Jégkorong EBEL: leadta előnyét a Volán, aztán mégis nyert

2015.11.20. 21:49
Az Alba Volán nagyon megküzdött a sikerért (Fotó: Veres Viktor)
A Fehérvár AV 19 3–0-s előnyét elbukva hosszabbításos meccset játszott a Klagenfurttal az EBEL pénteki játéknapján, aztán szétlövéssel megnyerte a találkozót. Ezzel zsinórban az ötödik győzelmét aratta.

Nagyon nehezen indult a meccs a Volán számára, az első harmadban a Klagenfurt játszott jobban, Hetényi Zoltán kapus védésein múlt, hogy nem került hátrányba a magyar csapat. Az osztrákok a kapura lövési párharcot 12–2-re megnyerték, mégis gól nélküli döntetlennel fordultak a második húsz percre a felek.

A szünet után megszaladt a Volánnak, Nagy Gergő középre lőtt korongját Kovács Csaba terelte a kapuba. A következő bő négy percben szinte minden sikerült a hazai csapatnak, Bodo Christopher és Kóger Dániel is betalált.

A harmad felénél sem tartottunk, már három volt az előny ide. A Klagenfurt a játékrész második felében nagy fölényben játszott (a 20 perc kapura lövési párbaját 11–9-re megnyerte), és a nyomásból ezúttal gólt is szerzett. Kétgólos hazai vezetéssel fordultak a csapatok az utolsó periódusra, a Klagenfurt ebben a játékrészben 17–5-re kerekedett felül kapura lövésben. Nagyon kellett, hogy Hetényi a 17 lövésből 15-öt hárítson, de az egyenlítést így sem kerülte el a Volán.

A második csapat a Mol Ligában Miskolcon 3–6-ról felállva mentette hosszabbításra a meccset, majd megnyerte azt. Félő volt, hogy Székesfehérváron fordítva lesz, de a hosszabbítás hét percében nem született gól, a szétlövésben pedig tovább parádézott Hetényi, a Volán pedig zsinórban ötödször is nyert az EBEL-ben. A győztes büntetőt Nagy Gergő jegyezte.

JÉGKORONG
EBEL

FEHÉRVÁR AV19–EC KLAGENFURT AC (osztrák) 4–3 (0–0, 3–1, 0–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, 3125
néző. Vezette: Trilar (szlovén), Gatol, Widmann (mindkettő osztrák), Zgonc (szlovén).
VOLÁN: HETÉNYI Z. – BROCKLEHURST 1, Martinelli (1), Sárpátki, NAGY G. 1 (1), Kinasewich – Szirányi B., Wehrs, Kóger D., BODO 1, B. Orban – Orbán A., Szaller, Benk, Connolly (1), Kovács Cs. 1 – Vincze P. (1), Kocsis. Edző: Rob Pallin
GRAZ: Tuokkola – KAPSTAD 1, Popovic, S. Geier, Harand (1), Ganahl – Pöck, DeSantis, LUNDMARK (1), Hundertpfund, Jacques (1) – Reichel, Schumnig, Setzinger (1), KOCH 1, M. Geier – Strong, Pöck 1, Walker, Nordqvist, Ban. Edző: Doug Mason
Gólok. 24:24: Kovács Cs. (Nagy G., Connolly, 1–0). 25:37: Bodo (Vincze P., 2–0). 28:37: Brocklehurst (Kóger D. – emberelőny, 3–0). 38:16: Koch (Jacques, Harand – ee, 3–1). 53:29: Pöck (Lundmark, 3–2). 55:41: Kapstad (Setzinger – ee., 3–3).
Győztes büntető: Nagy G.
Rob Pallin, a Volán edzője:
– Három nullánál is tudtam, hogy nincs még vége a mérkőzésnek, kicsit elaludtunk, ráadásul a harmadik harmadban két teljesen felesleges kiállítást is összeszedtünk. Nem szabad ennyit szabálytalankodni. Fantasztikusan küzdött a csapat, ha a hibáinkat kijavítjuk, jönnek majd a három pontok is.
Doug Mason, a Klagenfurt edzője: – Jó mérkőzés volt! A Volán rengeteget dolgozott, tudom, hogy mennyi sérülte van, de ez egyáltalán nem látszott a játékán. Három nullás hátrányból is vissza tudtunk jönni, egyenlítettünk, esélyünk nyílt a mérkőzés megnyerésére, ám ez már nem sikerült. Ettől függetlenül nem lehetek elégedetlen.

További eredmények: Znojmo–Innsbruck 5–2, Dornbirn–Graz 2–3 – szétlövéssel, Olimpija Ljubljana–Bozen 1–0, Vienna–Villach 3–1, Linz–Salzburg 0–3