Jégkorong, EBEL: végzetes másfél perc, kikapott a Fehérvár

2015.12.04. 21:54
Aaron Brocklehurst (balra) korai góljával még vezetett a Volán (Fotó: Reviczky Zsolt – archív)
A Fehérvár AV19 5–3-ra kikapott a tabellán eddig mögötte álló Bozentől az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) pénteki játéknapján. A dél-tiroli csapat az első harmadban másfél perc alatt három gólt ütött.

Aaron Brocklehurst góljával a magyar csapat szerezte meg a vezetést a 3. percben, de a dél-tiroliak nagyon gyorsan fordítottak: nem egészen másfél perc (!) leforgása alatt Jerry Pollastrone, Daniel Frank és Matthew Pope is betalált a magyar kapuba – a 7. perc kezdetén már 3–1 volt oda.

A sokkoló pillanatok után Hetényi Zoltánt Rajna Miklós váltotta a magyar ketrec előtt, de Nathan DiCasmirro hamarosan neki is betalált – a jól induló első játékrész tehát meglehetősen rossz véget ért (4–1).

Az olasz együttes két emberhátrányt kivédekezett, és bár egyet ki is hagyott, a második harmad hajrájában Joel Broda a második fórból már növelte az előnyt (5–1).

A Volán a harmadik periódusban faragott hátrányán: Nagy Gergő emberhátrányban, Chris Francis – közvetlenül a végső dudaszó előtt – emberelőnyben talált be a hazaiak kapujába (5–3).

JÉGKORONG, EBEL

BOZEN FOXES (olasz)–FEHÉRVÁR AV19 5–3 (4–1, 1–0, 0–2)
Bozen, 1950
néző. V: Supper, Warschaw, Ettlmayr, Schauer (mind osztrák)
BOZEN: Hübl – Egger (1), Oberdörfer – DiCasmirro 1, Vause (2), Broda 1 (1); R. Hofer (1), McMonagle – Pope 1 (1), Saviano (1), Insam; Flemming, Franza – Pollastrone 1, Foster (1), Palmieri; Deanesi – Gander (1), Bernard, Frank 1. Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. (Rajna) – Brocklehurst 1, Martinelli – Sárpátki, Nagy G. 1 (1), Kóger D. (2); Wehrs, Orbán A. – Bodo, Francis 1, Connolly (1); Szirányi B., Szaller – B. Orban, Benk, Kovács Cs. (1); Kocsis, Szabó P. K. Edző: Rob Pallin

Tom Pokel: – Nagyon elégedett vagyok. Nem kezdtünk túl jól, emiatt hátrányba is kerültünk, de az egyenlítő gól után megnyugodtunk. Elkezdtünk harcolni, támadni, és jól is játszottunk, majdhogynem hiba nélkül. Az első harmadban dőlt el a meccs, de utána sem eresztettünk le, irányítottuk a játékot, jól védekeztünk emberhátrányban is – megérdemelt a győzelmünk.
Rob Pallin: – Az első öt percünk nem úgy sikerült, ahogyan azt szerettük volna. Az elmúlt tizenkét meccsen remek volt a kapusteljesítményünk, most sajnos nem. Megpróbáltunk visszakapaszkodni, de a Bozen nagyon jól játszott, végig többet birtokolta a korongot, és irányította a játékot, megérdemelten nyert.