Jégkorong Mol Liga: elődöntős a Fehérvár, egyenlített a Debrecen

2016.02.20. 22:04
A Debrecen hazai jégen magabiztosan legyőzte az Újpestet a jégkorong Mol Liga elődöntőjébe jutásért zajló párharc második, szombati mérkőzésén, ezzel egyenlített az egyik fél két sikeréig tartó csatában.

A debreceni győzelem főszereplője az eltiltott Vay Ádám kapust helyettesítő Szava Borogyin volt, aki közel másfél hónapos padozást követően 39 védéssel segítette csapatát. A továbbjutásról döntő harmadik találkozót vasárnap rendezik szintén Debrecenben.

A másik szombati mérkőzés nagyon sima összecsapást hozott, a Fehérvár már az első harmadban magabiztos előnyt szerzett a Ferencváros elleni csatában, és a fővárosiak felzárkózását (3–2) követően kiütéses, 7–2-es győzelmet aratott a három gólt szerző Mitchell Holmberg vezérletével.

JÉGKORONG MOL LIGA
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT

DEBRECENI HK–ÚJPEST 6–2 (2–1, 4–0, 0–1)
Debrecen, 600
néző. V: Kincses, Halassy, Soós, Váczi
DEBRECEN: BOROGYIN – Hetényi P. (2), Medvegyev – DANCSFALVI 1 (3), BERTA 2 (3), VASZJUNYIN 2 (1); Csíki 1, Emanuelsson – Piatak (1), Saluga (1), Hári N.; Raszulov, Wéber – Vincze P. T., Könczei, Godó György. Edző: Jevgenyij Muhin
ÚJPEST: Pleszkán – Lindgren, Kiss D. – Csányi, Virág T. 1, Mihalik (1); Huba, Garbacz – Gröschl (1), Bushbacher, E. Pance 1; Hegyi Á., Dósa – Pichler, Dömötör, Turbucz; Pados, Feil – Kiss Á., Nemes, Gágyor. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítások: 6, illetve 26 perc
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Jevgenyij Muhin:
– Rendkívül taktikusan, fegyelmezetten játszottunk, pontosan úgy, ahogy elterveztük. A szép győzelem azonban nem szállhat a fejünkbe, mert vasárnap tiszta lappal indul minden. Nincs két egyforma meccs, a mindent eldöntő ütközet szoros csatát ígér. Az esélyek szerintem egyformák, a pillanatnyi forma dönt.
Szilassy Zoltán: – Tompán kezdtünk, és sajnos a későbbiekben sem pörögtünk fel. Hatástalanok voltunk a saját házunk táján és a Debrecen kapuja előtt is. Vasárnap este ennél sokkal többet kell nyújtanunk a továbbjutáshoz. Sima meccs Újpesten, sima meccs Debrecenben – ilyen fordulatos a rájátszás! Vasárnap este igazi hokicsemegét láthat a közönség.

FEHÉRVÁR AV19–FERENCVÁROS 7–2 (3–0, 2–2, 2–0)
Székesfehérvár, 1220
néző. V: Babic, Németh M., Juhász, Pálkövi
FEHÉRVÁR: KALNINS – Reiter A. (1), KROGH – HOLMBERG 3, B. ORBAN 2 (1), SHUPE (1); Szaller, Varga A. – Becze T. (1), Szabó P., Grieve; Arany M., Szabó D. (1) – Reisz, Pillók, Sárpátki; Vokla, Láday – Kocsis 1, TÓTH G. 1, VINCZE P. (1). Edző: Tyler Dietrich
FERENCVÁROS: Budai K. (Ágoston) – Valecko, Suoraniemi (1) – Manninen, Kiss G. (1), LUOMALA 1; HIETAMÄKI 1, Huffner – Dubek, Farkas L. S., Tendler; Erdélyi T., Lévai – Kovács V., Schellin, Papp Cs.; Pál Z., Zalavári – Komjáti, Üveges. Edző: Greg Lindqvist
Kiállítások: 12+10 perc fegyelmi (Varga A.), ill. 20 perc+10 perc fegyelmi (Luomala) + végleges fegyelmi (Luomala) + végleges kiállítás (Schellin)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Fehérvár javára
Tyler Dietrich:
– Az első harmadban fantasztikus formát mutattunk lelkes közönségünk előtt. A folytatásban azonban belehaltunk a szépségbe ahelyett, hogy a hasznos és az egyszerű megoldásokat választottuk volna. Ez majdnem megbosszulta magát, de végül sikerült visszatérnünk a saját játékunkhoz, és magabiztos győzelmet arattunk.
Greg Lindqvist: – Az első harmadban nagyon rosszul játszottunk, a másodikban viszont feljöttünk. Még az egyenlítésre is volt lehetőségünk, de nem sikerült, mert a két lőtt gól ellenére sok helyzetet kihagytunk, amit aztán az ellenfél az utolsó húsz percben gólokkal büntetett. A Fehérvár jobb csapat.