Jégkorong Mol Liga: elsöprő újpesti hajrá 1-3-ról a Fradi ellen

2015.11.13. 21:41
A jégkorong Mol Liga pénteki játéknapján az Újpest lehengerlő hajrájának köszönhetően 5–3-ra nyert a Ferencváros otthonában.

Pedig jól indult a meccs a „zöldek” számára, hiszen bár Kiss Ákos találatával az 5. perc elején a „lilák” szerezték meg a vezetést, a 13. percben már 3–1-re vezetett a házigazda.

A gól nélküli második harmad után a harmadik felvonás elején szépítettek az újpestiek, az 52. percben pedig egyenlítettek, és úgy tűnt, hosszabbításba torkollik a meccs (3–3).

A vendégek azonban 18 másodperccel a vége előtt Virág Tamás révén fordítottak, sőt, két másodperccel később Jozef Mihálik is betalált, így végül 5–3-ra nyertek.

Az éllovas DVTK Jegesmedvék szintén hamar meggyőző előnybe kerültek, az első negyedet pedig 4–0-s előnnyel zárták Székesfehérváron. A hazaiak erejéből csak szépítésre futotta, végül itt is 3–5-tel ért véget a meccs.

A Dunaújvárosi Acélbikák a sereghajtó brassóiakat fogadták, és a remek, 37. és 45. perc közötti időszakuknak köszönhetően (1–1-ről 6–1 lett) végül kiütötték vendégüket.

JÉGKORONG MOL LIGA
FERENCVÁROS–UTE 3–5 (3–1, 0–0, 0–4)
Pesterzsébet, 550
néző V: Sós, Bajt (szlovén), Kis-Király, Arlic (szlovén)
FERENCVÁROS: Budai K. – Erdélyi T., Hietamaki 1, Dubek (1) , Rafaj, JENSEN (1) – Valecko, Suoraniemi (1) – Kiss G., Mannien (1), TENDLER 1 – Üveges, Pál, Horváth D. 1, Kovács V.L. (1), Fliszár (1) – Farkas L., Mach, Papp Cs. Edző: Greg Lindqvist
UTE: Sila (Pleszkán) – Lindgren, Kiss D. (1), VIRÁG T. 2 (1), Pance 1 (1), MIHALIK 1 (2) – Hegyi, Huba, Nemes, Gágyor, Kiss Á. 1 – Garbacz, Dósa, Gröschl (1), Feil, Hodos – Sommer, Dömötör, Pichler, Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 16 perc, ill., 14 perc
Greg Lindqvist: –
A kétgólos előnyt követően fölénk nőtt az ellenfél, amihez hozzájött a borzalmas emberelőny-kihasználásunk is, így pedig sajnos meg tudták fordítani a meccset. Csalódott vagyok az eredmény miatt, számos területen kell még sokat fejlődnünk.
Szilassy Zoltán: – Rosszul kezdtük a mérkőzést, a végén viszont fizikai szinten sikerült az ellenfél fölé nőni. A mai sikert így az egész évben végzett kemény edzésmunkának tudom be, amit természetesen ezután is folytatni fogunk.

FEHÉRVÁR AV 19–DVTK JEGESMEDVÉK 3–5 (0–4, 2–1, 1–0)
Székesfehérvár,
500 néző. V: Varjú, Wolf, Váczi, Pálkövi
FEHÉRVÁR: Scola (KALNINS) – Krogh, Reiter A., Holmberg, Becze (1), Shupe 1 – Szabó D., Szaller, Tóth G. 1, Szabó K. (1), Hamvai (1) – VOKLA 1, Korbuly, Reisz (1), Mazzag, Szita (1) – Arany, Szabó B., Hegyi Á.Z., Reiter R., Varga B. Edző: Tyler Dietrich
DVTK: Adorján – VOJTKÓ (1), SAGERT 1, DANSEREAU 1 (1), Hajós (1), TÓTH A. (1) – Láda B., Leppanen, Somogyi 1, Pavuk (1), Cseter – Laczkó, BOORAS 1, Galanisz (2), Ritó (1), Miskolczi – Szilágyi, Popovics 1. Edző: Mayer Péter
Kiállítás: 2 illetve 14 perc
Mestermérleg:
Tyler Dietrich: –
Az első harmadban, bár nagyon nagy hátrányba kerültünk ez inkább a súlyos egyéni hibák miatt alakult így. A csapatjátékunkkal nem volt különösebb gond, csináltunk jó dolgokat, de egy ilyen jó csapat ellen, mint a Miskolc tetemesnek bizonyult a négygólos mínusz. Örülök annak, hogy a csapat nem zuhant össze, és a folytatásban jó teljesítményt nyújtott, a végén még akár a pontszerzés is elérhető közelségbe került.
Mayer Péter: – Repülőrajtot vettünk, jó volt látni, hogy négyet lőttünk, de azért ez nem a kedvenc forgatókönyvem, mert még volt hátra negyven perc, és mielőtt a nagy hurrá hangulatba kerültünk volna, mindig emlékeztetni kellett magunkat, hogy, közel sincs vége. Dolgoztunk végig, de a harmadik harmadban felháborítóan sokat voltunk hátrányban. Ez furcsa, mert az a csapat, amely négy góllal vezet, az játssza a játékot, és nem az követi el a szabálytalanságokat.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 6–2 (1–0, 2–1, 3–1)
Dunaújváros,
650 néző. V: Halassy, Gangel – Muzsik, Soltész
DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK: Duschek – Rasulov (1), SMITH 1 (1), Azari (1), McCann (1), VAZAN 2 – Lencsés (1), HRUBY 1, Peterdi, Busbacher (1), Borbás (1) – Léránt, Dörök, NÉMETH P. 1 (2), Szepessy B. (1), REVÁK 1 (1) – Tál, Nagy M., Mátyásy, Magosi E., Odnoga. Edző: Gilbert Lee
ASC CORONA BRASOV: Fülöp – Nagy Cs. (1), Mihály Á. (2), Molnár Zs., Fodor Cs., Petres – Imecs, Zsók L., Tranca (1), Bíró M., Virág Cs. 1 – Sprencz, Bíró O. A., Bíró G., Péter Zs., Márton 1. Edző: Keresztes Ottó
Kiállítások: 6 perc, ill. 10 perc+20 perc fegyelmi (Nagy Cs., Sprencz)
Gilbert Lee: –
Nagyon boldog vagyok, hogy a szünet után jó játékkal tudtuk megörvendeztetni lelkes szurkolóinkat. Külön öröm, hogy amit gyakoroltunk, az emberelőnyös helyzetek kihasználását, ma sikerült megvalósítani.
Keresztes Ottó: – Nulla–egynél előnytelen helyzetbe kerültünk, és ez rányomta bélyegét a játékunkra. A srácok mindent megpróbáltak, de néha elvesztették a fejüket, és sokszor kapkodtunk. Ráadásul három sorunk volt, és a helyzetkihasználásunk is igen gyatra volt a mai napon.

1. DVTK Jegesmedvék 19 14 3 1 1 90–51 +39 49
2. MAC Budapest 20 11 2 3 4 79–53 +26 40
3. Fehérvár AV19 20 11 1 2 6 76–57 +19 37
4. Debreceni HK 20 9 3 3 5 68–61 +7 36
5. UTE 20 7 3 9 58–56 +2 27
6. Dunaújvárosi Acélbikák 18 6 1 2 9 51–61 –10 22
7. Ferencvárosi TC 20 5 1 3 11 60–82 –22 20
8. HSC Csíkszereda 19 4 2 3 10 57–79 –22 19