Jégkorong, Mol Liga: vesztett a DAB, de hogyan...

2015.01.24. 19:05
Elképesztő vereséget szenvedett a Dunaújváros (Fotó: Mudra László – Dabdocler.hu)
A Dab.Docler elképesztő körülmények között 6–5-re kikapott a HSC Csíkszeredától a jégkorong Mol Liga szombati mérkőzésén. Az éllovas Miskolc a Brassó elleni 4–2-es sikerrel növelte előnyét a tabellán.

A dunaújvárosiak győzelme simának tűnt a második harmadban szerzett kétgólos előny után, amelyet szinte a meccs utolsó pillanatáig megtartották.

1:17 perccel a rendes játékidő vége előtt azonban valami megváltozott: Nagy István emberelőnyben szépített, majd egy perccel később Farkas Tamás egyenlített.

De ezzel sem volt vége a csíkszeredai feltámadásnak: öt másodperccel a vége előtt Molnár Zsombor is betalált, így végül 6–5-re a Csíkszereda győzött.

JÉGKORONG, MOL LIGA

DAB.DOCLER–HSC CSÍKSZEREDA 5–6 (1–1, 3–1, 1–4)
Dunaújváros, 450 néző. V: Varjú, Mayer, Abonyi, Nedeljkovic
DAB: Hajek – Hüffner, Pozsgai, GALANISZ 2, Azari (2), Szappanos (1) – MARTINE 1 (1), Mestyán, ESKELINEN, Gröschl (1), Peterdi – Nagy R., Erdélyi T., SZEPESSY M. 2, OMOGYI (2), Papp V. (1) – Hrudy G., Dörök, Magosi E., Léránt. Edző: Donald MacLean
CSÍKSZEREDA: Ruczuj – SPADY (2), Nagy I. 1, MOLNÁR ZS. 1 (2), SATEK 1 (2), FARKAS T. 1 (2) – Papp Sz., Bíró O. – Salonen 1, Heffernan (1), Bíró G. – Salló, Gecse 1, Molnár Z., Mihály E., Tranca – Geréb, Bíró T. Á., Rokaly. Edző: Christer Dreberg
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Donald MacLean: – Borzasztóan csalódott vagyok, az utolsó percekben semmi sem sikerült, a hajránk is csődöt mondott. Három pontot akartunk szerezni, egy sem lett belőle, buta hibákat követtünk el.
Christer Dreberg: – Hősies játékkal a sírból hoztuk vissza a meccset az utolsó pillanatokban. Minden dicséretet megérdemelnek játékosaim. Az időkérés után mindent egy lapra tettünk fel, és ellenállhatatlanul játszottunk. Könnyebb is lehetett volna, hiszen korábban is szabályos góltól fosztottak meg minket a játékvezetők.

MISKOLCI JEGESMEDVÉK–ASC CORONA BRASOV (romániai) 4–2 (1–0, 2–0, 1–2)
Miskolc, 1000
néző. V: Halassy, Kincses, Soós D., Berger
MISKOLC: BÁLIZ – DUDAS (2), Boyle, Cohen (1), Becze (1), Metcalfe (1) – Vojtkó, Gőz, DANSEREAU 2 (1), Tóth A. 1, Hajós 1 – SAGERT (2), Dósa, Láda B., Popovics, Miskolczi – Budai R., Roczanov, Fliszár, Szilágyi, Rito. Edző: Majoross Gergely
BRASOV: Polc – Filip 1, Obsut (1), Fodor, SALUGA 1, Klouda (1) – Hietamaki, János I., Molnár Zs. (1), Mihály Á., Virág – Nagy Cs., Imecs, Petres M. (1), Zsók, Antal Zs. – Mátyás Zs., Bálint Zs., Péter Zs., Márton H. Edző: Jerry Björn Andersson
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Majoross Gergely: – Fegyelmezettségből és taktikailag is jól vizsgáztunk. Örvendetes, hogy miután érdekessé tettük a mérkőzést, újítani tudtunk, és bebiztosítottuk győzelmünket. Küzdeni tudásból és lelkesedésből is jelesre vizsgáztunk.
Jerry Björn Andersson: – Ha szerencsésebbek vagyunk, meg tudtuk volna csinálni ezt a meccset. Kár, hogy elengedtük a hazaiakat, és későn hajráztunk, de a záró harmadban nem sok hiányzott ahhoz, hogy egyenlítsünk.

1. Miskolci Jegesmedvék 39 23 7 2 7 168–80 +88 85
2. Dab.Docler 39 23 5 1 10 133–103 +30 80
3. HC Nové Zámky 38 19 5 3 11 151–125 +26 70
4. ASC Corona Brasov 38 17 2 10 9 125–111 +14 65
5. Debreceni HK 38 15 3 3 17 126–125 +1 54
6. UTE 38 11 3 4 20 114–166 –52 43
7. Ferencvárosi TC 38 10 2 4 22 99–140 –41 38
8. HSC Csíkszereda 38 4 4 4 26 92–158 –66 24