Mol Liga: a MAC nyerte meg a döntő „visszavágóját”

2016.09.15. 20:17
Nagy Krisztián döntötte el a meccset (Fotó: Szabó Miklós)
A jégkorong Mol Liga rangadóján a MAC egy utolsó percben szerzett góllal 4–3-ra legyőzte a címvédő DVTK-t a bajnoki döntő „visszavágóján”.

A házigazda a 7. percben szerezte meg a vezetést Somogyi Balázs góljával, de Láda Balázs még az első harmadban egyenlített (1–1).

A második felvonásban Bödök Bence és Nagy Gergő révén kétgólos előnybe került a fővárosi együttes (3–1), majd a záró játékrészben csupán tíz másodperc után Galanisz Nikandrosz szépített, az 56. percben pedig Jarko Leppänen egyenlített (3–3).

Amikor már úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, jött Nagy Krisztián és a kapu torkából bekotorta a korongot – 25 másodperccel a vége előtt (4–3).

JÉGKORONG MOL LIGA
MAC BUDAPEST–DVTK-JEGESMEDVÉK 4–3
(1–1, 2–0, 1–2)
Tüskecsarnok, 597
néző.V:Rencz, Nagy A., Kis-Király, Juhász G.
MAC:Arany G. – Lakatos, Kovács B., Vokla, Pozsgai, Mestyán – Ruikka, Tóth G., Bödök1,NAGY K.1 (1),Terbócs(1)– Könczei(1),Nagy G.1,SOMOGYI1 (1), Kovács Cs., Day Chief(2) – Jubinville, Tóth R., Roczanov, Keresztury, Silló. Edző:Majoross Gergely
DVTK:
Adorján – Láda B.1 (1),LEPPÄNEN 1, Gőz, Vojtkó, Cianfrini – Laczkó, Bernáth, Albert, Pavuk(1),Galanisz1 – Magosi B.(1), Miskolczi, Hajós, Tóth A., Sági – Johnston, Sakaris, Popovics, Karda, Szopos. Edző:Doug Bradley
Fegyelmi büntetés:10 perc fegyelmi (Nagy K.)
Majoross Gergely:
– Az előző mérkőzést követően sokat foglalkoztunk a betegeskedő helyzetkihasználásunkkal, ez a munkák most beérett. Összességében nem vagyok elragadtatva a teljesítményünktől, de lélektanilag iszonyatosan fontos volt a győzelem.
Doug Bradley:– Csalódott vagyok a mutatott játékunk miatt, egyáltalán nem tudtunk irányítani. Ennek ellenére sikerült ledolgoznunk kétgólos hátrányunkat, kár, hogy egy buta szabálytalanság miatt végül pont nélkül kellett távoznunk.

1. MAC Budapest 3 2 1 8–5 +3 8
2. DVTK Jegesmedvék 3 2 1 15–7 +8 6
3. Dunaújvárosi Acélbikák 2 2 9–4 +5 6
4. Debrecen 2 1 1 16–3 +13 5
5. Corona Brasov 3 1 1 1 9–7 +2 5
6. Csíkszereda 3 1 1 1 7–19 –12 4
7. Újpest 2 1 1 6–5 +1 3
8. Dunarea Galati 4 1 1 2 9–18 –9 3