Jégkorong, EBEL: hetet kapott a Volán a Bozentől

2013.12.22. 19:53
Elfáradtak a Volán-játékosok, sima vereség lett a vége (Fotó: Mirkó István)
Nagy verésbe szaladt bele az Alba Volán az osztrák jégkorongbajnokság 35. fordulójában. A fehérvári csapat odahaza kapott ki 7–3-ra a Bozentől. A magyar csapat az első harmadban még 1–1-re egyenlített, a második játékrészt azonban 3–0-ra elveszítette, ami gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást.

A tegnapi, ráadásban született Dornbirn elleni siker után ismét jelenése volt a Volánnak az osztrák ligában. Az ellenfél ezúttal az a Bozen volt, amely a mérkőzés előtt pontosan tíz ponttal gyűjtött többet a magyar csapatnál.

A táblázaton fellelhető, mondhatni tekintélyes különbséget alátámasztandó az olasz csapat a 34. másodpercben megszerezte a vezetést. Szirányi Bence kiállítását Matt Thomassoni használta ki akkor, amikor szinte még el sem kezdődött a találkozó.

A bozeniek az elején meglehetősen durván játszottak, persze ez abból a szempontból jól jött a fehérváriaknak, hogy a folytatásban rengeteget játszhattak emberelőnyben. Richard Jackman pedig pont egy emberelőnyös szituációban egyenlített: távolról kapásból, laposan vágta a pakkot az olaszok kapujába.

Szép gól volt, de el kell ismerni, az újabb bozeni vezető találat még látványosabbra sikeredett. Persze a rövid felsőbe vágódó John Esposito kapáslövésénél látványos vizuális tuningként működött Hetényi Zoltán kulacsa is, amely röppályára állt az irdatlan erővel a kapuba vágódó korongtól.

Sajnos a második játékrészt jobban kezdte a Bozen: Kim Strönberg egyenlő létszámnál vette be a magyar kaput, majd Ziga Pance találatánál érezhettük, hogy kezd elúszni a hajó. A hajó aztán a 33. percben kötött ki a parton – csak éppen a túlparton. Davide Nicoletti 5–1-es vendég vezetést eredményező találata után Hetényi le is jött a jégről, Rajna Miklós váltotta őt a kapuban.

Az utolsó harmadra sok nyitott kérdés nem maradt, még akkor sem kezdhettünk reménykedni, amikor Andrew Sarauer szépített a játékrész elején, hat perccel később ugyanis a Bozen már 7–2-re vezetett. Tomassoni második és Anton Bernard első találata ráadásul kisebb rekordhoz is segítette az olaszokat: a Bozen még nem szerzett ennyi gólt egy meccsen a szezonban.

Magosi Bálint még kozmetikázta az eredményt a végén, de Volánnak már nem volt esélye arra, hogy elkerülje a vereséget.

„Mindig sok kiállítást kapunk, de ez egy ilyen liga”

EBEL
35. FORDULÓ
SAPA FEHÉRVÁR AV 19–BOZEN FOXES (olasz) 3–7
(1–2, 0–3, 2–2)
Székesfehérvár, 3126
néző. Vezette: M. Nikolic, Veit, Northegger, Schauer (mind osztrák)
FEHÉRVÁR:
Hetényi Z. (Rajna) – Sertich, JACKMAN 1 (2) – Banham, Sarauer 1, Nemes – Szirányi B., Varga A. – Mihály Á. (1), Naglich, Magosi 1 – Pozsgai, Hetényi P. – Tóth G., Sikorcin, Kovács Cs. (1) – Kiss D., Orbán – Benk, Szabó D.
BOLZANO:
HÜBL – Egger, NICOLETTI 1 (1) – Strömberg 1, Sharp (1), Santorelli (1) – Piche, TOMASSONI 1 (2) – BEAUDOIN (3), WHITFIELD 1 (2), Pance 1 – Miglioranzi, Oberdörfer – Insam, Bernard, Zisser – Wunderer – Gander (1), Pajic (1), Esposito 1
Gólok. 0:34: Tomassoni
(Whitfield, Beaudoin – emberelőny, 0–1). 9:20: Jackman (ee, 1–1). 12:25: Esposito (Pajic, Gander, 2–1). 24:51: Strömberg (Santorelli, Sharp 1–3). 28:09: Pance (Tomassoni, Nicoletti – ee, 1–4). 32:04: Nicoletti (Beaudoin, Strömberg – ee, 1–5). 40:33 Sarauer (Mihály Á., Jackman, 2–5). 45:14: Whitfield (Beaudoin, Tomassoni – ee, 2–6). 46:26: Bernard (Zisser, Insam, 2–7). 51:53: Magosi (Jackman, Kovács Cs. – ee, 3–7)
Fegyelmi büntetés:
10 perc fegyelmi (Kiss D.)