Jégkorong EBEL: kilencgólos meccsen maradt alul a Volán

2014.11.14. 21:44
A Volán alulmaradt Villachban (Fotó: Mirkó István, archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) pénteki játéknapján a Fehérvár AV 19 5–4-es vereséget szenvedett a Villach otthonában.

Nem indult jól a mérkőzés a magyar csapat számára, hiszen a házigazda Darren Haydar emberelőnyös találatával már 89 másodperc játék után megszerezte a vezetést. A 7. perc elején Jason Krog révén már kettő volt közte, Haydar passzát váltotta gólra (2–0).

Nem adta fel a Volán, és a 15. minutumban Kovács Csaba találatával szépített, majd a 36.-ban Magosi révén egyenlített, így 2–2-es állás mellett érkeztek meg a felek a záró felvonásra.

Ott azonban ismét bealudt a fehérvári gárda, Brock McBride hamar kihasználta az emberelőnyt, a 45. perc elején pedig Adis Alagic is betalált, visszaállítva a kétgólos differenciát (4–2).

Nem sokkal később Sikorcin Ladislav szépített, majd McBride újabb találatára Jeff LoVecchio felelt az 58. percben, így a hajrára egygólos hazai előnnyel érkeztek a csapatok (5–4). A Volán Josh Robinsont is levitte 58:17-nél, újabb gól azonban már így sem tudott szerezni, így végül kikapott.

JÉGKORONG EBEL
VILLACH (osztrák)–FEHÉRVÁR AV 19 5–4
(2–1, 0–1, 3–2)
Villach, 3325 néző. Vezette: Piragic (horvát), Veit, Ettlmayr, Johnstone (mindhárom osztrák)
VILLACH: Lamoureux – Waugh, Bacher (1), Santorelli (1), McBride 2, Hunter (1) – Unterluggauer (1), Jarrett (1), Haydar 1 (1), Krog 1, Pewal – Pretnar, Brunner (2), Lammers, Alagic 1, Platzer (1) – Gelfanov, Siutz, B. Petrik (1), Göhringer, Nageler. Edző: Hannu Järvenpää
VOLÁN: Robinson (Rajna) – Szirányi B., Wehrs, Banham (1), Sarauer, LoVecchio 1 – Orbán (1), Ejdepalm (1), Marino (1), Sikorcin 1 (1), Kovács Cs. 1 – Reiter, Tokaji, Magosi B. 1, Nemes, Benk (1) – Hetényi P., Kocsis, Erdély, Vincze. Edző: Rob Pallin
Gólok. 1:29: Haydar (Unterluggauer, Jarrett – emberelőny, 1–0). 6:16: Krog (Haydar, Bacher, 2–0). 14:13: Kovács Cs. (Marino, Sikorcin, 2–1). 35:26: Magosi B. (Benk, Ejdepalm, 2–2). 40:53: McBride (Hunter, Santorelli – e.e, 3–2). 44:04: Alagic (Brunner, Platzer, 4–2). 45:49: Sikorcin (Orbán, 4–3). 55:10: McBride (Brunner, B. Petrik, 5–3). 57:44: LoVecchio (Banham, 5–4)

További eredmények: Klagenfurt (osztrák)–Innsbruck (osztrák) 3–7, Ljubljana (szlovén)–Dornbirn (osztrák) 3–4 – szétlövéssel, Linz (osztrák)–Graz (osztrák) 4–5, Vienna (osztrák)–Znojmo (cseh) 1–4. Csütörtökön játszották: Bozen (olasz)–Salzburg (osztrák) 4–2