Jégkorong Mol Liga: gólözön után győzött a Miskolc

2014.10.26. 21:07
A jégkorong MOL Liga alapszakaszában a Miskolc 7–5-ös, gólzáporos mérkőzésen győzte le az Érsekújvárt, a Dab.Docler hosszabbításban nyert a Debrecen otthonában, a Ferencváros Brassóban, az UTE pedig Csíkszeredában maradt alul.

Miskolcon aki lekésett az első négy percről, lekésett egyben két vendéggólról is, ám vigaszul szolgálhatott, hogy jött a meccsen még tíz találat, ebből hét hazai. 0–2-ről 3–2-re fordítottak a Jegesmedvék, innen 3–4 lett, a záró harmadot pedig 4–4-ről kezdték a csapatok. Az egyenlítő gólt szerző Keegan Dansereau ekkor a kezébe vette az irányítást, bevágott még kettőt, majd Faith és Metcalfe gólváltása után alakult ki a 7–5-ös végeredmény.

A Dab.Docler nagyon megizzadt Debrecenben, pedig korán kétgólos előnybe került – ám Miskolchoz hasonlóan itt sem volt elég a jó kezdés. A Debrecen 3–2-re fordított, majd jött két újvárosi gól, ám a hazaiak hosszabbításra tudták menteni a meccset. A 63. percben Mestyán István döntött, a vége 4–5.

Csíkszeredában az UTE kétszer is válaszolni tudott a hazaiak vezető góljára, a döntés a szétlövésre maradt, Marek Curilla jegyezhette fel a győztes gólt. Brassóban mindössze három gól esett: a Ferencváros a 36. percben megszerezte a vezetést, ám a Corona tíz perc alatt szerzett két találattal fordítani tudott.

JÉGKORONG MOL LIGA, ALAPSZAKASZ

DEBRECENI HK–DAB.DOCLER 4–5 (1–2, 1–0, 2–2, 0–1) – h. u.
Debrecen, 500
néző. V: Mayer, Druga, Vas, Sipos
DHK: Tőke – Jemeljanov, Csíki (1) – Hári N. 1 (1), Berta (1), Könczei (1); Szadikov, Voronov – SZICSOV 1 (1), Kuriljuk, KASZKOV 1 (1); Barabás, Tőkési – Orosz, Okos, Dancsfalvi 1, Odnoga. Edző: Jevgenyij Muhin
DAB: SEVELA – Martine, Hüffner (1) – Pavuk 1 (1), Peterdi, Galanisz (2); Martinka, Pozsgai – Azari 1 (1), SZAPPANOS 1 (1), Hrdel 1 (1); MESTYÁN 1, Nagy R. (1) – Gröschl (1), Papp V., Kiss Á. (1); Kovács V., Szepessy – Magosi E. Edző: Don MacLean
Kiállítások: 10, ill. 17 perc + 50 perc fegyelmi (Azari és Pavuk végleges)
Jevgenyij Muhin:
– A miskolci fiaskó után kiértékeltük a hibákat, így készültünk fel a Dunaújváros elleni mérkőzésre. Amit megbeszéltünk, többnyire meg is tudtuk valósítani. Nyilván ezúttal is akadtak hibáink, ami fiatal játékosaink rutintalanságával magyarázható. A meccs a kezünkben volt, amikor fordítani tudtunk, de kihagytuk a lehetőségeinket, és megbüntetett a sors.
Don MacLean: – Nagy meccset játszottunk, de erre is számítottunk, hiszen tisztában vagyunk vele, hogy a Debrecen jó csapat. Mentünk előre, tettük a dolgunkat, és a végén siker koronázta erőfeszítéseinket.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–MIKRON NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 7–5 (3–2, 1–2, 3–1)
Miskolc, 1100
néző. V: Bachurik, Beniac (mindkettő szlovák), Kormos, Pálkövi
MISKOLC: Bálizs (Duschek) – Sagert (1), GŐZ (1) – DENSEREAU 3, TÓTH A. 2 (1), Hajós; Dudas, Boyle – COHEN 1 (2), METCALFE 1 (1), Becze T. (1); Dósa, Vojtkó – Fliszár, Nagy K., Miskolczi; Láda P., Budai R. – Roczanov, Szilágyi, Ritó. Edző: Majoross Gergely
N. ZÁMKY: Blazicek – Kowalczyk, Hrudik – Uram, Polcik, Podstavek; Král, Huba – FAITH 1 (1), FROLÍK 2 (2), HURTAJ 1 (2); Siska (1), Baron – Caládi, M. STEFANKA (2), Chrenko 1; Duris, Lesko – Marek Dubec, O. Stefanka, Martin Dubec. Edző: Robert Spisák
Kiállítások: 8 perc+10 perc fegyelmi (Metcalfe), ill. 16 perc
Majoross Gergely:
– Boldog vagyok, de nem teljesen elégedett. Időnként ugyanis bután játszottunk, sok hibát követtünk el, viszont az dicséretes, hogy óriási erőfeszítéseket tettünk és áldozatokat hoztunk valamennyi gólunkért.
Robert Spisák: – Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen kétgólos előnyt szereztünk. Utána viszont felesleges kiállításokat szedtünk össze, ezt a minőségi jégkorongot bemutató miskolciak ellen nem tehettük volna meg.

CORONA BRASOV (romániai)–FTC-BUDAPEST ESMTK 2–1 (0–0, 1–1, 1–0)
Brassó. V:
Lascar, Alaxandru (románok), Csomortáni, Csata (romániaiak)
BRASOV: Polc – Filíp, Obsut (1) – Péter R., Mihály Á. (1), Klouda 1; Piszarenko 1, Hietamäki – Molnár Zsolt, Saluga (1), Virág Csanád (1); Imecs, Nagy Cs. – Fodor Cs., Antal, Petres; János, Oprea, Bálint, Péter Zs., Márton. Edző: Jerry Andersson
FTC: Budai – Kramar, Cerny – Dubek, Novák, Mikusovic; Horváth, Hegyi Á. – Galló, Borbás, Kiss G.; Revák 1, Lévai – Pál Z., Farkas L., Lencsés; Németh P., Mach, Papp Cs. (1). Megbízott edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 8, ill. 12 perc

HSC CSÍKSZEREDA (romániai)– UTE 3–2 (0–0, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Csíkszereda, 1000 néző. V: Toparceanu (román), Gergely, Máthé, Redai (romániaiak)
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – Pojkar, Bors – Curilla 2, Satek (1), Bíró M. (1); Salló (1), Spady (1) – Sjölund 1, Tranca, Farkas T.; Papp Sz., Nagy I. – Molnár Z., Mihály E., Bíró T.; Pál Zs., Gecse, Rokaly, Bíró O. Edző: Christer Dreberg
UTE: Ágoston – Hegyi Á. Z. (1), Durák – Tapio (1), Elomo, Mihalík 1; Zalavári, Demiters – Coleman 1, Turbucz (1), Virág Csaba; Ványi, Garbacz – Virág T., Gágyor, Szűcs I.; Reiter (1), Dömötör. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6, ill. 16 perc

1. Dab.Docler 12 8 2 1 1 48–31 +17 29
2. Miskolci Jegesmedvék 13 7 2 2 2 52–29 +23 27
3. HC Nové Zámky 13 5 4 1 3 54–43 +11 24
4. ASC Corona Brasov 12 5 1 4 2 34–38 –4 21
5. Debreceni HK 12 5 2 5 49–40 +9 17
6. UTE 14 4 3 7 40–60 –20 15