Jégkorong EBEL: újabb egygólos bécsi siker Fehérváron

2015.12.30. 21:32
A fehérváriaknak ezúttal sem sikerült pontot szerezniük (Fotó: NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) szerdai játéknapján a Vienna Capitals 2–1-re nyert a Fehérvár AV 19 otthonában.

A két gárda legutóbbi fehérvári összecsapásán a vendégek a korai háromgólos vezetésük után végül 3–2-re nyertek, és most is ők jutottak előnyhöz, a 26. perc végén Nödl volt eredményes (0–1).

Ezúttal azonban rögvest, fél percen belül jött a fehérvári válasz Bodo révén (1–1), de a harmadot így is a vendégek zárták előnnyel (1–2).

Gamache találatát pedig a harmadik húsz percben már nem követte újabb, így a bécsiek ezúttal is egy góllal nyertek.

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák) 1–2
(0–0, 1–2, 0–0)
Székesfehérvár, 3472néző.V:Warschaw, Widmann, Seewald, Loicht (mind osztrák)
VOLÁN: Hetényi Z. – Wehrs, Martinelli, Sárpátki, Nagy G., Kóger D. – Varga A., Manavian, Bartalis, Sarauer, Connolly – Szirányi B., Orbán A.(1), Bodo1, Francis(1), Kovács Cs. – Brocklehurst, Vincze P., Sikorcin, Benk. Edző:Rob Pallin
VIENNA: Lawson – Fraser, Lakos, Ferland, McLean, Nödl1 – Iberer, Milam, Rotter(1), Sharp(1), Gamache1 – Cuma, Peter (1), Dzieduszycki, Bois(1), Fischer – Hackl, Nissner, Hartl, Schiechl, Grosslercher.Edző:Jim Boni
Rob Pallin:
–Ilyen mérkőzés után nem lehet elégedett egy edző, öt a három ellen gólt kellene lőni. Az emberelőnyös játékunk az egész szezonban nem működik, pedig sokat gyakoroljuk edzésen. Még mindig nem gondolunk a középszakaszra, csak az előttünk álló találkozóra.
Jim Boni:–Nagyon nagy csata volt. Két kettős emberhátrányt is kivédekeztünk, az ellenfél kapuja előtt pedig nagyon határozottak voltunk. Itt mindig nagy fegyvertény nyerni. Szerencsére a hátrányos védekezésünk egész évben jól működik.