Jégkorong, EBEL: kétgólos hátrányból nyert a Fehérvár

2015.01.09. 21:36
Sikorcin Ladislav (kék mezben) két góljával egyenlített a Volán (Fotó: Mirkó István)
A két vereségből érkező Fehérvár AV 19 kétgólos hátrányt ledolgozva nagyon fontos győzelmet (4–3) aratott a lendületben lévő Dornbirn ellen hazai pályán az osztrák profi jégkorong-bajnokság pénteki játéknapján, és ezzel javította esélyét a felsőházi rájátszásba kerülésre.

I. HARMAD

Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a fehérváriak számára, hiszen James Arniel – aki a Volán néhány nappal ezelőtti, keserű dornbirni kalandja (1–4) alkalmával is betalált – már a 2. percben megszerezte a vezetést (0–1).

Bár a Volán kísérletezett több lövéssel, az első húsz percben egyértelműen az osztrákok támadtak veszélyesebben – a fehérváriaknak a meccs első emberfórjából sem sikerült betalálniuk.

II. HARMAD

Sajnos a második játékrész ugyanúgy indult, mint az első: ezúttal Jonathan D'Aversa emlékeztette a fehérváriakat minapi góljára... (0–2). Szerencsére Sikorcin Ladislav gyorsan szépített Kóger Dániel passzából (1–2), és ez beindította a Volánt.

Ekkor a hazaiak az előre eltervezett gyors hokit játszották, Sikorcin hamarosan egyenlített (2–2) – Orbán Attila bejátszását a kapu előtt birkózó Benk András kotorta tovább elé –, az egymás után gördülő támadásokból megvolt a lehetőség a vezetés átvételéhez is, de a helyzetek kimaradtak.

III. HARMAD

Harminc másodpercig kettős, további egy percig szimpla emberhátrányban volt a fehérvári csapat, ezúttal azonban sikerült megúszni korán kapott gól nélkül. Sőt, Andrew Sarauer rövid sarkos lövésével hamarosan már a Volán vezetett, először a meccs folyamán! (3–2)

Egy eladott korongot elcsípő Chris D'Alvise egy percen belül egyenlített (3–3), a periódus derekán azonban Sarauer közelről bekotorta Frank Banham passzát – újra vezetett a Volán (4–3)!

A hajrában kettős emberelőnyből is növelhette volna előnyét a fehérvári legénység, de ez nem sikerült, igaz, a Dornbirn sem találta az utat a kapu felé, így az eredmény nem változott – megszületett a nagyon fontos 4–3-as győzelem.

JÉGKORONG, EBEL

FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák) 4–3 (0–1, 2–1, 2–1)
Székesfehérvár, 3406 néző. V: Hofer (osztrák), Trilar (szlovén), Nagy A. (magyar), Rakovic (szlovén)
FEHÉRVÁR: Engstrand – Wehrs (1), SZIRÁNYI B., Marino, BARTALIS, Kovács Cs. (1); Boivin, Ejdepalm, Banham (2), SARAUER 2, LoVecchio; Varga A., Orbán (1), Benk (1), SIKORCIN 2, Kóger D. (1); Reiter A., Hetényi P., Németh A., Erdély, Magosi B. Edző: Rob Pallin
DORNBIRN: Lawson – MAGNAN-GRENIER, D'AVERSA 1 , D'ALVISE 1 (2), ARNIEL 1 (2), Grabher-Meier (2); Crawford, Sertich, Bombach, Blatny, Aquino; Lembacher, Jeitzner, N. Petrik, Feichtner, Desbiens; Putnik, Samardzic, Achermann. Edző: Dave MacQueen
Rob Pallin: – Mi diktáltuk a tempót az egész mérkőzésen, és akkor sem adtuk fel, amikor hátrányba kerültünk. Az első szünetben mondtam a fiúknak, hogy nincs semmi baj, tegyék csak a dolgukat tovább. Így is történt, és néhány nagyszerű egyéni teljesítménynek köszönhetően nagyon fontos két pontot sikerült szereznünk fáradó ellenfelünkkel szemben.
Dave MacQueen: – Nehéz mit mondani ilyen vereség után. Kétgólos vezetésünket követően sajnos többen elhitték, hogy már zsebben van a meccs. Néhány játékosom teljesítményével nem vagyok elégedett, nem a taktikai utasításoknak megfelelően jártak el, így nem lehetett azon csodálkozni, hogy a Fehérvár kihasználta a hibáinkat, és megnyerte a mérkőzést.