Jégkorong, EBEL: háromgólos Volán-vereség Linzben

2013.10.06. 20:01
Bálizs négyszer kapitulált az otthon még százszázalékos linziek ellen (Fotó: Reuters)
A Black Wings Linz jégkorongcsapata vette át a vezetést az EBEL alapszakaszában, miután hazai pályán 4–1-es győzelmet aratott a Sapa Fehérvár AV19 felett.

A linzi mérkőzésen a házigazda már a 8. percben vezetést szerzett, miután korábban már „csöngetett” egyszer a kapuvason. Mihály Árpád és Andrew Sarauer is a büntetőpadon ült, a Linz csapatkapitánya, Philipp Lukas használta ki a kettős emberfórt. Két perccel később jött a válasz, Frank Banham egy kipattanóból megszerezte a fehérvári egyenlítő gólt.

Sajnos, ez volt az utolsó szava a Volánnak, mert innen már csak a hazaiak jöttek: Brian Lebler juttatta ismét vezetéshez az osztrákokat az első harmad hajrájában. A 36. percben aztán Lebler az előkészítő szerepét vállalta, Jason Ulmer volt a befejező ember. A fehérváriak veszni hagytak egy, a harmadik harmadba áthúzódó emberelőnyt, aztán még egy fórt, utóbbi alatt a Linz kihagyott Daniel Oberkofler révén egy büntetőt. A 47. percben Curtis Murphy ziccerénél Bálizs Bence még megakadályozta, hogy a Linz hárommal elhúzzon, de az 51. percben, emberelőnyből döntött a Black Wings: Andrew Hedlund gyilkos erejű lövésével kialakította a 4–1-es végeredményt.

JÉGKORONG EBEL, ALAPSZAKASZ
LIWEST BLACK WINGS LINZ (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–1 (2–1, 1–0, 1–0)
Linz, 3700 néző. Vezette:
Graber (osztrák), Warschaw (amerikai), Durchner (osztrák), Johnstone (amerikai)
Linz:
OUZAS – Murphy, R. Lukas – LEBLER 1 (1), Moran (1), ULMER 1 (1); MacDonald, Hedlund 1 – Kozek (1), HISEY (2), M. Iberer; Dorion, Mitterdorfer (1) – Baumgartner, Oberkofler, Spannring; Mayr, Fechtig – Macierzynski, P. Lukas 1, Scholz. Edző: Rob Daum
Fehérvár:
Bálizs – Jackman, Pozsgai – Banham 1, Sarauer (1), Kovács Cs.; Gawryletz, Hetényi P. – Benk, Naglich (1), Yellow Horn; Szirányi B., Tokaji – Mihály Á., Sikorcin, Magosi; Orbán, Kiss D. – Sárpátki, Nemes, Kocsis. Edző: Marty Raymond
Gólok. 8:30: P. Lukas
(Kozek, Hisey – kettős emberelőny, 1–0). 10:29: Banham (Naglich, Sarauer, 1–1). 16:03: Lebler (Moran, Ulmer, 2–1). 35:11: Ulmer (Lebler, Mitterdorfer, 3–1). 50:16: Hedlund (Hisey – ee., 4–1)