Jégkorong, EBEL: újabb ljubljanai fricska a Volánnak

2013.11.26. 21:32
Újabb kínos kudarc – a Volán egyetlen szerzett góllal nem ment sok a Ljubljana ellen (Fotó: Mirkó István)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Sapa Fehérvár AV19 ismét az Olimpija Ljubljana ellen játszott, és a hajrában kapott két góllal elveszítette a már megnyertnek hitt mérkőzést. A sereghajtó szlovénok a napokban harmadszor találkoztak a fehérváriakkal, és harmadszor nyertek ellenük, kétszer Székesfehérváron. Igaz, legutóbb egy pontot azért megtartott a Volán, a most szerzett egy gólért nem járt ennyi…

Bálizs Bencével a kapuban kezdett a Volán, az első harmad azonban sokkal inkább a támadójátékról szólt hazai részről, mintsem a védekezésről. Ebbe erőteljesen közrejátszott három ljubljanai kiállítás is, amely során fél percig kettős fórban játszhattak a fehérváriak. Akinek ez, és a 16 lövés sem volt elég egyetlen árva gólhoz. Marty Raymond – aki eltiltása miatt nem meccselhetett a kispadról – ezúttal is elrejtett pár fiatalt a rutinosabb játékosok alkotta sorokban, ennek Magosi Bálint lett a vesztese, aki első nekifutásra a negyedik sorba lett beírva.

A második harmad hajrájában aztán teljesen megérdemelten csak összejött a gólveszélyesebben játszó Volán vezető találata, méghozzá emberelőnyből. Az érdem Frank Bahamé, az assziszt meg légióstársaié, Andrew Saraueré és Richard Jackmané. A szlovénok még a harmad vége előtt Bálizs kapujába találtak, de a bírók érvénytelennek ítélték a gólt, így maradt a hazai vezetés.

Nagy küzdelem és ezzel párhuzamosan rengeteg korcsolyázás jellemezte a harmadik harmadot, de a kapuk előtt ritkán adódott gólveszélyes szituáció, igazán kidolgozott lövőhelyzet. Addig ugyanis nem jutottak el a felek a nagy rohanásban. Két hátrányt is különösebb izgalmak nélkül tudott le a Volán, és Andrej Hebar bal szélről megengedett lövése sem tűnt elsőre túl komoly védeni valónak az 55. perc végén, mégis a fehérvári kapuba került a korong. Bálizs nem zárta jól a rövidet, igaz, elég nagy bombát kapott oda.

És ezzel még nem volt vége a Volán megpróbáltatásainak. Az 58. perc végén egy kapu előtti kavarodásnál a fehérvári védők nem tudtak felszabadítani, ezt használta ki a lecsorgót a jobb felsőbe vágó Judd Blackwater. Puff neki, 2:12 perc maradt a rendes játékidőből. A Volán időkérés után sok választása nem lévén kockáztatni kényszerült, Bálizs helyére mezőnyjátékos állt be, de nem tudott profitálnia a létszámfölényből.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–HDD TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 1–2 (0–0, 1–0, 0–2)
Székesfehérvár, 2600
néző. V: Erd (osztrák), Smetana (német), Johnston (osztrák) Németh M.
FEHÉRVÁR: Bálizs – Tokaji, Szirányi B., Banham 1, Sikorcin, Benk – Pozsgai, Hetényi P., Mihály Á., Erdély, Kovács Cs. – Sertich, Jackman (1), KOCSIS, Naglich, Sarauer (1) – Kiss D., Vincze P., Magosi, Tóth G. Mb. ező: Rob Pallin
LJUBLJANA: KUHN – Macaulay (1), LaPlante, Morency, BLACKWATER 1, Ulmer (1) – Ross (1), Cvetek, HEBAR 1, Music, Verlic (1) – Dervaric, Erman, Koblar, Pesut, Ograjensek – Groznik, Grahut, Pesjak, Hocevar. Edző: Ivo Jan
Gólok. 36:39: Banham (Sarauer, Jackman – emberelőny, 1–0). 54:56: Hebar (Verlic, Ross, 1–1). 57:48: Blackwater (Ulmer, Macaulay, 1–2)
Rob Pallin:
– Nem mindig a jobbik csapat győz! Nagyon nehéz megemészteni ezt a vereséget, hiszen az első harmadban húsz öt volt a kapura lövések aránya, lejátszottuk az ellenfelet a pályáról. A második harmad is hasonlóan alakult, de sajnos a záró húsz percben előbb kaptunk egy elkerülhető, majd egy szerencsétlen gólt. Tényleg nem könnyű ezen túltennünk magunkat, mert nagyon jól játszottak a fiúk, a fiataljainktól nem is várhattunk volna többet, és ez az akadémiának is elismerése. Az ellenfél kapusát már régről ismerem, ő mindig képes arra, hogy pontokat szerezzen csapatának – ez történt most is.
Ivo Jan: – Az első harmadban túl sok kiállítást szedtünk össze, ezért egyáltalán nem véletlen, hogy az ellenfél mezőnyfölénybe került. Sikeresen kivédekeztük a hátrányainkat, más kérdés, hogy a Fehérvár a második játékrészben már kihasznált egyet a számtalan lehetőségéből. Nem veszítettük el azonban az összpontosításunkat, tartottuk magunkat a taktikához, és ez végül kifizetődött. Megérdemelten nyertünk.