Mol Liga: dunaújvárosi siker született Fehérváron

2017.01.02. 20:32
A jégkorong Mol Liga hétfői játéknapján a Dunaújvárosi Acélbikák 3–2-re legyőzték a Fehérvári Titánokat.

A találkozón a vendégek az 5. percben szerezték meg a vezetést Keegan Dansereau góljával, és ettől kezdve egy másodpercig sem engedték ki azt a kezükből (0–1).

A játékrész utolsó percében Danyil Kaszkov duplázta meg a fórt (0–2), majd a második felvonásban Kyle Just szépítésére Azari Zsolt felelt (1–3). A harmadik harmad kezdetén Kiss Patrik révén újra csak egy gól volt a felek között, de egyenlíteni már nem tudtak a fehérváriak (2–3).

JÉGKORONG MOL LIGA

FEHÉRVÁRI TITÁNOK–DEBRECENI HK 2–3 (0–2, 1–1, 1–0)
Székesfehérvár, 296néző.V:Gangel, Vas M., Árkovics G., Tichon
FEHÉRVÁR:Lemay – Krogh, Reiter A. – SZABÓ B.(1),Láday(1)– Imre, Orbán A. – Takács B., KISS P.1 – Reisz(1),Szabó K., Vincze P.(1)– Kocsis, Just1,Vizi – Shupe, Mazzag, Hamvai – Varga B., Balogh B., Szász. Edző:Kóger István
DAB:Koitmaa – Hruby, ÖLANDER – Lévai, LADYGIN – Lencsés, Pál Z. – AZARI1 (1),Cseter, DANSEREAU1 (1)– Becze(1),KASZKOV1,Nagy M. – Léránt, Borbás, Németh P. – Török V., Odnoga, Tanka. Edző:Heikki Malkia
Kiállítás:16 perc + végleges kiállítás (Szabó P.) ill., 13 perc + végleges kiállítás (Lencsés)
Kóger István: –
A mérkőzés összképét tekintve a döntetlen igazságosabb lett volna. A gólok előtti szituációkra felhívtuk a játékosok figyelmét, mégis betalált az ellenfél. Még szerencse, hogy az ötperces kiállítást egy kapott góllal megúsztuk, de sajnos a végén kiderült, hogy ezen a gólon ment el a mérkőzés. Sok helyzetet kialakítottunk, de a kapu előtt nem voltunk elég hatékonyak.
Heikki Malkia: –Mindenképpen van javítanivalónk a védekezésben, de elég sok gólhelyzetet dolgoztunk ki, ezen kívül, pedig fontos volt, hogy megnyerjük az első közös mérkőzésünket. Mindenki kitette szívét, lelkét a jégre, és a végén is határozottak voltunk, meg tudtuk óvni a kapunkat a góltól.

1. Újpest 31 20 3 2 6 122–80 +42 68
2. MAC Budapest 30 20 2 3 5 130–73 +57 67
3. DVTK Jegesmedvék 30 19 3 2 6 121–67 +54 65
4. Corona Brasov 34 17 5 1 11 123–98 +25 62
5. Dunaújvárosi Acélbikák 31 16 2 3 10 121–95 +26 55
6. Debrecen 31 14 1 2 14 127–100 +27 46
7. Dunarea Galati 33 8 5 3 17 96–145 –49 37
8. Fehérvári Titánok 31 4 8 7 12 88–113 –25 35