Jégkorong Mol Liga: öt gól kellett a címvédő sikeréhez

2015.12.30. 21:35
A jégkorong Mol Liga szerdai játéknapján az Újpest hazai pályán 6–5-re nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen.

A 35. percig nem utalt sok minden arra, hogy szoros mérkőzést láthatnak a kilátogató szurkolók, hiszen Jozef Mihálik duplája között Virág Tamás is eredményes volt, így a „lilák” elhúztak 3–0-ra.

Még időben ébredtek azonban Philip Busbacherék, és előbb szépítettek (3–2), majd Teemu Elomo gólja után egy újabb gyors duplával egyenlítettek (4–4).

A fordítás viszont nem jött össze, ezúttal az újpestiek szereztek két gyors gólt, amelyre már csak Peterdi Imre tudott felelni, így végül 6–5-re nyertek a hazaiak.

A Debrecen és a DVTK csatája sem szűkölködött gólokban. A címvédő a 6. percben már 2–0-ra vezetett Jon Booras és Galanisz Nikandrosz találatával, de jött hamar a szépítés a hazai részről. Az egy-két gólos differencia a harmadik harmad hajrájáig állandósult, akkor azonban Vincze Péter két perc alatt szerzett két góljával egyenlített a Debrecen (4–4). A végszó viszont Boorasé és a Jegesmedvéké volt, 5–4-re nyert a címvédő.

JÉGKORONG MOL LIGA

ÚJPEST–DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK 6–5 (1–0, 3–2, 2–3)
Újpest, 200
néző. V: Varjú, Haszonits, Kókai, Váczi
UTE: Sila – Kiss D. (1), Lindgren, MIHALIK 2 (3), PANCE 1 (1), ELOMO 1 (2) – Hegyi, Huba (2), Nemes, Virág 1, Csanyi – Garbacz, Dósa, Gröschl (1), Gagyor, Kiss Á. – Hódos, Pados, Dömötör, Pichler, Turbucz 1. Edző: Szilassy Zoltán
DAB: Dusches – Smith 1, DURAK (4), Milan 1, PETERDI 1 (1), Vazan (2) – Rasulov, Lencsés, Borbás (1), BUSHBACHER 2, Revák – Dörök, Hruby, Szepessy B., Magosi, Léránt – Nagy M., Mátyásy, Németh P., Szepessy M., Odnoga. Edző: Gilbert Lee
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Szilassy Zoltán: –
A szezon egyik legjobb első tíz percét produkáltuk, amit viszont borzasztó folytatás követett. Emberhátrányos játékunk ma katasztrofális volt, sajnos megmutattuk, hogy hogyan kell szorossá tenni egy már megnyert találkozót.
Gilbert Lee: – Többször is sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe két-három gólos hátrányból, sajnálatos, hogy ez még az egy pontra sem volt elég. Legközelebbi találkozásunkkor természetesen az ennél jóval jobb eredmény elérése lesz a célunk.

DEBRECENI HK–DVTK-JEGESMEDVÉK 4–5 (1–2, 1–2, 2–1)
Debrecen, 400néző.V:Gangel, Halassy, Sipos, Berger
DEBRECEN:
Kramcsov – Hetényi P.(1), Kovács B. Z., DANCSFALVI1(1), Berta(2), Kozlovszkij1 (1) – Csíki, Popkov, Hári N., Saluga, Könczei – Wéber, Serman, Godó, VINCZE P. T.2, Izsák – Tanka, Trosin(1). Edző:Jevgenyij Muhin
DVTK: Adorján – DUDAS1 (1), Sagert, Miskolczi(1), BOORAS3, Láda B. – Gőz, Leppänen, Pavuk, SOMOGYI(2), Cseter – Győrfy, Vojtkó(1), Dansereau(2), Hajós(1), Galanisz1 – Ritó(1). Edző:Mayer Péter
Kiállítások:21 perc + 10 perc fegyelmi (Könczei) + végleges fegyelmi (Könczei), ill. 26 perc + 10 perc fegyelmi (Dansereau) + végleges fegyelmi (Pavuk)

1. DVTK Jegesmedvék 36 24 5 2 5 168–97 +71 84
2. MAC Budapest 35 24 4 3 4 173–86 +87 83
3. Fehérvár AV19 33 16 3 2 12 119–102 +17 56
4. Debreceni HK 36 14 3 5 14 112–111 +1 53
5. UTE 35 12 6 4 13 106–102 +4 52
6. HSC Csíkszereda 36 10 5 5 16 104–131 –27 45
7. Ferencvárosi TC 35 12 2 4 17 121–134 –13 44
8. Dunaújvárosi Acélbikák 35 10 2 4 19 93–124 –31 38