Jégkorong, EBEL: súlyos fehérvári vereség Salzburgban

2015.10.02. 21:37
A kép nem Salzburgban készült, de a fehérvári arcokat nézve akár ott is készülhetett volna (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Nem sikerült a rossz széria megtörése: a Fehérvár AV19 6–1-re kikapott a Red Bull Salzburgtól az osztrák profi jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján.

A tartalékos Volán került először emberelőnybe, de a lehetőség kimaradt – nem úgy a kiegészülést követően rögvest fórba kerülő ellenfélé: az első harmad derekán Brian Connelly távoli lövésébe Daniel Welser belekanalazott, a korong a hálóban landolt (1–0).

Az első harmad végén a fehérváriak kivédekeztek egy újabb emberhátrányt, de a második húsz perc elején ez már nem sikerült – ráadásul Brett Sterling találatát (2–0) egy percen belül követte még egy Manuel Latusa jóvoltából (3–0). Négy a négy elleni játékból a fiatal Sárpátki Tamás szépített (3–1), de a dudaszó előtt nem sokkal Kyle Beach emberhátrányban (!) visszaállította a háromgólos különbséget (4–1).

Az utolsó periódus sem sikerült a fehérváriaknak, Brian Fahey (5–1), majd a már korábban is beköszönő Welser (6–1) góljával tovább nőtt a különbség.

A székesfehérváriak rossz passzban vannak, sorozatban negyedszer kaptak ki – eddig ez a legsúlyosabb vereségük az EBEL-idényben.

JÉGKORONG, EBEL

Red Bull Salzburg–Fehérvár AV19 6–1 (1–0, 3–1, 2–0)
Salzburg, 1814 néző. V: Hallin (svéd), Piragic (horvát), Braten (norvég), Rakovic (szlovén)
SALZBURG: Gracnar – Fahey 1, Connelly (1) – Hughes (1), Duncan (1), Sterling 1; Kutlak (2), Viveiros – Latusa 1 (1), Komarek, Ledin (1); Heinrich (1), Trattnig (1) – Ferreiro, Walter, Welser 2;Pallestrang – Cijan, Rauchenwald, Beach 1. Edző: Daniel Ratushny
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Wehrs, Szirányi B. – Blackwater, Francis (1), Connolly; Varga A., Martinelli – Vincze P., Sikorcin, Kovács Cs.; Becze T., Szaller – Sárpátki 1, Nagy G., Kóger D.;Benk, Szabó-Pál. Edző: Rob Pallin
STATISZTIKA
Kapusok: Gracnar 97%, ill. Hetényi Z. 87%. Lövések: 47 (18, 15, 13), ill. 32 (7, 15, 10). Emberelőnyök: 10/3 (2/1, 5/1, 3/1), ill. 7/0 (1/0, 4/0, 2/0). Büntetőpercek: 14 (2, 8, 4), ill. 20 (4, 10, 6)
Rob Pallin: – Nem keresek kifogásokat: teljes mértékben vállalom a felelősséget az elmúlt négy vereségért. Jobb edzővé kell válnom, meg kell találnom a győzelem módját, még ilyen foghíjasan is. Az előző három meccsen szoros vereségeket szenvedtünk, centiméterekre voltunk a győzelemtől – ezúttal nem volt esélyünk. Nyilván nem könnyíti meg a dolgomat, hogy gyakorlatilag az öt legjobb játékosomat kell nélkülöznöm – azt hittem, az előző szezon után nem jöhet rosszabb a sérülések terén, aztán mégis... De még egyszer mondom, ez sem lehet kifogás, vasárnap mindenképpen nyernünk kell otthon a Linz ellen.