Erste Liga: a Titánok állították meg a száguldó Újpestet

2018.09.20. 20:39
A jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján a Fehérvári Titánok otthon, hosszabbításban 3–2-re legyőzték az Újpestet.

A meccset meglepetésre az elmúlt két meccsüket 14–5-ös gólkülönbséggel elveszítő fehérváriak kezdték jobban, a 10. percben Kiss Patrik révén vezetést szereztek, és bár Benk András a 16. percben egyenlített, az 1–1-et a gyakori emberhátrányok ellenére a harmadik harmadig tartották.

Varga Arnold a 41. percben aztán már megszerezte a fordítást jelentő találatot (1–2), de sokáig nem tarthatott az újpesti öröm, hiszen Vizi Dániel kisvártatva egyenlített. Újabb gól híján jött a hosszabbítás (2–2).

Itt csupán 41 másodpercig tartott a játék, amikor is Brock Beukeboom is betalált, így a fehérváriak elvették a két rendes játékidős és egy hosszabbításos sikerrel kezdő újpestiek veretlenségét (3–2).

JÉGKORONG ERSTE LIGA
FEHÉRVÁRI TITÁNOK–UTE 3–2 – hosszabbítás után (1–1, 0–0, 1–1, 1–0)
Székesfehérvár, 320
néző. Vezette: Németh M., Haszonits, Árkovics G., Galsi
FEHÉRVÁR: KORNAKKER – VAS M., McGurty – Reiter A., Szabó B. – Kiss R., BEUKEBOOM 1, Sándor F., Erdély B. – KISS PATRIK 1, Lewis (1), Madácsi – Balogh B., Bennett (1), Mihály Ákos – Nagy Á., Péter A. (1), Mazzag – Hamvai (1), Vizi 1. Edző: Kiss Dávid
UTE: ÁGOSTON – Huba, Szaller – IBERER (1), Kovács A. – Kiss Philip, Varga A. 1 – Kocsis, Nemes Sági – Hebar, Ropret, Sikorcin – BENK 1 (1), Csányi, STEFISHEN (2) – Kovács S., Schmál, Szalma. Edző: Szilassy Zoltán
Kiállítás: 8 perc + végleges fegyelmi (McGurty), illetve 8 perc
Kiss Dávid: –
Az utóbbi mérkőzések után úgy kellett nekünk ez a győzelem, mint egy falat kenyér. Ez a találkozó megtanított bennünket arra, hogy elhiggyük, képesek vagyunk ezen a szinten játszani, és ebben a ligában helytállni. Ebben a hatvan percben, sőt még azon túl is mindenki a maximumot nyújtotta, önfeláldozóan védekezett, és jól működött az emberhátrányos játékunk, valamint mindez jó kapusteljesítménnyel párosult.
Szilassy Zoltán: – Már a mérkőzés előtt is mondtam, hogy szoros lehet a végeredmény, mert egy jól dolgozó csapattal játszunk. Az eredménytől függetlenül a csapatommal elégedett vagyok, mert sok helyzetet kidolgoztunk, sokkal többet voltunk az ellenfél kapuja előtt, de sajnos nem használtuk ki a lehetőségeinket. Előfordul, hogy az ellenfél sokkal kevesebb sanszból talál kapuba, az első két harmadban eldönthettük volna az összecsapást.Kiss Patrik révén vezetést szereztek, és bár Benk András a 16. percben egyenlített, az 1–1-et a gyakori emberhátrányok ellenére a harmadik harmadig tartották.

1. Dunaújvárosi Acélbikák 4 3 1 21–11 +10 9
2. UTE 4 2 1 1 17– 7 +10 9
3. DEAC 4 2 1 1 16–10 +6 9
4. Corona Brasov 3 2 1 16– 8 +8 6
5. Ferencvárosi TC 4 2 2 13–13 0 6
6. Csíkszereda 2 1 1 13– 9 +4 5
7. Vienna Capitals II 4 1 1 2 13–19 –6 5
8. Fehérvári Titánok 4 2 2 10–17 –7 4