Jégkorong EBEL: újabb nagy verés - igaz, most a Volán kapta

2015.01.05. 21:47
A fehérváriak négy gólt kaptak a Dornbirn otthonában <br />(Fotó: NS-archív)
A jégkorong EBEL hétfői játéknapján a Fehérvár AV 19 simán, 4–1-re kikapott a Dornbirn otthonában.

A fehérváriak jól zárták az óévet és meg jobban kezdték újat, előbb a listavezető Salzburgot 4–1-re, majd a Ljubljanát 7–0-re ütötték ki. A nagy különbség ezúttal is megvolt, csak most a szenvedő oldalon volt a magyar együttes...

A házigazda a 16. perc végén szerezte meg a vezetést, különösen fájó, hogy Martin Grabher Meier emberhátrányban vette be Christian Engstrand kapuját (1–0).

A második harmadban Kovács Csaba az újabb emberfór utolsó másodperceiben egyenlített, sőt, Zdenek Blatny még büntetőt is hibázott (1–1). A rengeteg kiállítás után azonban a Dornbirn így is visszavette az előnyt, James Arniel ezúttal létszámelőnyben talált a Volán kapujába (2–1).

A záró felvonás derekához érve Blatny emberelőnyből javította korábbi hibáját, a fehérváriak pedig hiába vitték le a végén a kapust is, újabb gólt így is csak a hazaiak szereztek, Jonathan D'Aversa öt másodperccel a vége előtt lőtt az üres kapuba (4–1).