Jégkorong, Mol Liga: 3-0-ról vesztett a Fradi Dunaújvárosban

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.01.16. 20:48
A Ferencváros háromgólos vezetésről kapott ki 5–4-re Dunaújvárosban, az éllovas Miskolc kétgólos hátrányt ledolgozva, szétlövésben nyert Érsekújváron a jégkorong Mol Liga alapszakaszának pénteki játéknapján.

Az első hatba kerülés reménye miatt lépéskényszerben lévő FTC remekül kezdett Dunaújvárosban, az első harmad végén – két emberhátrányos gólt is ütve – 3–0-ra vezetett. A második periódus 35. percében, Pál Zoltán gólja után megint kettővel ment a Fradi (4–2), ám gyors egymásutánban kapott kettőt, és az utolsó húsz percben már a Dab.Docler ütötte be a győztes gólt Nathan Martine révén.

A parázs érsekújvári meccsen a hazaiak 3–1-re vezettek az első harmad után, a miskolci Keegan Dansereau a második periódusban még csak faragott a hátrányból, a harmadik elején ki is egyenlített. A hosszabbítás nem hozott gólt, a szétlövés pedig a Jegesmedvéké lett – a Miskolc hatodszor is legyőzte a címvédő Nové Zámkyt.

JÉGKORONG MOL LIGA

DAB.DOCLER–FERENCVÁROS 5–4 (0–3, 4–1, 1–0)
Dunaújváros, 450
néző. V: Németh M., Halassy – Abonyi, Vas M.
DAB: Kalnins – Pozsgai 1, Hüffner (1) – Szappanos (1), Galanisz 1, Azari (2); Mestyán (1), MARTINE 1 – PETERDI 1, GRÖSCHL (1), ESKELINEN 1 (1); Hruby G. (1), Erdélyi T. (1) – SOMOGYI, Papp V. (1), Szepessy M.; Magosi E., Kovács V. L., Léránt, Pavuk. Edző: Donald MacLean
FTC: Budai K. – Géczi, GUREN – Novak, DUBEK 1, Rafaj (1); Hegyi Á. (2), Cerny (1) – Kiss Á. 1, Galló I., Kiss G. (1); Lencsés (1), Lévai – Németh P., Farkas L. S., PAPP CS. 1; Mach, Hardi, Pál Z. 1, Revák. Edző: Szakács Ferenc
Kiállítások: 8 perc, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Galló I., Hegyi Á.) + végleges fegyelmi (Hegyi Á.)
Donald MacLean:
– Nehéz mérkőzés volt, nagyon lassan kezdtek a fiúk, és az első harmadban három gól előnyt adtunk a Ferencvárosnak. A második és harmadik harmadban megmutatták játékosaim, hogy tudnak ők jól is játszani. Hosszú és kemény mérkőzések várnak ránk, de a célunk változatlan, a Mol Liga élén végezni.
Szakács Ferenc: – Az első harmadban szerencsénk is volt, lőttünk két gólt emberhátrányból, majd egy harmadikkal már zsebünkben volt a győzelem. A második harmadban nagyon nagy tempót diktált a DAB, kicsit magunkra is húztuk őket, és két nagy hibánkból két gólt kaptunk. Nagyon hiányzott a védelemből Moravec, és sajnos túl jó csapat az újvárosi ahhoz, hogy akár egy percre is kiengedjünk ellenük. A folytatásban még több egyéni hibánk volt, és sok kiállítást is begyűjtöttünk. Egyetlen gól kellett volna még, hogy szebb legyen a mai esténk.

HC NOVÉ ZÁMKY (szlovák)–MISKOLCI JEGESMEDVÉK 3–4 (3–1, 0–1, 0–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel