Jégkorong EBEL: Volán-bravúr a listavezető Bozen jegén

2013.10.19. 22:22
A Volán két vereség után először nyert a szezonban az újonccsapat ellen (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
A jégkorong EBEL (osztrák bajnokság) alapszakaszában a Sapa Fehérvár AV19 szétlövéssel nyert a listavezető Bozen vendégeként.

Mindössze egy-egy kiállítás színezte az első harmadot, a gól nélkül lehozott játékrész inkább a vendég Volán dicséretére vált. Az pedig még inkább, hogy egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, Bálizs Bence neve mellett a statisztikába csak eggyel több védett lövést írhattak be, mint Jaroslav Hüblnek. A második harmad elején újabb emberhátrányt úszott meg a Fehérvár, de a 28. percben Marco Insam révén már vezetést szerzett a Bozen. Emberelőnyös gólok határozták meg a folytatást, és ebben a Volán is jeleskedett. Ennek köszönhetően előbb Adam Naglich, majd Colton Yellow Horn is egyenlítést érő találatot szerzett. Előbb 21 mp, majd 32 mp kellett a gólhoz fórban! Mindezt a listavezető otthonában.

Andrew Sarauer a 43. perc elején tovább emelte a tétet, és emelte négyzetre a meglepetést: vezetéshez jutottak a vendégek! A Bozen ezt nem tűrhette sokáig, bő öt perccel később ismét iksz volt az állás, de előrébb már nem jutott a házigazda: jöhetett a hosszabbítás! A ráadás öt percében a Bozen volt aktívabb, sőt a végén 47 mp-ig négy a három ellen játszhatott. Sokra azonban nem jutott, miként a szétlövésben sem, amely a fehérváriaknak sikerült jobban!

A Bozen negyedszer túlórázott a szezonban – harmadszor otthon –, és negyedszer zárt egy ponttal. A Volán előtt a Dornbirn (idegenben) és a Klagenfurt (otthon) nyert hasonlóképpen ellene a szétlövésben. A fehérváriak eddigi egyetlen szétlövésüket a Salzburg ellen otthon bukták el. Miként a Bozen elleni két bajnokijukat is: a hazai 3–6-ot az idegenbeli 2–5 követte. A Volán hetedik győzelmét aratta, a negyediket zsinórban!

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
BOZEN FOXES (olasz)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 3–4 (0–0, 2–2, 1–1, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Bolzano, 1050
néző. V: Graber, Smetana, König, Smeibidlo (mind osztrák)
BOZEN: Hübl – Egger (1), Nicoletti, Strömberg 1, Sharp, Santorelli – Piché, Tomassoni (1), Beaudoin, Whitfield, Z. Pance – Obderdorfer, Charlebois, Insam 1, Bernard, Gander – Miglioranzi, Wunderer, Schofield (2), Zisser 1, Esposito (1). Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: Bálizs – Jackman, Pozsgai, Sarauer 1 (2), Naglich 1 (2), Banham (1) – Szirányi B., Tokaji, Magosi, Sikorcin 1, Kovács Cs. – Gawryletz, Hetényi P. – Mihály Á., Yellow Horn 1, Benk, Kiss D., Orbán – Tóth G., Nemes, Kocsis. Edző: Marty Raymond
Gólok. 27:01: Insam (Tomassoni, Esposito, 1–0). 33:07: Naglich (Banham, Sarauer – emberelőny, 1–1). 36:00: Zisser (Schofield – ee., 2–1). 36:57: Yellow Horn (Saruer, Naglich – ee., 2–2). 42:11: Sarauer (Naglich – emberhátrány, 2–3). 47:56: Strömberg (Egger, Schofield, 3–3). Győztes lövés: Sikorcin (3–4)
Olimpija Ljubljana–Innsbruck 5–1 (4–0, 0–1, 1–0)

1. Bozen 14 8 4 2 51–41 +10 20
2. Linz 13 9 4 42–29 +13 18
3. Salzburg 13 7 1 1 4 42–36 +6 17
4. Villach 13 6 2 5 48–42 +6 16
5. Znojmo 12 7 2 3 41–36 +5 16
6. Graz 13 5 2 1 5 34–36 –2 15
7. Sapa Fehérvár AV19 13 5 2 1 5 38–43 –5 15