Jégkorong Mol Liga: szétlövésben dőlt el a rangadó

2016.11.18. 21:30
A MAC Budapest szétlövésben győzte le a meccsen kétszer is egyenlítő DVTK-t a Mol Liga pénteki játéknapjának rangadóján. Az UTE fordulatos mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Fehérvári Titánokat, a Dunaújváros pedig 5–2-re győzött az FTC ellen az idegenbeli sikerek napján.

A forduló rangadóján kétszer vezetett a MAC, az első harmadban Somogyi Balázs góljára Miskolczi Márk, a másodikban Pozsgai Tamáséra Magosi Bálint válaszolt. A harmadik

A Dunaújváros a 34. percben már két góllal vezetett, de második harmad hajrájában az FTC kilenc másodperc alatt két gólt szerezve egyenlített. A 48. percig 2–2 volt az állás, de az Újváros tíz percen belül három gólt szerezve elvitte a pontokat.

Székesfehérváron az első harmad után a hazaiak vezettek, az Újpest a másodikban fordított, majd miután tovább növelte előnyét, a Fehérvár Varga Balázs 80 másodperc alatt szerzett két találatával egyenlített. Az 58. percben az UTE Sikorcin Ladislav eldöntötte a találkozót.

A Beograd ötven percig szoros meccset játszott a Debrecennel, de az utolsó tíz percben a hajdúságiak három gólt is szereztek, így a duplázó Alekszej Koszurov vezérletével simán nyertek.

Gyenes Dávid, a Debrecen kapusa kapott gól nélküli mérkőzéssel ünnepelte 24. születésnapját – mutatott rá az MTI.

Az újonc Dunarea Galati 2–0-ra megnyert második harmaddal (hét perc alatt szerzett két góllal) fordított Csíkszeredában, és az eredményt a harmadik harmadban tartva megszerezte a győzelmet és tíz pontra növelte előnyét a tabellán vendéglátója előtt.

JÉGKORONG MOL LIGA
DVTK JEGESMEDVÉK–MAC-BUDAPEST 2–3
(1–1, 1–1, 0–0, 0–0) – szétlövéssel
DVTK:
ADORJÁN – LÁDA B., Leppanen (1) – Gőz, Cianflini (1) – Vojtko, Szolin – Kuqali, Srackó – MAGOSI 1, Galanisz, Sági – Hajós, Tóth A., Johnston – Ritó, MISKOLCI 1, Pavuk (1), Szopos, Albert, Karda. Edző: Doug Bradley
MAC-BUDAPEST:
BÁLIZS – POZSGAI 1, Escobedo – Mestyán, RUIKKA – Vokla, Kovács B. – Silló, Lakatos – Jubinville, Booras, Könczey – Terbócs, Kereszturi, Nagy K. – Kovács Cs. (1), Nagy G. (1), SOMOGYI 1 (1) – Schmál, Tóth R., Rocanov. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások:
16, ill. 20 perc
Doug Bradley: –
Egészen kitűnő mérkőzést vívtunk. Két kiegyensúlyozott csapat játszott hullámzó mérkőzést. Hol a fővárosiak, hol a MAC vezetett, hol egyenlítettünk, aztán nagy erőket mozgósítottunk a győzelem érdekében. Végül a szerencsésebb csapat nyerte a hoki lutrit.
Majoross Gergely: –
Kiváló találkozó volt. Ha negyven ilyet tudnánk játszani, akkor az óriási fejlődést hozna a hoki számára. Nagyon örülök, hogy vannak ilyen összecsapások. Újabb szép szériának nézünk elébe.

FERENCVÁROS–DAB 2–5 (0–1, 2–1, 0–3)
Pesterzsébet, 178 néző. V: Halassy, Gangel, Muzsik, Ozsváth
FERENCVÁROS: Sevela – Schwindt (1), Hietamäki – Jaborník, Erdélyi T. – Kovács V., Garbacz – Egyed, Németh Á.; Sumi, Tendler 1, Szappanos – Shinkaruk, Fliszár, Rafaj – Hardi R., Dubek 1, Kiss Á. (1) – Inglis, Farkas L., Gágyor. Edző: Greg Lindqvist
DAB: Koitmaa (1) – Hruby, Ozols – Ölander (1), Ladigin – Lencsés, Lévai (1) – Pál Zalán; Dansereau 1 (1), Cseter (1), Azari 1 (1) – Becze T. 1, Borbás (2), Kaszkov 1 (1) – Odnoga M. (1), Nagy M. 1, Tanka – Léránt. Edző: Lee Gilbert
Kiállítások: 13 perc+végleges fegyelmi (Jaborník), ill. 11 perc+végleges fegyelmi (Ölander)
Greg Lindqvist:
– Mint mindig,mi kaptuk az első gólt. Nem uraltuk a meccset egyszer sem, de két gyors góllal visszahoztuk 2–2-re, majd az utolsó harmad első tíz percében jól is játszottunk. Ekkor egy törés, ismét nem lőttünk, csak kaptunk gólokat. Kizökkentünk, rossz helyzeteket alakítottunk ki. Ez így nem mehet tovább, változtatni kell!
Lee Gilbert: – Jó meccs volt, mindkét csapat odatette magát. A Ferencváros nagyon jó csapat, remek edzővel, ez a mérkőzés csak a szerencsén múlt. Mindig jó érzés ilyen nagy klubbal szemben győzni és megszerezni a három pontot a fővárosban. Valahonnan fentről segítettek minket...

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–ÚJPEST 3–4 (1–0, 0–2, 2–2)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Babic, Rencz, Árkovics G., Soltész
FEHÉRVÁR: SCOLA – Krogh, Sándor – Reiter A., Láday (1) – Korbuly, Takács B. – Imre, Tóth R.; Just (1), SHUPE 1, Kiss P. – SZABÓ K. (2), Hamvai (1), MAZZAG (1) – Erdei, VARGA B. 2, Balogh B. Edző: Kóger István
ÚJPEST: Sila – HEGYI Á., GRÖSCHL – Kiss D. (1), Huba (1) – N. Nagy, Kovács A. – Pokornyi; Dósa, Dömötör, Turbucz – HEBAR 1 (1), Pápa, Virág T. – Frolík (1), SIKORCIN 1, Benk – CSÁNYI 2, Nemes(1), Tóth G. (1). Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítás: 6 perc, ill 10 perc
Kóger István: – Sajnálom a csapatot, mert keményen végigdolgozta a hatvan percet, de elmaradt a jutalom, pedig 1–3-nál is elhittük, hogy van keresnivalónk. A mérkőzés feléig tudtunk dominálni a teljes keretű Újpest ellen, de sajnos a második harmadban olyan hibákat követtünk el, amiket megbeszéltünk, hogy nem fogunk, és ezekből juttattuk előnyhöz ellenfelünket. Bíztam benne, hogy a döntetlent kiharcoljuk, és legalább egy pontot szerezve reális eredmény születik.
Szilassy Zoltán: – Nagy kihívás elé állított bennünket az ellenfél, mert korrektül dolgozott. Három egynél is bekapart két gólt, úgyhogy szinte újra kellett kezdenünk. A másik harmadban eldönthettük volna a meccset, mert jól mentünk, és csak a mi eladott kontráinkból voltak lehetőségei a hazaiaknak. A karakterünket mutatta, hogy a hajrában a magunk javára tudtuk fordítani a meccset.

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–DUNAREA GALATI (román) 1–2 (1–0, 0–2, 0–0)
Csíkszereda. V: Sikó, Rédai, André (mindhárom romániai)
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Korenko, Papp Sz. – Wood, János – Campbell, Gecse – Bors, Salló; Moldován, Szolarjov, Bíró T. – Antal Zs. (1), Valchar 1, Molnár Zsombor – Egyed, Molnár Zoltán, Farkas T. – Péter R., Antal N., Rokaly. Edző: Tom McCarthy
GALATI: László A. – Devecka, Flinta – Hildebrand (1), Góga (1) – Tamás, Bednár (1) – Popa, Neagos; Rusnák, Krajcí, Mihály E. – Lőrincz L., Szőcs, Donika – Buschbacher 1, Pál Zoltán 1, Irimia (1) – Pál Zsombor, A.-I. Munteanu. Edző: Marius Trandafir
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Tom McCarthy:
– Nagyon sokat tettünk azért, hogy ezt a meccset is megnyerjük. A fiúk akartak és mentek is előre, mindent elkövettek a három pont érdekében, de ahogy egyre több próbálkozásunk akadt el az ellenfél kapusában, úgy váltunk egyre frusztráltabbá... Örülök, hogy a fiúkkal dolgozhattam, akik folyamatosan fejlődtek egyénileg és csapatként is. Sokat tanultam tőlük, a szívembe zártam a klubot és várost is.

HK BEOGRAD (szerb)–DEBRECENI HK 0–4 (0–1, 0–0, 0–3)
Belgrád. V: Bogdan (szerb), Wolf, Perduv (szerb), Kis-Király
BEOGRAD: Trifonov – Albers, Podunavac – Crnogorac, Árvay – Anics, U. Novakovics; Vucsurevics, Kerezovics, Turcotte – Deszpotovics, Brkusanin, Saliji – Zwick, Bjelogrlics, Szabados – Vukicsevics, P. Novakovics. Edző: Christer Dreberg
DEBRECEN: Gyenes – Szadikov (1), Hetényi P. – Bezrukov 1 (1), Varga A. – Wéber; Piszkunov (1), Koszurov 2, Berta (1) – Kocsetkov (1), Hári N., Saluga – Vincze P. T., Dancsfalvi, Godó – Németh A. 1, Molnár D. Edző: Jason Morgan
Kiállítások: 8, ill. 16 perc

1. MAC Budapest 19 13 2 2 2 83–37 +46 45
2. DVTK Jegesmedvék 19 13 2 1 3 71–32 +39 44
3. Újpest 19 12 1 1 5 68–51 +17 39