Jégkorong Mol Liga: 1-3 után ébredt, majd hengerelt az Újpest

2015.01.13. 20:50
A jégkorong Mol Liga keddi játéknapján a beragadó Újpest 6–3-ra legyőzte a Debreceni HK-t.

A debreceniek parádésan rajtoltak a „lilák" ellen (5–1, 3–2, 7–2), a legutóbb azonban már az újpestiek örülhettek (5–2).

Most sokáig úgy tűnt, hogy ismét az első három összecsapás forgatókönyve valósul meg, Berta Ákos góljára 18 másodperccel az első harmad vége előtt felelt Victor Lindgren (1–1), de így is vendégelőnnyel fordultak a felek. Dancsfalvi Norbert ugyanis 19:57-nél bevette az újpesti kaput, majd a 25. percben Berta duplázott (1–3).

Jött azonban a fordulat, finn gólokkal (Teemu Elomo és Jussi Petteri Tapio) egyenlített a meccs feléhez érve a házigazda (3–3), majd a záró felvonásban szlovák találatokkal (Miroslav Durák 2, Jozef Mihálik) kiütéses sikert aratott (6–3).

JÉGKORONG MOL LIGA

ÚJPEST–DEBRECENI HK 6–3 (1–2, 2–1, 3–0)
Újpest, 250
néző.V:Kincses G., Gangel, Bedő, Abonyi
ÚJPEST: SILA – DURÁK2(1), Hegyi Á. Z., MIHALIK1(3), TAPIO1(1), ELOMO1(2) – KISS D. (1), Zalavári, Tóth G., Turbucz (1), Csányi – Garbacz, Sommer, Virág Csaba, Dömötör, Gágyor – LINDGREN1(1), Reiter R., Pichler. Edző:Szilassy Zoltán
DEBRECEN: Borogyin (Tőke) – Jemeljanov, Csíki (1), Ladányi (1), Hári N., Könczei – Szadikov (1), Voronov, BERTA2, Kaszkov, Barabás – Tőkési, Prakab, DANCSFALVI1, Kuriljuk, Vaszjunyin – Wéber, Okos. Edző:Jevgenyij Muhin
Kiállítások:16, ill. 20 perc
Szilassy Zoltán:
– Nagyon hasonlított ez a mérkőzés a péntekihez, mindenki elvégezte a feladatát, akinek kellett, az energiát vett el az ellenféltől, a pontszerző sorunk hozta a gólokat és a kapusteljesítményünk is jó volt. Erőnlétileg rendben vagyunk, és ez pedig biztató a továbbiakra nézve.
Jevgenyij Muhin:– Egyértelműen az emberhátrányos játékunk miatt veszítettünk a mai estén, túl sok volt a kiállítás, ezt pedig nem bírtuk el, ez meghatározta a mérkőzés további kimenetelét. Ráadásul ezúttal a kapusteljesítményre sem lehetünk büszkék.