Jégkorong, EBEL: súlyos vereséget szenvedett a Volán

2013.09.20. 21:45
Amikor Adam Munro még a fehérvári kaput védte az Innsbruckkal szemben (Fotó: Fuszek Gábor)
A Sapa Fehérvár súlyos, 7–2-es vereséget szenvedett idegenben az Innsbrucktól az osztrák első osztályú profi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

Biztatóan kezdtek a fehérváriak, ám hiába teremtettek veszélyzónát a hazai kapu előtt, ők kerültek először emberhátrányba, és egy pontos összjáték után Luke Salazar könyörtelenül ki is használta a lehetőséget. Egy perc elteltével következett egy újabb – szintén feleslegesnek tűnő szabálytalanságért kiszabott – kétperces büntetés, és akkor sem telt sok időbe, hogy Stefan Pittl profitáljon belőle. A kétgólos hátrány annyira megfogta a magyar csapatot, hogy a hazaiak hamarosan emberhátrányban is gólt ütöttek.

Kovács Csaba jókor, még az első harmad vége előtt szépített a váratlanul csúfos álláson, és úgy tűnt, a Volánnak sikerül felkapaszkodnia. A második harmadban két emberelőnyt, sőt Yellow Horn révén egy büntetőt is veszni hagyott a magyar csapat, a harmadik fórból azonban Andrew Sarauer betalált, így már csak egy gól volt a hátrány. A harmad végjátéka azonban nem a terveknek megfelelően alakult, rövid idő leforgása alatt Patrick Mössmer és Tyler Donati is gólt szerzett – mindketten egyenlő létszám mellett –, így újra megugrott az Innsbruck.

A befejező játékrész derekán Alexander Höller, majd a másik Donati, Justin is Bálizs Bence kapujába küldte a pakkot, így a remélt győzelem helyett súlyos vereség lett az innsbrucki túra vége. Azt, hogy az eredmény nem teljesen híven tükrözi a jégen zajló eseményeket, jelzi, hogy a meccs legjobbjának Adam Munrót választották meg. A fehérváriak korábbi kapusa 42 lövést kapott a meccs folyamán – néggyel többet, mint Bálizs –, és nagyszerű, 95 százalékos mutatóval őrizte az Innsbruck ketrecét. Jó vásárt csináltak vele.

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ
Innsbruck–Sapa Fehérvár AV 19 7–2
(3–1, 2–1, 2–0)
Innsbruck, 1600 néző. Vezette: Kellner, Podlesnik, König (mindhárom osztrák), Nikolic (horvát)
INNSBRUCK: MUNRO– Pittl 1, Sims (1), T. DONATI 1 (3), J. DONATI 1 (2), MÖSSMER 1 (2) – Malik (1), Lindner, HÖLLER 1 (1), JURIK 1 (2), SALAZAR 1 (1) – Pedevilla, Stern (1), Hanschitz, Schennach, Hörtnagl – Saringer, Frischmann, Echtler, Steiner, Steinacher. Edző: Tom Pokel
FEHÉRVÁR: Bálizs – Gawryletz, Szirányi B., Mihály Á., Naglich, Kovács Cs. 1 – Jackman (1), Pozsgai, Banham, Sarauer 1, Yellow Horn – Hetényi P., Tokaji (1), Benk, Sikorcin (1), Magosi – Kiss D., Orbán, Kocsis, Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
Gólok. 5:10: Salazar (Malik, Jurik – emberelőny, 1–0). 7:18: Pittl (Sims, T. Donati – ee., 2–0). 16:11: Jurik (Höller, Stern – emberhátrány, 3–0). 17.26: Kovács Cs. (Tokaji, Sikorcin – ee., 3–1). 29:39: Sarauer (Jackman – ee., 3–2). 32:12: Mössmer (T. Donati, J. Donati, 4–2). 36:48: T. Donati (Mössmer, J. Donati, 5–2). 48.52: Höller (Jurik, Salazar, 6–2). 49:20: J. Donati (T. Donati, Mössmer, 7–2)
További eredmények: Bozen–Dornbirn 5–6 – szétlövés után, Graz–Villach 3–6, Klagenfurt–Znojmo 4–2, Linz–Ljubljana 3–2, Vienna–Salzburg 9–1