Mol Liga: MAC-siker a Fehérvár ellen, debreceni henger

2015.10.06. 21:48
A MAC Budapest került ki győztesen a Fehérvár AV19 ellen az újoncok kedd esti fővárosi csatájából a jégkorong Mol Ligában. A Debrecen 8–3-ra ütötte ki a brassóiakat.

A MAC–Fehérvár mérkőzés első harmada nem hozott gólt, a másodikban Bodó Christopher szerzett vezetést a vendégeknek, ám negyven másodperccel a dudaszó előtt Niko Saarenpaa egalizált. A harmadik harmad rögtön gólt hozott – Jeffrey Hayes révén fordított a MAC –, ám a Fehérvárnak erre még volt válasza. A hosszabbításból 4:59 telt el, amikor Hayes megszerezte második gólját – ezzel pedig csapatának a győzelmet.

Debrecenben nem voltak izgalmak, a hazaiak 22 perc alatt megnyugtató, háromgólos előnyt szereztek, a brassóiak pedig mínusz kettőnél ezt követően nem tudtak közelebb kerülni. 3–1-re további négy debreceni gól jött, majd az 55. percre kialakult a 8–3-as végeredmény.

FÉRFI JÉGKORONG MOL LIGA

MAC BUDAPEST–FEHÉRVÁR AV19 3–2 (0–0, 1–1, 1–1, 1–0) – h. u.
Tüskecsarnok, 600
néző. V: Babic, Kincses, Kis-Király, Muzsik
MAC: Bálizs – Tokaji, Olson – McDonald (1), Hayes 2, Klempa (1); Stipsicz, Quinn (1) – Sarenpää 1 (1), Nagy K., Szappanos (1); Pozsgai, Mestyán – Németh A., Roczanov, Terbócs; Nagy P. – Bödök, Silló, Schmál; Tóth R. Edző: Majoross Gergely
FEHÉRVÁR: Kalnins – Hegyi Á. Z. 1, Krogh – B. Orban (1), Reisz (1), B. Bodó 1 (1); Arany M., Korbuly – Szabó P. K., Holmberg, Shupe; Pados, Lengyel – Pillók, Kocsis, Tóth G. [Page Break] Hamvai, Szabó B. – Vokla, Reiter R., Mazzag. Edző: Tyler Dietrich
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Majoross Gergely:
– Két vereség után az volt a legfontosabb, hogy nyerjünk, ezért nem úgy éljük meg a helyzetet, hogy elveszítettünk egy pontot. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy válogathassunk a győzelmek fajtái között, úgyhogy ennek is nagyon örülünk. Ugyanakkor ennél többre vagyunk képesek, és jobban kell játszanunk ahhoz, hogy elérjünk oda, ahova szeretnénk.
Tyler Dietrich: – Hasonló mérkőzés volt, mint amilyet megnyertünk itt a múlt héten. A MAC gyors, végig fölényben volt, a rendes játékidőben is nyerhetett volna, de csak szereztünk egy pontot.

DEBRECENI HK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 8–3 (2–0, 3–1, 3–2)
Debrecen, 300 néző. V: Németh, Gangel, Sipos, Váczi
DEBRECEN: Vay – Csíki, Kovács B. – DANCSFALVI 1 (1), BERTA 2, Vaszjunyin (1); Hetényi P. (1), Wéber 1 (1) – Saluga (2), Könczei (2), Hári N.; Emanuelsson 1, Kunajov (1) – Trosin (1), Garrett 1 (2), KASZKOV 2 (1); Vincze (1), Godó, Barabás. Edző: Dmitrij Romanov
CORONA BRASOV: Tőke – Piszarenko, Bíró O. – Bíró G. 1, Mihály Á., Fodor (1); Sprencz 1, Balázs 1 – Molnár Zsolt, Virág Csanád (1), Péter Zs.; Mátyás, Imecs – Zsók, Tranca, Bíró M.; János, Márton, Dumitru. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 10, ill. 26 perc
Dmitrij Romanov:
– Lendületesen kezdtünk, jöttek is a gólok, ezek pedig meghozták a kedvét a csapatnak a hokihoz, élvezetből hokiztunk. Egy teljesen más felfogású csapat játszott ma debreceni színekben, mint tegnap a Miskolc ellen.
Keresztes Ottó: – A debreceniek jól korcsolyázó csapatot alkotnak, minden poszton jó játékosokkal. Miután pontot szereztünk ellenük Brassóban, sejtettük, hogy minden erejüket a revánsra teszik fel. Az öt öt elleni játékban általában jók vagyunk, emberhátrányban kerülünk bajba. Ma sok kiállítást kaptunk, a Debrecen pedig kíméletlenül büntetett.

1. DVTK Jegesmedvék 10 8 1 1 43–22 +21 27
2. Debreceni HK 10 6 2 1 1 38–21 +17 23
3. MAC Budapest 10 6 1 1 2 36–23 +13 21
4. Fehérvár AV19 10 4 1 2 3 35–32 +3 16
5. Ferencvárosi TC 9 3 2 4 26–30 –4 11
6. UTE 9 2 2 5 19–25 –6 10
7. Dunaújvárosi Acélbikák 8 2 1 5 20–28 –8 8