Jégkorong, EBEL: vereség Villachban, nincs előzés

2015.12.22. 21:39
A Volán képtelen volt gólt szerezni Villachban (Fotó: Koncz György)
Az Alba Volán 3–0-ra kikapott a Villach vendégeként az EBEL keddi játéknapján, ezzel elszalasztotta a lehetőségét annak, hogy megelőzze a tabellán vendéglátóját. Így maradt a 9. helyen.

Az Alba Volán vasárnapi, Graz elleni 5–1-es győzelmének az adott volna igazán értéket, ha a Volán kedden Villachban megfejelte volna egy újabb sikerrel. Ez esetben a székesfehérváriak megelőzték volna a vendéglátót, és kedvező eredmény esetén pontszámban beérte volna a Vienna Capitalst. A Volán ugyanis még nem tett le arról, hogy az első hatban zárja az alapszakaszt.

„Minél előrébb szeretnénk végezni, hiszen nagyon nem mindegy, hogyan futhatunk majd neki a középszakasznak – a legideálisabb nyilván az lenne, ha a lehető legtöbb pluszpontot tudnánk magunkkal vinni az alapszakaszból" – fejtegette Szirányi Bence.

Bizakodásra adott okot, hogy a Volán sérültjei nagyrészt felépültek, így Rob Pallin vezetőedző végre a legerősebb felállásban tudja pályára küldeni csapatát – ebben a szezonban ez ritkán fordult elő.

„Van hét bevethető hátvédünk, plusz végre a négy csatársor is megvan, így tud minket rotálni az edző a mérkőzések közben is, nincs az, hogy kényszerűségből csapágyasra vagyunk járatva, és így hullafáradtan kell kiállnunk a következő meccsre, ami sok esetben a taktikát is borítja" – mondta a válogatott védő, Pallin pedig hozzátette: ha ez a csapat összeáll, nagyon erős lesz.

Tudták, Villachban nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, amit pénteken a Vienna ellen, amikor jóformán négy és fél perc alatt kapott három góllal elment a meccs.

Kedden nem születtek ilyen gyorsan a gólok, az első és a harmadik osztrák találat alatt 47 perc telt el – csakhogy ez idő alatt egyszer sem találtak be a fehérváriak. S nagyobb baj, hogy előtte, illetve utána sem sikerült. Hiába nyerte meg a kapura lövési párharcot 41–39-re, Jean-Philippe Lamoureux kapust egyszer sem tudta mattolni.

Előzés helyett öt pontra nőtt a villachi előny, a Vienna pedig hiába kapott ki 4–1-re Salzburgban, a három pont megmaradt közte és a Volán között. Így nehéz lesz az első hatba jutni.

További eredmények: Klagenfurt–Linz 2–3 – szétlövéssel, Innsbruck–Graz 1–6, Ljubljana–Bozen 2–1 – szétlövéssel, Salzburg–Vienna 4–1, Dornbirn–Znojmo 3–4 – szétlövéssel

1. Linz 34 20 4 2 8 110–76 +34 70
2. Salzburg 34 19 4 2 9 117–90 +27 67
3. Dornbirner 34 18 1 6 9 101–78 +23 62
4. Znojmo 34 17 3 3 11 119–87 +32 60
5. Bozen 34 14 4 4 12 89–86 +3 54
6. Klagenfurt 34 14 3 6 11 112–110 +2 54
7. Villach 34 16 1 3 14 90–81 +9 53
8. Vienna Capitals 34 13 6 15 92–80 +12 51