Jégkorong EBEL: Marino vezérletével nyert a Volán

2014.09.21. 20:03
Az osztrák jégkorongbajnokság alapszakaszában a Fehérvár AV 19 hazai környezetben gólt sem kapva nyert az évek óta mumusnak számító Olimpija Ljubljana ellen. A fehérváriak negyedik bajnokijukból a harmadikat nyerték meg. A találkozó hőse a 2+2-vel záró Brandon Marino volt, aki minden fehérvári találatból kivette a részét.

Emberelőnyben is volt tartása a Volánnak, harmadik győzelmét aratta a szezonban (Fotó: Havran Zoltán)

Kihagyott emberelőnyökkel kezdett a két csapat, majd a fehérváriak újabb elpuskázott fórt követően a 17. perc elején Brandon Marino révén vezetéshez jutottak. (A nyáron érkező, gólerős játékos negyedik mérkőzésén sem maradt pont nélkül, a korábbi három fordulót 1+3-mal zárta.)

A második felvonásban már a harmadik hazai emberelőny maradt kihasználatlanul, míg a játékrész közepén egy percig kettős emberhátrányban lehetett jégen a fehérvári alakulat. Ez azonban nem vett ki belőle annyit, sőt, a következő fórt nemhogy megúszta kapott gól nélkül, hanem Marino második góljával növelni is tudta az előnyét. A harmad újabb fehérvári emberhátránnyal zárult, ezt sem tudták kihasználni a szlovénok. Azért az figyelmeztető volt, hogy negyven perc alatt ötször állítottak ki hazai játékost a bírók – a rutinos bekket, Tokaji Viktort kétszer –, négyet pedig a második felvonás közepén, hat percen belül szedtek össze.

A harmadik harmadban is az emberelőnyös, valamint -hátrányos játék adott keretet a találkozónak, az eredmény viszont az 52. percig nem változott: akkor Andrew Sarauer találatával csak sikerült gólra váltania egy fórt a Volánnak. Nyolc és fél perccel a vége előtt hárommal ment a házigazda, a hajrának aztán már plusz néggyel vághatott neki, méghozzá egy újabb fórgólnak köszönhetően. Ezt Jeff Lovecchio váltotta gólra, a duplázó Marino pedig behúztatta második asszisztját. Az Olimpija rendhagyó módon a hajrára kapust cserélt, de a végjátékra már csak kiállítások maradtak, újabb gól nem. Rajna Miklós így kapott gól nélkül zárt.

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ
FEHÉRVÁR AV 19–HDD TELEMACH OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 4–0 (1–0, 1–0, 2–0)
Székesfehérvár, 3416
néző. V: Erd, Smetana, Wassmer (osztrákok), Nagy A.
FEHÉRVÁR: RAJNA – Orbán, Tokaji, KOVÁCS CS., BARTALIS, Banham – EJDEPALM, Wehrs, LOVECCHIO, SARAUER, MARINO – Hetényi P., Kiss D., Kóger D., Sikorcin, Magosi – Reiter A., Sárpátki, Németh A., Erdély, Nemes. Edző: Rob Pallin
LJUBLJANA: CHIODO (Sila) – Medvec, Logar, Koblar, Music, Koren – Degon, Sijan, Bishop, White, Ropret – Groznik, Planko, Leber, Pesut, M. Hocevar – Cepon, Berlisk, Sotlar, Kalan, Snoj. Edző: Fabian Dahlem
Gólok: 16:04 Marino (Ejdepalm, Sarauer – 1–0), 31:59 Marino (eh. – 2–0), 51:32 Sarauer (Ejdepalm, ee. – 3–0), 53:45 Lovecchio (Marino, ee. – 4–0)
Kiállítás: 16 +10 perc fegyelmi (Németh A.) ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Snoj)
Rob Pallin: – A csapatomnak kijár az elismerés, mert nem kaptunk gólt, sőt az ellenfél még kapura lőni is alig tudott. Az utóbbi hetekben rengeteget foglalkoztunk a védőmunkával, ez az alapja annak, hogy jó legyen a támadójátékunk egyenlő létszámban és emberhátrányban is. Az emberelőnyös játékunk is működött a mérkőzésen, úgy érzem teljesen megérdemelten nyertünk.
Fabian Dahlem: – A mérkőzés viszonylag kiegyenlítetten indult, de aztán a hazai csapat felülkerekedett, és átvette a játék irányítását. Ebben persze az is közrejátszott, hogy kaptunk néhány elkerülhető kiállítást, és emberelőnyben lendülethez jutott a Fehérvár. Összességében megérdemelt a vendéglátóink győzelme, nekünk még meg kell tanulnunk sokkal egyszerűbben játszani, nem szabad túlbonyolítani a helyzeteinket. Ezek megvoltak most is, de sajnos nem lőttük be. A kapusunkra egy rossz szót sem szólhatok, kiváló munkát végzett, végig mérkőzésben tartotta a csapatot.

További eredmények: Znojmo–Bozen 2–3 (1–2, 0–1, 1–0), Salzburg–Dornbirner 5–1 (2–1, 0–0, 3–0), Innsbruck–Vienna Capitals 2–3 (1–0, 0–2, 1–1), Villach–Graz 1–3 ( 0–0, 1–1, 0–1)