Jégkorong, EBEL: nagy verést kapott a Fehérvár Linzben

2015.10.20. 21:30
A Fehérvár csúnyán elhasalt Linzben (Fotó: Veres Viktor – archív)
Súlyos vereséget szenvedett a Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a Linz vendégeként: a magyar együttes 5–0-ra kapott ki, miután a második harmadban négyszer mattolta ellenfele.

Pedig az első harmadban voltak biztató jelek… A Volán ugyan nem tudott betalálni, de kétszer annyit lőtt kapura, mint a hazai együttes. Ennek ellenére a második játékrész elején az emberelőnyben lévő Linz Andrew Kozek révén gólelőnybe is került.

És a folytatás egyértelműen a hazaiaké volt. A Linz még háromszor talált be Hetényi Zoltán kapujába, akit a záró játékrészre Rajna Miklós váltott, ám 57 másodperc után őt is felavatta a duplázó Fabio Hofer. De akkor már 4–0-ra vezetett a Linz, mert Dan DaSilva, Marius Göhringer és Hofer is beköszönt korábban.

A fehérváriak hiába lőttek ismét sokkal többször kapura a harmadik harmadban (6:15), ennek vajmi kevés jelentősége volt akkor már, még a becsületgól sem jött össze. A Fehérvár továbbra is vészes gólínségben szenved, ráadásul ezúttal a védelme is csődöt mondott.