Jégkorong Mol Liga: az Újpest 1–5-ről nyert a Fradi ellen

2017.01.01. 21:06
Virág Tamás és az Újpest parádés meccsen fordított (Fotó: UTE Hoki/Facebook)
A jégkorong Mol Liga vasárnapi játéknapján az Újpest 7–6-ra legyőzte a már négy góllal is vezető Ferencvárost.

Nagyszerűen kezdtek a „zöldek”, az első harmad hajrájában nem egészen két perc alatt ütött három ferencvárosi gól után 5–1-re vezettek a vendégek.

Az állás a 37. percig nem is változott, akkor azonban nagyon belendültek a „lilák” sorrendben Anze Ropret, Benk András, Hegyi Ádám, Nilan Nagy és Nemes Benjamin is betalált, és 6–5-re már a házigazda vezetett.

Erre Rafaj Attila második találatával még volt válasza a Ferencvárosnak, de Turbucz Martin góljára már nem (7–6).

JÉGKORONG MOL LIGA

UTE–FERENCVÁROS 7–6 (1–5, 2–0, 4–1)
Megyeri út, 1000néző.V:Haszonits, Babic, Soltész, Kókai
UTE:
Ágoston (Sila) – Hegyi Á.1,Gröschl – HUBA1 (1),Kiss D.(2)– Kovács A., Nagy M.1 – Dósa, Dömötör, Tóth G. – ROPRET1,Hebar(1),Csányi(1)– BENK1 (2),Nemes1,FROLIK(3)– Pápa, VIRÁG T.(2),Turbucz1. Edző:Szilassy Zoltán
FERENCVÁROS:Sevela (Soós) – JABORNIK, Hietamäki(1)– Lengyel L., Erdélyi T. – Kovács V., Schwindt – Farkas L.1,DUBEK1 (1),Tendler(1)– SUMI2 (2),PAPP Cs.(4),RAFAJ2– Shinkaruk, Szappanos, Németh Á. – Hardi, Inglis(1). Edző:Greg Lindqvist
Kiállítások:12 perc, ill. 12 perc
Szilassy Zoltán: –
Az első harmad második fele borzalmas volt, hátul túl puhák voltunk, nyolc lövésből kaptunk öt gólt, ám utána szép lassan bedaráltuk az egyre inkább elfáradó ellenfelet. Nem hokiztunk jól, de nagyon sokat tettünk az Újpest márkanévért, miután rengeteg néző előtt öt egyről megfordítottuk a derbit.
Greg Lindqvist: –Büszke vagyok a srácokra. Sevela sérüléséig abszolút mi irányítottuk a mérkőzést, idegenben hat szerzett góllal bármilyen körülmények között nyerni kellene, ez ilyen borzasztóan egyszerű. Az Újpestnek szerencséje is volt néhány gólnál, mi pedig a kapuscsere után túl passzívak voltunk, de még így is megvoltak a lehetőségeink. Meglátjuk, mennyire súlyos Sevela sérülése, nagy érvágás a kiesése, de az egész szezonunk rémálomszerű, ami kezd már kissé fárasztó lenni.

MAC BUDAPEST–DEBRECENI HK 5–4 (2–1, 2–2, 1–1)
Tüskecsarnok, 215nézőVezette:Németh, Kincses, Muzsik, Váczi
MAC BUDAPEST:
Arany – Kovács B., Escobedo – Vokla, Ruikka – Mestyán(1), Pozsgai(1)– Bödök, Jászai – Booras, Kovács Cs., Könczei – Keresztury1 (1), NAGY K.2, Silló– Jubinville1, NAGY G.1 (1), Somogyi – Schmál, Tóth R., Roczanov. Edző:Majoross Gergely
DEBRECEN:Gyenes – Varga, Pados – Smith, Szagyikov1– Hetényi P., Wéber – Saluga1, Brown(1), Németh A.1– Piszkunov, Vaszjunyin(1), Koszurov (1)– Berta(1), Vincze P.1, Molnár D.(1). Edző:Jason Morgan
Kiállítások:4, ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Gyenes)
Majoross Gergely:
– A három ponton kívül nem sok mindennek tudok örülni, nagyon sok rossz dolgot csináltunk, szélsőségesen játszottunk. Az a sorunk „mentett meg” minket, amelyre mindig számítani lehet, de összességében nagyon messze voltunk ma az optimális formánktól.
Jason Morgan:– A második harmadban pillanatnyi kihagyások okozták, hogy mindig visszaengedtük az ellenfelet, nem sikerült végig koncentráltnak maradni. A harmadik harmadban egy kétperces kettős előnyt tudtunk kivédekezni, sajnálatos, hogy végül nem tudtunk profitálni abból a remek védekező munkából pontok formájában.

1. Újpest 31 20 3 2 6 122– 80 +42 68
2. MAC Budapest 30 20 2 3 5 130– 73 +57 67
3. DVTK Jegesmedvék 30 19 3 2 6 121– 67 +54 65
4. Corona Brasov 34 17 5 1 11 123– 98 +25 62
5. Dunaújvárosi Acélbikák 30 15 2 3 10 118– 93 +25 52
6. Debrecen 31 14 1 2 14 127–100 +27 46
7. Dunarea Galati 33 8 5 3 17 96–145 –49 37
8. Fehérvári Titánok 30 4 8 7 11 86–110 –24 35