Jégkorong Mol Liga: a Jegesmedvék ötöt vágtak az FTC-nek

2015.10.20. 21:33
A listavezető DVTK Jegesmedvék férfi jégkorongcsapata 5–1-es győzelmet aratott idegenben az FTC ellen a Mol Liga keddi játéknapján. A MAC Budapest 4–2-re nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen, az UTE szintén 4–2-re verte meg a Fehérvár AV19-et.

Pesterzsébeten nem volt sok kérdés, a DVTK Jegesmedvék 45 perc alatt négygólos előnyt szerzett az emberfórjaival rosszul sáfárkodó Ferencváros ellen. Az FTC a hajrában szépített, de az utolsó szó a vendégeké volt – 1–5, kiütés.

A MAC–Dunaújváros mérkőzésen a 44. percig nem esett gól, aztán meg hat is: a fővárosiak Ian McDonald révén szerezték meg a vezetést, Philip Busbacher gyorsan egyenlített. Azari Zsolt góljával az 55. percben már az Acélbikák tartottak előrébb, ám Tomás Klempa és Niko Saarenpää villámgyorsan megfordította az állást, a végén Klempa küldte padlóra a vendégeket.

A Fehérvár 2–0-ra vezetett az UTE ellen, ám az újpestiek öt perc alatt eltüntették a hazai előnyt, majd az utolsó harmadban a maguk javára fordították a mérkőzést.

JÉGKORONG MOL LIGA

MAC BUDAPEST–DAB 4–2 (0–0, 0–0, 4–2)
Tüskecsarnok, 500
néző. V: Halassy, Sós, Váczi, Bedő
MAC: ARANY – Tokaji, Olson (1) – McDonald 1 (1), HAYES 1 (2), Szappanos; Quinn, Nagy P. – KLEMPA 1 (1), Nagy K. (1), Saarenpää 1; Mestyán (1), Stipsicz – Roczanov, Terbócs (1), Németh A.; Németh Á., Herszényi – Tóth R., Schmál, Egyed. Edző: Majoross Gergely
DAB: Duschek – Smith, Rasulov (1) – AZARI 1, Peterdi (1), McCann (1); Hruby, Lencsés –Szepessy M, Borbás (1), Busbacher 1; Léránt, Pál Z. – Németh P., Szepessy B., Odnoga; Nagy M. – Mátyási, Revák, Magosi. Edző: Lee Gilbert
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Majoross Gergely: – Nem amiatt változtattunk az összeállításon, mert lenéztük az ellenfelet, hanem hogy minél több harcedzett sorra számíthassak később. A vége felé még fontosabb lesz, hogy minél több játékosra tudjunk építeni, és legalább annyiszor legyünk eredményesek, mint ezúttal.
Lee Gilbert: – Szórakoztató hokit láthattak a nézők, mindkét csapat rendkívül jól játszott, valamint mindkét fél nagyon alaposan felkészült a másikból. Az eredmény sajnos tükrözte a két együttes közti különbséget. Fiatal a csapatunk, amelyben még rengeteg lehetőség van.

FERENCVÁROS–DVTK-JEGESMEDVÉK 1–5 (0–2, 0–1, 1–2)
Pesterzsébet, 200
néző. V: Varjú, Haszonits, Pálkövi, Mizsák
FTC: Budai K. – Hietamäki, Erdélyi T. 1 – Rafaj, Tendler, Jensen; Suoraniemi, Pál Zs. – Kiss G. (1), Dubek (1), Manninen; Valecko, Lévai – Horváth D., Kovács V., Fliszár; Farkas L. S., Schellin, Papp Cs. Edző: Greg Lindqvist
DVTK: Adorján – Sagert 1, Dudas (3) – Somogyi, Pavuk 1 (1), Galanisz 1 (1); Vojtkó (1), Gőz 1 – Popovics, Ritó, Szilágyi; Laczkó, Leppanen (1) – Dansereau (1), Booras, Tóth A. (1); Cseter 1, Miskolczi. Edző: Mayer Péter
Kiállítások: 17 perc+végleges fegyelmi (Horváth D.), ill. 22 perc+végleges fegyelmi (Popovics)+végleges kiállítás (Laczkó)
Greg Lindqvist:
– Erősebb csapat ellen játszottunk, az első öt percben sok gólszerzési lehetőséget hagytunk kihasználatlanul, aztán hátrányba kerültünk. A második harmad első tíz percében irányítottunk, de hiába küzdöttünk keményen és játszottunk jól, nem jártunk sikerrel. Nincs időnk pihenni, készülünk a csütörtöki mérkőzésre.
Mayer Péter: – Uraltuk a meccset, időnként kevésbé figyeltünk, főleg a második harmadban, emellett rengeteg végletekig kijátszott helyzetet hibáztunk el. Annak örülök, hogy a támadójátékunk kreatív volt. Hoztuk a kötelezőt, most ez volt a legfontosabb. Az indulatok egy felfokozott mérkőzésbe beleférnek.

FEHÉRVÁR AV19–ÚJPEST 2–4 (0–0, 2–2, 0–2)
Székesfehérvár, 300
néző. V: Babic, Gangel, Soltész, Ozsváth
FEHÉRVÁR: Scola – Hegyi Á. Z. (1), Szabó D. – BODÓ 1, Reisz, ORBAN B. 1 (1); Reiter A., Szabó B. – Holmberg, Shupe (1), Szabó K.; Vokla, Szaller – Szita, Kocsis, Tóth G.; Pados, Lengyel – Hamvai, Mazzag, Reiter R. Edző: Tyler Dietrich
UTE: SILA – Lindgren, Kiss D. – MIHÁLÍK, Virág T., Pance E.; Huba (1), Hegyi Á. – CSÁNYI 1 (1), Nemes, Kiss Á.; Garbacz (1), Zalavári – Hodos, Gröschl (1), Feil A.; Sommer – DÖMÖTÖR (1), Pichler 1, TURBUCZ 2 (1). Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítás: 8, ill. 6 perc
Tyler Dietrich:
– A játék minden elemében felülmúlt minket az Újpest, nemcsak a koronggal és korong nélkül, hanem akaratban is. Vissza kell néznünk ezt a mérkőzést, és alaposan elemeznünk a játékosokkal, hogy tanuljunk belőle.
Szilassy Zoltán: – Az első harmad olyan volt, mint egy holtági hoki, mindkét csapat csapkodóan játszott. A szünetben gyorsabb játékot kértem a csapattól, ennek ellenére még lassúbbá váltunk, két kontrából is gólt kaptunk. Időt kértem, és nem voltam túlzottan udvarias, de ez, úgy látszik, hatott. Elégedett vagyok, mert az egyik legjobb kondícióban levő csapatot győztük le, erős tempót diktálva.

1. DVTK Jegesmedvék 15 11 2 1 1 69–39 +30 38
2. Debreceni HK 15 8 2 2 3 51–37 +14 30
3. MAC Budapest 15 8 1 2 4 54–39 +15 28
4. Fehérvár AV19 14 6 1 2 5 45–42 +3 22
5. UTE 14 5 3 6 38–36 +2 21
6. Ferencvárosi TC 14 4 1 2 7 41–56 –15 16
7. Dunaújvárosi Acélbikák 13 4 1 8 35–43 –8 14
8. HSC Csíkszereda 14 3 3 8 36–54 –18 12