EBEL: karácsonyi csoda – a Volán kiütötte a listavezetőt!

2015.12.26. 19:46
Kóger Dániel már az első percben bevette a linziek kapuját (Fotó: Koncz György)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) szombati játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán 4–1-re legyőzte a listavezető Linzet.

Parádésan kezdett a Volán, hiszen csak 45 (egyes források szerint 44) másodperc kellett a vezető gólhoz: Kóger Dániel indult meg a kapu mögül, átvitte a védők között, majd bebőrözte a kapust (1–0).

Még mindig csak a 8. perc elején jártunk, amikor jött az újabb találat, egy gyönyörű, egyérintős játék végén Connolly és Sarauer gólpasszából Kevin Wehrs talált közelről a kapuba (2–0).

A második harmadban sokáig úgy tűnt, egyik helyzetet sem váltják gólra a csapatok, aztán a 38. percben „megtört a jég”: Hofer lövését Rajna kétszer védte, de Latendresse aztán a kapuba terelte a korongot – az ítészek szerint nem szándékosan lábbal (2–1).

Az osztrákok hiába támadtak az egyenlítésért, újabb találatot ismét csak a fehérváriak szereztek, kilenc perccel a vége előtt egy kontra végén Chris Francis lőtte ki a hosszút (3–1).

A hajrában a vendégek a kapust is levitték, Christopher Bodo pedig köszönte szépen, és eldöntötte a meccset (4–1).

JÉGKORONG EBEL
FEHÉRVÁR AV19–BLACK WINGS LINZ (osztrák) 4–1 (2–0, 0–1, 2–0)

Székesfehérvár, 3429néző.V:Trilar, Zrnic, Zgonc (mindhárom szlovén), Nagy A.
VOLÁN:
RAJNA – Brocklehurst, MARTINELLI, Sárpátki(1), NAGY G.(1), KÓGER D.1 – Szirányi B., Manavian, Bartalis(1), Sarauer, Connolly(1) – WEHRS1 (1), Varga A.(1), Bodo1, Francis1, Kovács Cs.(1) – Orbán A., Vincze, Sikorcin, Benk. Edző:Rob Pallin
LINZ: Ouzas – Piche, Dorion, Ulmer, McLean, Kozek – Lukas, Palin, HOFER(1), HISEY, Spannring – Altmann, Fechtig(1), Göhringer, Oberkofler, LATENDRESSE1 – Mayrhauser, Kirchschläger, Gaffal, Moderer, Ober. Edző:Rob Daum
Rob Pallin:
– Ez a tökéletes karácsonyi ajándék. Kreatívan, szívvel-lélekkel játszottuk végig a meccset – ha máskor is így játszunk hatvan percen keresztül, ilyen remek dolgok történnek velünk, s egyszer csak nem lesz majd meglepő, hogy simán verjük a listavezetőt. Most minden kritikusunknak megmutattuk, mire képes ez a csapat valójában, pedig még mindig hiányzik az egyik legjobbunk, Banham Frank. Az első harmadot négy nullra nyerhettük volna – és ezt nem én, hanem Rob Daum mondta.
Rob Daum:– Remekül kezdett a Fehérvár, relatíve hamar kétgólos előnybe került. Így soha nem szeretnél indítani egy idegenbeli meccset, mert ez hatalmas pluszt ad a hazai csapatnak. Voltak ugyan helyzeteink, de egyrészt nem tudtunk élni velük, másrészt a Fehérvárnak sokkal több sansza volt, csak Michael Ouzas kapusunknak köszönhetjük, hogy nem lett még nagyobb a különbség.