–0-ra legyőzték a MAC Budapestet, így élre állt a miskolci együttes.

A fehérváriak alaposan bekezdtek a brassóiak ellen, és már a 7. percben két góllal vezettek (2–0) – más kérdés, hogy a vendégek másfél perc alatt egyenlítettek (2–2)! Még ebben a harmadban visszavette a vezetést a házigazda, és bár a záró felvonásra iksz mellett érkeztek meg a felek, végül a fehérváriak csak megnyerték a meccset (4–3)

A dunaújvárosiak szintén vezettek már két góllal – emberelőnyből előbb Philip Busbacher, majd Peterdi Imre talált be –, és bár a Ferencváros nem sokkal később szépített, 21 másodperccel ezt követően Busbacher ismét eredményes volt, 3–1-et követően pedig már nem volt visszaút (3–2).

A Debrecen érvényesítette a papírformát, a csíkszeredaiak ezzel a nyolcadik meccsükön maradtak nyeretlenek (4–0).

JÉGKORONG MOL LIGA
DEBRECENI HK
HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–0 (1–0, 2–0, 1–0)
Debrecen, 500
néző. V: Halassy, Gangel, Sipos, Soltész
DEBRECEN: VAY – Emanuelsson, Kovács (1), Vaszjunyin, Berta, Dancsfalvi 1 – Hetényi P., Wéber, Saluga, Könczei, Hári N. – Kunajov 1, Trosin (2), GARETT (3), KASZKOV 2 (1), Vincze P. T. – Barabás, Tanka. Edző: Dmitrij Romanov
CSÍKSZEREDA:
Peksa – Kuzman, Bednár, K. Heffernan, S. Heffernan, Farkas T. – Mikéska, Mihály E., Salló, Moldován, Bíró T. – Bors, Gecse, Kropotin, Berlev, Okos – Orbán Sz., Geréb I. A., Rokaly. Edző: Geréb István
Kiállítások: 16, ill. 52 perc
Dmitrij Romanov: – Most sokkal jobbak voltunk a helyzetkihasználásban, mint néhány napja Csíkszeredában. Nem szokásom egy-egy embert kiemelni, de most kivételesen megdicsérem a kapusunkat, aki nagyszerű támasza volt a védelmünknek.
Geréb István: – Szerintem a bírók túljátszották a szerepüket, hiszen több jogtalan kiállítást kaptunk. A meccs hatvan százalékában emberhátrányban játszottunk, esélyünk sem volt kibontakozni, ráadásul a debreceniek kapusa lehúzta a rolót előttünk. Őszintén gratulálok neki! fehérváriak alaposan bekezdtek a brassóiak ellen, és már a 7. percben két góllal vezettek (2–0) – más kérdés, hogy a vendégek másfél perc alatt egyenlítettek (2–2)! Még ebben a harmadban visszavette a vezetést a házigazda, és bár a záró felvonásra iksz mellett érkeztek meg a felek, végül a fehérváriak csak megnyerték a meccset (4–3)

Geréb István: – Szerintem a bírók túljátszották a szerepüket, hiszen több jogtalan kiállítást kaptunk. A meccs hatvan százalékában emberhátrányban játszottunk, esélyünk sem volt kibontakozni, ráadásul a debreceniek kapusa lehúzta a rolót előttünk. Őszintén gratulálok neki!

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁKFERENCVÁROS 3–2 (1–0, 2–1, 0–1)
Dunaújváros, 800
néző. V: Wolf, Németh M., Abonyi, Soós D.
DUNAÚJVÁROS: LINDOFF – Rasulov (1), Hruby, Azari, MCCANN (1), Odnoga – Lencsés, Smith, BUSBACHER 2 (1), Borbás (1), PETERDI 1 (2) – Léránt, Dörök, Németh P., Sijka, Magosi E. – Mátyásy, Revák, Szepessy M., Szepessy B., Nagy M. Edző: Gilbert Lee
FERENCVÁROS: BUDAI – Hietamäki 1, VALECKO (2), Rafaj, Dubek, Jensen – Suoraniemi, Pál Zs., MANNINEN 1 (1), Kovács V. L., Fliszár (1) – Lévai, Apelis, Farkas L. S., Schellin, Kiss G. – Géczi, Üveges, Fekti Á., Galló I., Papp Cs. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Gilbert Lee: – Nagyon örülök, hogy hazai közönség előtt sikerült megszerezni az első győzelmünket rendes játékidőben. Kemény meccset játszottunk ma, mindenki végig kitartóan küzdött, ezért rászolgáltunk erre a sikerre.
Greg Lindqvist: – Ma is megvoltak a helyzeteink, de ezeket nem sikerült értékesítenünk, így egy kiegyenlített meccsen most a hazaiak örülhettek a győzelemnek.

FEHÉRVÁR AV19ASC CORONA BRASOV (romániai) 4–3 (3–2, 0–1, 1–0)
Székesfehérvár, 300
néző. V: Varjú, Kincses, Váczi, Kis-Király
FEHÉRVÁR: Scola – Arany M., Krogh, ORBAN B. 1 (2), Reisz, BODO 1 (1) – Hegyi Á. Z., Korbuly (1), Mazzag, SHUPE 1, Holmberg 1 – VOKLA, Reiter A., Pillók, Kocsis (1), Tóth G. – Varga B., Lengyel L., Hamvai, Balogh B., Reiter R. Edző: Tyler Dietrich
BRASOV: Fülöp – BÍRÓ G. 1, Bíró O., Fodor, Mihály Á., Petres – Sprencz, Balázs, Zsók, Tranca, Péter Zs. – Imecs, Mátyás, Bíró M., MOLNÁR ZSOLT 1 (1), VIRÁG CSANÁD 1 (1) – Dumitru, Márton, János. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
Tyler Dietrich: – Nagyon jó érzés volt sorozatban a negyedik győzelmet megszerezni, de nem vagyok maradéktalanul elégedett a játékkal. Helyenként a tűzzel játszottunk ma, túlságosan is a szerencsére hagyatkoztunk, ennél fegyelmezettebb, összeszedettebb játékra lesz szükség a jövőben.
Keresztes Ottó: – Az elején a két gyors gól kaptunk, ez a csapatot egy kicsit megfogta. Szerencsére kaptunk két lehetőséget, és visszajöttünk a meccsbe, amely ezt követően kiegyensúlyozottá vált. Sajnálom, hogy nem azonos mértékben ítéltek néhányszor a játékvezetők, de ennek ellenére megérdemelte a győzelmet a Fehérvár.

MAC BUDAPESTDVTK-JEGESMEDVÉK 0–2 (0–0, 0–1, 0–1)
Tüskecsarnok, 900
néző. V: Nagy A., Bachurik (szlovák), Pálkövi, Muzsik
MAC: Bálizs – Tokaji, Olson, McDonald, Hayes, Klempa – Quinn, Stipsicz, Sarenpää, Nagy K., Silló – Pozsgai, Mestyán, Németh A., Roczanov, Szappanos – Nagy P., Bödök, Terbócs, Schmál, Tóth R. Edző: Majoross Gergely
DVTK: Adorján – Dudas, Sagert, Cseter, Hajós, Tóth A. – Vojtkó, Leppanen, Dansereau (1), Booras (1), Miskolczi 1, Győrfy, Gőz (1), Somogyi (1), Galanisz, Pavuk 1 – Szilágyi, Láda B., Ritó, Popovics. Edző: Mayer Péter
Kiállítások: 6+10 perc fegyelmi (Hayes), ill. 14+10 perc fegyelmi (Tóth A.)
Majoross Gergely: – Azért vagyok mérges, miként a srácok, mert keményen dolgoztunk, talán az ellenfélnél is keményebben, többet lőttünk kapura, mégsem nyertünk. Jól hokiztunk, amiket megbeszéltünk, végrehajtottuk, nagyon keveset engedélyeztünk a riválisnak, miközben sok helyzetet teremtettünk magunknak, de nem voltunk hajlandóak elég magas árat fizetni a kapu előtt, hogy gólokat szerezzünk.
Mayer Péter: – Mindkét csapat három sorral játszott szinte végig, a kapusteljesítményünk ismét fenomenális volt: Adorján Attila és Kis Bence is olyan tartást adnak tizennyolc-tizenkilenc évesen, hogy az elképesztő. Keményen, érzelmesen, de fegyelmezetten játszottunk, ami nem azt jelenti, hogy ne lettek volna helyzetek, de a rangadó címkének megfelelően játszottunk. Viszont át kell beszélnünk, hogyan kerülhetjük el, hogy ennyi kiállítást ítéljenek ellenünk.

1. DVTK Jegesmedvék 8 6 1 1 34–19 +15 21
2. Debreceni HK 8 5 2 1 29–16 +13 20
3. MAC Budapest 9 6 1 2 33–21 +12 19
4. Fehérvár AV19 9 4 1 1 3 33–29 +4 15
5. Ferencvárosi TC 8 3 2 3 24–27 –3 11
6. UTE 8 1 2 5 16–24 –8 7
7. ASC Corona Brasov 5 1 1 3 15–21 –6 5
8. Dunaújvárosi Acélbikák 7 1 1 5 14–23 –9 5