Jégkorong Mol Liga: otthon kapott ki a Fradi és az Újpest

2014.10.10. 20:27
A Miskolc négy góllal jutott három ponthoz a Ferencváros vendégeként (Fotó: archív/Jezoviczki Máté)
A jégkorong Mol Liga alapszakaszában a Miskolci Jegesmedvék az FTC-Bp. ESMTK vendégeként is győzni tudott. Az éllovas Dab.Docler újpesti sikerével megőrizte egypontos előnyét, az újonc Debrecen gólparádét rendezett a Csíkszereda ellen. A címvédő Érsekújvár szétlövéssel múlta felül a Brassót.

FTC-Bp. ESMTK–Miskolci Jegesmedvék

Gól nélküli első harmadot követően – amelyben a házigazdák némi mezőnyfölényre tettek szert az álmosan kezdő Jegesmedvék ellen – a második harmad közepe döntött a pontokról. Akkor a zöldek másfél percig játszhattak kettős fórban, ám Bálizs Bence vezérletével a vendégek tartották magukat, majd kiegészülve megsorozták a házigazdát. Hat perc alatt három gólt értek el a miskolciak – Tóth Adrián kettőt vállalt –, ami megfogta a Fradit. Rafaj Attila (FTC) még a harmad vége előtt értékesített ugyan egy büntetőt, de hiába rohamozott, nem jutott egyről a kettőre a házigazda. A kakaskodásokkal tarkított harmadik felvonásban a Miskolc rutinosan lassította a játékot, tartotta a korongot, majd a hajrában bebiztosította győzelmét az addigra már nem túl nagy hittel játszó vendéglátóval szemben.

Debreceni HK–HSC Csíkszereda

Vendéggóllal indult a találkozó, de a házigazdák ikszre hozták az első harmadot, majd a folytatásban légiósaik – és két fórnak – köszönhetően hárommal megléptek. Bár szépített még a Csíkszereda, 16 mp-cel később ismét megvolt a közte három, hogy aztán a záró harmadban újabb emberelőnyöket váltson gólra a liga újonca.

UTE–Dab.Docler

A találkozó feléig tartotta magát az Újpest, akkor azonban három perc alatt szerzett három góllal az Acélbikák nyeregbe kerültek. Galanisz Nikandrosz és Azari Zsolt is duplázott, kulcsemberei vitték a vendégeket. A lilák azonban nem estek szét, a hajrára két gólt lefaragtak a mínusz négyből, majd ettől vérszemet kapva levitték kapusukat, a korosztályos válogatott Ágoston Olivért is. Ezt viszont Peterdi Imre révén góllal büntették az újvárosiak.

HK Nové Zámky–ASC Corona Brasov

A címvédő érsekújváriak az 56. perc közepéig kétgólos előnyben voltak, az akkor szépítő brassóiak azonban az 59. percben egyenlítettek. A döntés végül a szétlövésre maradt, amelyben a házigazdák bizonyultak jobbnak. A Brassó negyedik túlórás meccsen is csupán egy pontot gyűjtött be, a Nové Zámky viszont negyedik túlórás találkozójából a harmadikat nyerte meg.

JÉGKORONG MOL LIGA
ALAPSZAKASZ

FERENCVÁROS BP. ESMTK–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 1–4 (0–0, 1–3, 0–1)
Pesterzsébet, 400
néző. V: Druga, Juhász G., Székely, Vas Mátyás
FTC BP. ESMTK: Marton – Horváth A., Cerny, Mikusovic, Dubek, Papp Cs. – Kramar, Hegyi Á. Z., RAFAJ 1, Borbás, Németh P. – Lencsés, Géczi, Pál Z., Galló, Sijka – Lévai, Farkas L., Revák, Mach. Mb. edző: Szakács Ferenc
MISKOLC: BÁLIZS – Boyle, DUDAS (1), Dansereau (1), Cohen (1), Metcalfe – Gőz, Sagert (1), TÓTH A. 2, Hajós (1), BECZE T. 1 – Votjkót, Dósa, Popovics, Nagy K., Láda B. (1) – Láda P., Ritó (1), Roczanov, Szilágyi (1), Fliszár 1. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 12, ill. 18 perc
MESTERÉRLEG
Szakács Ferenc:
– Megtizedelt csapatunk hajtott, küzdött, de a kettős emberelőnyeink sem sikerültek. Igyekszünk megerősíteni a keretet, egy védőre és egy csatárra is szükségünk lenne, elsősorban Svédországban keresgélünk.
Majoross Gergely: – Hetek óta hangsúlyozom, hogy nekünk elsősorban saját magunknak kell megfelelnünk, ami ezúttal nem sikerült teljesen, bár nem is lehet mindig. Ha el akarjuk érni a kívánt szintet, sokkal jobbnak kell lennünk.

ÚJPEST–DAB.DOCLER 3–6 (0–1, 2–4, 1–1)
Megyeri út, 241
néző. V: Haszonits, Wolf, Abonyi, Berger
ÚJPEST: Pleszkán (Ágoston) – Zalavári, DURAK 1, TAPIO 1, Elomo (1), MIHÁLIK (1) – Demiters, Garbacz, Coleman, Virág Csaba, Turbucz – Hegyi Á. Z. (1), Sommer, Feil, Virág T. (1), Gágyor – Bereczki, Ványi, Reiter, Egyed 1, Dömötör. Edző: Szilassy Zoltán
DAB: Sevela – Martine, Hüffner, AZARI 2, Hrdel, Kiss Á. (1) – Martinka, Pozsgai, Szappanos (1), GRÖSCHL 1, Somogyi (1) – NAGY R. (2), Mestyán – PETERDI 1, GALANISZ 2, Pavuk – Szepessy, Léránt – Kovács V., Papp V., Magosi E. Edző: Don Maclean
Kiállítások: 20 perc+10 perc fegyelmi (Elomo), ill. 20 perc
Szilassy Zoltán: – Nem játszottunk rosszul, de egy egy után volt egy kritikus szakasz, amelyben olyan hibákat követtünk el, amilyeneket ilyen szintű ellenféllel szemben nem szabad, sőt, ebben a ligában senki ellen sem. Négygólos hátrányt pedig már nagyon nehéz ledolgozni. Dolgozunk, hogy a hibáinkat kiküszöböljük.
Don Maclean: – Kemény mérkőzést játszottunk, a második harmadban volt egy nagyon jó periódusunk, lényegében akkor dőlt el a találkozó.

DEBRECENI HK–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 7–2 (1–1, 4–1, 2–0)
Debrecen, 600
néző. V: Sós, Varjú, Soós, Soltész
DEBRECEN: Tőke – Jemeljanov, Csíki 1, Könczei 1 (1), Berta (1), Ladányi (2) – Szadikov 1 (1), Voronov 1, Szicsov (1), Kuriljuk 1, Kaskov 1 (3) – Wéber, Orosz, Okos, Hári N. (1), Dancsfalvi 1 – Odnoga, Tőkési, Barabás. Edző: Jevgenyij Muhin
CSÍKSZEREDA: Kozuch – Spady, Salló, Bíró M. 1, Curilla, Mihály E. – Pál Zs., Bors (1), Molnár Zsolt 1, Satek (1), Sjölund (1) – Gecse, Papp Sz., Bíró O., Farkas T., Bíró T. – Rokaly, Tranca, Hildebrand. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 8, ill. 37 perc+10 perc fegyelmi (Spady)+végleges kiállítás (Satek)
Jevgenyij Muhin:
– Jól játszottunk, jól mozogtunk, közönségszórakoztató meccsen vagyunk túl. Sokszor játszhattunk emberelőnyben, és ezeket a helyzeteket többnyire kihasználtuk. A vendégek kapusa nagyban hozzájárult ahhoz, hogy csak hét gólt tudtunk lőni. Hári Norbert az első meccséhez képest jó teljesítményt nyújtott, vele egyértelműen erősödött a harmadik sorunk.
Christer Dreberg nem állt a sajtó rendelkezésére.

M. NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–CORONA BRASOV (román) 3–2 – szétlövéssel (1–0, 1–0, 0–2, 0–0, 1–0)