Jégkorong, Mol Liga: egy góllal nyert a Dab és a Miskolc

2014.09.23. 20:46
A Miskolc Érsekújváron, a Dunaújváros pedig a vendég Ferencváros ellen nyert a jégkorong MOL Liga keddi játéknapján. A címvédő felvidéki együttes úgy kapott ki, hogy a Miskolc kettős emberhátrányban, büntetőből, 29 másodperccel az alapidő letelte előtt egyenlített, majd a rávezetésben megszerezte a győzelmet.

JÉGKORONG MOL LIGAJÉGKORONG MOL LIGA

HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai)–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 3–4 (1–0, 2–2, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Érsekújvár. V: Varjú, Kincses, Soltész, Vas
NOVÉ ZÁMKY: Blazícek – Hrudík, Kowalczyk – Podstavek, Uram 1, Polcík – Huba (1), Kames – Hurtaj, Frolík, Faith 1 – Král, Siska – M. Stefanka 1, Caladi, Uhnák – Lesko, Baron – A. Stefanka, Dubec (1), Chrenko (1). Edző: Robert Spisák
MISKOLC: Bálizs – Gőz 1, Sagert 1 – Cohen, Metcalfe (1), Becze 1 (1) – Boyle, Dudas (1) – Láda B., Nagy K., Dansereau 1 – Vojtkó, Dósa – Hajós, Tóth A., Popovics – Ritó, Budai R. – Roczanov, Szilágyi, Fliszár. Edző: Majoross Gergely
Kiállítások: 20 perc + végleges fegyelmi (Uram), ill. 12 perc + 5 perc + végleges fegyelmi (Dudas)

DAB.DOCLER–FERENCVÁROS 4–3 (2–0, 1–2, 1–1)
Dunaújváros, 800 néző. V: Wolf, Sós, Abonyi, Tímár
DAB: KALNINS – Martine, Hüffner (1) – Azari, Galanisz (1), KISS Á. 1 – Martinka, POZSGAI – Somogyi 1 (2), GRÖSCHL 1 (1), Szappanos 1 (2) – Nagy R., Mestyán – Papp V., Peterdi, Pavuk – Hruby G., Erdélyi T. – Magosi E., Kovács V. L., Léránt. Edző: Donald Maclean
FTC: MARTON – Horváth A. 1, Cerny – Németh P., CROTEAU 1, NOVAK (1) – Kromar (2), Hegyi Á. – Dubek, Pál Z. (1), Rafaj (1) – Revák, Lencsés – Síjka, Mikusovic 1, Borbás – Lévai, Géczi – Papp Cs. (1), Mach, Farkas L. S. Edző: Dobos Tamás
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Donald Maclean: – Kicsit hullámzó volt a játékunk, de a legfontosabb, hogy hazai pályán begyűjtöttük a három pontot. Kemény, de jó meccs volt a mai, ahol kicsit több helyzete volt a Fradinak, mint amennyit szerettem volna. A védekezésünket még csiszolni kell.
Dobos Tamás: – Ugyan azokat a hibákat követtük el, mint a Brassó ellen, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, amelyeket rendre ki is hagytunk. Kiváló mérkőzést láthattak a nézők, az összjáték képe alapján minimum egy pontot megérdemeltünk volna.

1. Miskolci Jegesmedvék 3 2 1 15–06 8
2. Dab.Docler 3 2 1 14–09 8
3. HC Nové Zámky 3 1 1 1 13–10 6
4. ASC Corona Brasov 3 1 2 11–12 5
5. UTE 3 1 1 1 10–12 4
6. Debreceni HK 3 1 2 12–12 3
7. Ferencvárosi TC 3 1 2 10–11 2
8. HSC Csíkszereda 3 3 2–15 0