Jégkorong Mol Liga: 14 gólig jutott a Dunaújváros Brassóban

2016.01.28. 20:05
A jégkorong Mol Liga csütörtöki játéknapján a Dunaújváros Acélbikák 14–1-re nyertek az ASC Corona Brasov otthonában.

A vendégek gyakorlatilag már a 7. percre eldöntötték a meccset a két gólig jutó Léránt René kezdte a sort, majd Dörök Bence találata után a meccs legeredményesebbje, a triplázó Michal Vazan is betalált.

A hazaiak a 28. percben betaláltak ugyan, de így is a második harmadot felejtenék el valószínűleg legszívesebben, ebben a húsz percben ugyanis hétszer is betaláltak a dunaújvárosiak.

A vendégek részéről Revák Zoltán, Michael McCann és Garrett Milan is duplázott még a meccsen, továbbá Bradley Smith és Peterdi Imre is eredményes volt, így bár az utolsó 11 percben csak egyszer vették be az 1–8-nál Fülöp Rajmond helyére beálló Béres Szilárd kapuját, így is óriási különbséggel nyertek (1–14).

A nap másik meccsén a Fehérvár AV 19 a 7. percben Tóth Gergő révén megszerezte ugyan a vezetést Csíkszeredában, de Kirils Tambijevs duplájával fordított a házigazda, és végül 3–1-re nyert.

JÉGKORONG MOL LIGA

ASC CORONA BRASOV (romániai)–DunaújvárosiAB 1–14 (0–4, 1–7, 0–3)
Brassó. V:Gergely, Máthé (mindkettő romániai), Mihai, Stefan (mindkettő román)
BRASSÓ: Fülöp R. (Béres) – Popa, Vasile, Balázs, Petres(1), Péter Zs.(1) – Haraga, Balla, Márton, János, Prisacaru – A. Anton, Mátyás1, Fetes N., Fetes R., Ghiorghies – Agapie, I. Anton, Bíró M., Bíró G., Tranca. Edző:Keresztes Ottó
DAB: Duschek (Lajcs) – Durak(3), Smith1 (2), Peterdi1, Milan2 (2), McCann2 (2) – Lencsés(2), Rasulov(2), Szepessy B., Revák2, Odnoga(1) – Hruby, Dörök1, Borbás(2), Vazan3, Magosi – E. Mátyásy, Léránt2, Szepessy M.(1)
Kiállítások:
12, illetve 6 perc

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–FEHÉRVÁR AV19 2–1 (1–1, 0–0, 1–0)
Csíkszereda. V:Lascar, Butucel (román), Péter V., Rédai (romániai)
CSÍKSZEREDA: Peksa – Ozols(1), Bors, Gyagyusko(1), Berljov(1), Tambijevs2 – Kuzman, Salló, Péter R., Alekszejev, Hafizov – Gecse, Papp Sz., Antal Zs., Moldován, Bíró T. – Orbán Sz., Molnár Z., Sofron Á., Farkas T., Rokaly. Edző:Artur Oktyjabrov
FEHÉRVÁR: Kalnins – Vokla, Szabó B., Holmberg, Grieve, Shupe – Szabó D., Arany M., Becze T.(1), Reisz, Szabó K. – Láday(1), Szaller, Pillók, Kocsis, Tóth G.1 – Hamvai, Reiter R., Mazzag. Edző:Tyler Dietrich
Kiállítások:6, illetve 10 perc

1. DVTK Jegesmedvék 44 31 6 2 5 204–114 +90 107
2. MAC Budapest 44 30 5 3 6 215–103 +112 103
3. Fehérvár AV19 44 23 4 3 14 149–122 +27 80
4. Debreceni HK 45 18 3 5 19 137–141 –4 65
5. UTE 45 14 7 7 17 125–129 –4 63
6. Ferencvárosi TC 44 17 2 4 21 145–159 –14 59