Jégkorong, EBEL: salzburgi gólfesztivál Fehérváron

2014.09.28. 19:51
Nem volt jó meccse a Volán játékosainak, sokszor csak nyomozták a korongot (Fotó: Mirkó István – archív)
Sorozatban másodszor szenvedett vereséget az osztrák jégkorongbajnokságban a Sapa Fehérvár AV19: a magyar csapat a Graz elleni pénteki, idegenbeli vereség után hazai körülmények között fogott padlót az éllovas Salzburg ellen, és 0–7-tel zárta a meccset.

Pedig az első harmadban nem sok jel utalt arra, hogy ez sima meccs lehet. A csapatok lassan melegedtek bele, az első percek legalábbis kevés kapu előtti eseményt hoztak, és a folytatásban is inkább a védelmek domborodtak ki, támadásban kevés volt a váratlan húzás. Tokaji Viktor kiállítása után kibekkelte a kétpercet a Volán, a harmad végén viszont a hazai csapat került előnybe, gól azonban abból sem született.

A második harmad elején viszont kihasználta fórját a listavezető: Jeff Lovecchiót száműzték a büntetőpadra, Brett Sterling pedig John Hughes passzát kihasználva előnyhöz juttatta a vendégeket. Ráadásul bő egy perc múlva Sterling és Hughes újabb gólt készített elő, Ben Walter pedig kettőre növelte az előnyt. 0–2

Thomas Raffl szabálytalansága után előnyben játszhattak a „fehérváriak”, Rob Pallin csapata viszont megzavarodott, az eladott korongokból a Salzburg még hátrányból is gólt ütött Daniel Welser révén, a Volán pedig hiába próbált újítani, ezekben a percekben minden bejött a vendégeknek. Újabb öt percen belül Marco Brucker és a szóló utáni kipattanóját értékesítő Sterling is bevette Josh Robinson kapuját. Már öt volt oda – 0–5

Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs, ám ha esetleg még reménykedett volna valamelyik fehérvári, Ryan Duncan gyorsan agyoncsapta a lelkesedést a harmadik játékrész elején. Hatgólos hátárnyból már csak a becsületgólért iparkodott a Volán, amely ugyanakkor nem adta olcsón a bőrét, a meccs hátralévő része kifejezetten feszültre sikerült, többször is egymásnak estek a felek némi önbíráskodás jegyében.

A meccset igazán csúffá tette Sterling, akivel az 58. percben Walter lövetett gólt. A szezont biztatóan kezdő Volánt 3127 nézője előtt 7–0-ra a jégbe döngölte a Salzburg.

JÉGKORONG, EBEL
6. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV 19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 0–7
(0–0, 0–5, 0–2)
Székesfehérvár, 3127
néző. Vezette: Dremelj (szlovén), Siegel, Loicht (mindkettő osztrák), Nagy A. (magyar)
FEHÉRVÁR:
Robinson – Wehrs, Ejdepalm – Marino, Sarauer, LoVecchio; Tokaji, Orbán – Banham, Bartalis, Kovács Cs.; Kiss D., Hetényi P. – Magosi B., Sikorcin, Erdély; Reiter – Benk, Kocsis, Sárpátki. Edző: Rob Pallin
SALZBURG:
BRÜCKLER (2) – Heinrich, Trattnig – T. Raffl, Komarek, Latusa; Milam, Fahey (1) – STERLING 3 (2), WALTER 1 (1), HUGHES (3); Kutlak, Pallestrang – Welser 1, Duncan 1 (1), MECKLER (1); Rauchenwald – Beach (1), Brucker 1, Cijan. Edző: Dan Ratushny
Gólok. 25:10: Sterling
(Hughes, Brückler – emberelőny, 0–1). 26:54: Walter (Sterling, Hughes, 0–2). 27:56: Welser (Duncan, Brückler – emberhátrány, 0–3). 31:08: Brucker (Beach, Fahey, 0–4). 32:08: Sterling (0–5). 42:53: Duncan (Meckler, Sterling, 0–6). 57:36: Sterling (Walter, Hughes – ee., 0–7)
Rob Pallin, a Fehérvár edzője:
– Mondani is felesleges, hogy pocsékul védekeztünk. Egyértelmű, hogy a két válogatott hátvédünk, a sérült Szirányi Bence és Varga Arnold nagyon hiányzott ezúttal. Egy hétperces szakaszon ment el a meccsünk, de főleg miattunk. Ha valaki úgy játszik, adja el a korongokat, ahogy mi tettük, akkor hosszú estének néz elébe olyan csapat ellen, mint amilyen a Salzburg.
Dan Ratushny, a Salzburg edzője:
– Utólag érdekesnek tűnhet, de a Fehérvár az első harmadban kifejezetten jól hokizott, kellett a kiváló kapusteljesítmény, hogy ne kerüljünk hátrányba. Aztán viszont ragyogóan kontráztunk, képesek voltunk létszámfölényes helyzeteket teremteni, a fórjaink jól működtek – láthatóan önbizalommal játszottak a fiúk –, az emberhátrányos védekezésünk szintén, miközben az ellenfélnél kevés volt a jó bekk. Igyekszünk tartani a formánkat, amíg csak lehet.