Jégkorong, EBEL: Hetényi Zoltán vesztes meccsen tért vissza

2013.12.06. 21:42
A Volánnak a szinte megnyert meccsen meg kellett elégednie<br />az egy ponttal (Fotó: Meder István)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszában a Sapa Fehérvár AV19 hazai környezetben egygólos vereséget szenvedett a Villachtól. A fehérváriaknál ezen a mérkőzésen tért vissza a napokban szerződtetett válogatott kapus, Hetényi Zoltán. A fehérváriak 59:49-ig vezettek, majd a vendégek egyenlítése után a túlórában buktak el.

Az első percben megkapott fórját 24 mp alatt váltotta gólra a Volán – Andrew Saraueré az érdem, és ne feledjük Lukas Herzog vendégkapus bakiját sem –, a kiváló rajt után azonban kiegyenlített csatába bocsátkozott a Villachhal. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, árnyalatnyit a fehérvári akciókat követő lövések tűntek veszélyesebbnek, a Volán kapujában pedig a visszatérés után azonnal az első meccsen lehetőséghez jutó Hetényi Zoltán állta a rohamokat. Hiába azonban a magabiztos kapusteljesítmény, a 16. percben akcióból egyenlítettek a vendégek. Húsz perc után az iksz igazságosnak volt mondható (1–1).

Döntően a második harmadban az egyik fél sem tudta ráerőltetni az akaratát a másikra, és állandó veszélyt jelenteni annak kapuja előtt. Így továbbra is hullámzó volt a játék, legalábbis abban az értelemben, hogy hol az egyik, hol a másik kapu előtt adódott akció. A harmad közepén Benk András párban, majd visszatérte után Pozsgai Tamás szólóban célozhatta meg a büntetőpadot, ám az eredmény nem változott. Egészen a játékrész hajrájáig, mert akkor Mihály Árpád góljával másodjára is vezetéshez jutott a vendéglátó (2–1).

A harmadik felvonás elején a büntetőpadok jutottak főszerephez – szűk három perc alatt két-két kisbüntetést osztottak ki, a Volán egyet rossz csere miatt kapott –, de utána öt az öt ellen előbb enyhe, majd érezhető mezőnyfölénybe került a Fehérvár. Támadott a házigazda, megvoltak a helyzetek és a lövések, csak a döntő találat hiányzott. De az nagyon! Az utolsó percre a vendégek lehívták a kapusukat, a fehérváriak egykori légiósa – akinek a távozását a közönség nem bocsátotta meg –, Derek Ryan 11 mp-vel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, túlórára mentve a mérkőzést (2–2).

A hosszabbítás harmadik percének elején emberhátrányba került a Fehérvár, a Villach pedig 19 mp alatt gólra váltotta a fórját, és két ponttal távozott Székesfehérvárról egy olyan meccs után, amelyen még egy pontot is a sírból mentett meg. Nemhogy mind a kettőt (2–3).

„Még mindig nem hiszem el, hogy belőtték”

JÉGKORONG, EBEL
ALAPSZAKASZ

SAPA FEHÉRVÁR AV 19–EC VILLACH SV (osztrák) 2–3 (1–1, 1–0, 0–1, 0–1) – h. u.
Székesfehérvár, 3295
néző. V: Berneker, M. Nikolic, K. Nikolic, Nothegger (mind osztrák)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Tokaji (1), Szirányi B., MIHÁLY Á. 1, SARAUER 1, Kovács Cs. (1) – Sertich (1), Jackman, Magosi, Sikorcin, Benk – Pozsgai, VARGA A., Banham, Naglich, Yellow Horn (1) – Kiss D., Hetényi P., Kocsis, Erdély, Nemes. Edző: Marty Raymond
VILLACH: Herzog – HOTHAM 1, Pretnar (1), Petrik, McBride, Fraser (1) – Unterluggauer, Jarrett, Hughes (1), RYAN 1, PEWAL 1 (1) – Bacher, Brunner, Nageler, Forney, Platzer – Steiner, Gelfanov, Göhringer. Edző: Hannu Järvenpää
Gólok. 1:08: Sarauer (Yellow Horn, Sertich – emberelőny, 1–0). 15:38: Hotham (Pretnar, Fraser, 1–1). 36:06: Mihály Á. (Kovács Cs., Tokaji, 2–1). 59:49: Ryan (Pewal, 2–2). 63:21: Pewal (Hughes – ee., 2–3)
Marty Raymond:
– Érdekes volt a játékvezető ítélete az utolsó kiállításnál. Amit a túloldalon befújt, azt nálunk nem. De nem is ez a lényeg, hiszen lehet, hogy jól játszott a csapat, ez azonban még mindig nem elég. Megfizetjük az árát annak, hogy nem vagyunk elég határozottak sem a saját kapunk, sem az ellenfélé előtt. Még mindig javulnunk kell, ha el akarjuk érni a rájátszást, oda kell tenniük magukat a fiúknak az olyan szituációkban, mint amilyen a bekapott gól volt tizenegy másodperccel a vége előtt.
Hannu Järvenpää: – Nagyon kemény mérkőzés volt, olyan, amilyenre előzetesen számítottunk. A Fehérvárnak kiváló csapata van, úgy játszott, hogy az egyik pontot feltétlenül megérdemelte. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, hiszen végig keményen dolgozott a meccsen, és ennek köszönhetően a végén ki tudta csikarni a győzelmet.