Jégkorong, Mol Liga: a Miskolc nyerte a rangadót

2015.01.04. 20:42
A Miskolc esélyt sem adott (Fotó: Jezoviczki Máté)
Az éllovas Miskolc hazai pályán legyőzte a forduló előtt a második helyen álló Nové Zámkyt a jégkorong MOL Liga vasárnapi rangadóján.

Az érsekújvári csapat már az első harmadban szinte kilátástalan helyzetbe került, miután Bencze Tihamér, Tyler Metcalfe és Jesse Dudas is betalált a vendégek kapujába.

Bálizs Bence remek napot fogott ki, a miskolci kaPus az első és a harmadik harmadban sem kapott gólt, a jegesmedvék így 5–0-s vezetéssel vágtak neki a záró játékrésznek.

A Nové Zámkynak végül a szépítés összejött, de esélytelen volt a Miskolc ellen.

MOL LIGA
MISKOLCI JEGESMEDVÉK–HC NOVÉ ZÁMKY (szlovákiai) 5–1
(3–0, 2–0, 0–1)
Miskolc, 1100 néző. V: Kincses, Halassy – Soós D., Kormos
MISKOLC: BÁLIZS – DUDAS 1 (3), BOYLE 1 (1) – Metcalfe 1, Bece, Cohen 1 – Sagert, Gőz – DANSEREAU 1 (2), Tóth A., Hajós – Láda B., Vojtko – Popovics, Nagy K., Miskolczi – Rito, Dósa – Fliszár, Szilágyi, Roczanov. Edző: Majoross Gergely
NOVÉ ZÁMKY: Krajcovic – Siska, Hrudik – Faith, Caladi (1), Podstavek – Baron, Huba – Weissmann 1, Frolik, Hurtaj – Král, Sucharda – O. Stefanka, Púchovsky, Brandis – Rejzek, Duris – Kolbucník. Edző: Slavomir Chlebec
Kiállítások: 6 perc, ill. 18 perc+10 perc fegyelmi (Faith)
Majoross Gergely:
– A találkozó első felében sok helyzetet teremtettünk, szép gólokat szereztünk, és kiválóan játszottunk. Utána szaladtunk a gólok után, ez pedig nem tett jót a játékunknak. Ettől függetlenül ilyen arányban is megérdemelten nyertünk.
Slavomir Chlebec: – Fegyelmezetlenek voltunk, és ezt a liga éllovasa megbüntette. Jópár fiatallal érkeztünk, most azonban velük együtt is csak ennyire voltunk képesek. A játék képe alapján a hazaiak győzelme vitathatatlan.

DEBRECENI HK–CORONA BRASOV (romániai) 1–2 (0–0, 0–1, 1–1)
Debrecen, 500 néző. V: Németh, Gangel – Pálkövi, Sipos
DEBRECEN: Borogyin – Csíki, Voronov – Berta, Vaszjunyin 1, Dancsfalvi – Jemeljanov, Szadikov (1) – Kuriljuk, Kaszkov, Ladányi – Tőkési, Prakab – Könczei, Barabás, Hári – Okos, Sijka (1) – Wéber. Edző: Jevgenyij Muhin
CORONA BRASOV: Polc – Obsut, Filip (2) – Zsók, Klouda 1, Fodor (1) – Hietämäki, János – Mihály (1), Molnár, Virág 1 – Imecs, Nagy Cs. – Márton, Petres, Antal – Han ki Hoon, Bálint – Mátyás. Edző: Jerry Björn Andersson
Kiállítások: 8 perc, ill. 6 perc
Jevgenyij Muhin:
– Kiegyenlített meccset játszottunk, az döntött a Brassó javára, hogy mi többet hibáztunk. Emberelőnyből gólt kapni nem éppen felemelő érzés. A végén mindent megpróbáltunk, de ma ennyi volt bennünk.
Jerry Björn Andersson: – Benne volt a lábakban a tegnapi mérkőzés, éppen ezért nagyon értékes számunkra ez a győzelem. Akárcsak Dunaújvárosban, Debrecenben is nagyon kemény meccset vívtunk, örülök, hogy a csapatnak van tartása, karaktere. Kedden a Ferencváros otthonában is a három pont a cél.

ÚJPESTI TE–HSC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–3 (1–2, 0–0, 2–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Megyeri út, 350 néző. V: R. Lauff, J. Branislav (szlovákok) – Berger Á., Soltész Á.
UTE: ÁGOSTON – Lindgren, Hegyi Á. Z. – Turbucz, Coleman, CSÁNYI 2 – Durák, KISS D. 1 – MIHALIK 1 (1), Tapio (1), ELOMO (2) – Garbacz, Sommer (1) – Virágh Cs., Tóth G., Gágyor – Zalavári, Dömötör – Reitter R., Pichler. Edző: Szilassy Zoltán
CSÍKSZEREDA: Raitums – Papp Sz., Bors H. – Tranca, Mihály E., Farkas T. – SPADY (2), SALLÓ (2) – SATEK 3, Molnár Zs., Heffernan – Gecse, Nagy I. – Bíró T., Bíró O., Bíró M. Edző: Crister Dreberg
Kiállítások: 17 perc+10 perc fegyelmi (Mihalik)+végleges fegyelmi (Tóth G.), ill. 17 perc+10 perc fegyelmi (Hefernen), végleges fegyelmi (Bíró O.)
Szilassy Zoltán:
– Sajnos ma nem játszottunk igazán jól, főleg a második harmadban meglehetősen fegyelmezetlenek voltunk. Utána nagyon nehéz dolgunk volt, dühös vagyok, hgoy nem szereztük meg a három pontot, a kettő is jobb mint a semmi.
Crister Dreberg: – Az első harmadbeli kettő–egyes vezetésünket követően kimaradtak a helyzeteink, pedig esélyünk volt rá, hogy elhúzzunk. A végén a sok kiállításból megint nem mi jöttünk ki jobban, és szerencsénk sem volt.

1. Miskolci Jegesmedvék 32 18 6 2 6 132–62 +70 68
2. HC Nové Zámky 32 17 5 2 8 135–103 +32 63
3. Dab.Docler 31 18 4 1 8 109–85 +24 63
4. ASC Corona Brasov 31 16 2 8 5 108–87 +21 60
5. Debreceni HK 31 12 2 3 14 100–104 –4 43
6. UTE 31 8 2 4 17 87–141 –54 32
7. Ferencvárosi TC 31 7 2 3 19 78–110 –32 28
8. HSC Csíkszereda 31 2 4 4 21 73–130 –57 18