EBEL: háromgólos hátrányból állt fel a Volán, hiába…

2013.10.31. 21:50
McBride szerezte a Villach első gólját (Fotó: Veres Viktor)
Az osztrák jégkorong-bajnokságban (EBEL) hiába állt fel háromgólos hátrányból a Sapa Fehérvár AV19 a Villach otthonában, végül 6–3-ra kikapott.

A Volán húzós októbert tudhat maga mögött, a Villach otthonában már a 13. meccsét játszotta. A szezont hullámzóan kezdő fehérvári csapat mostanra teljesen kiegyenesedett, és idegenben is pontokhoz jut. Villachba sem az esélytelenek nyugalmával utazott, sokkal inkább újabb pontszerzés reményében.

Egyszer már találkozott a két csapat a most futó szezonban, a fehérvári jégcsarnokban 4–2-re nyert a Volán október közepén. Emiatt is fűthette a visszavágási vágy a Villachot, az első harmadban azonban nem esett gól a találkozón. A második játékrészben aztán öt perc alatt háromgólos előnyre tett szert az osztrák csapat. A gyorsan bekapott gólok után Bálizs Bencét Rajna Miklós váltotta a kapuban, de az ellenfélnek is kapust kellett cserélnie, Thomas Hönecklnek sérülés miatt adta át a helyét Jean Phillippe Lamoureux-nak. Mihály Árpád azonban kisvártatva beköszönt neki, megszerezve a szépítő gólt.

A záró harmadban visszajött a meccsbe a Fehérvár, és egymás után ütött két találattal (Németh Attila és Szirányi Bence talált be) kiegyenlített. Ezt követően azonban újra a Villach percei következtek, és az utolsó kilenc percben újra hármat rakott közé, 6–3-ra megnyerve a meccset.

Az EBEL-ben a válogatott mérkőzések miatt két hét szünet jön, november 13-án Grazban játszik a Volán.

JÉGKORONG, EBEL
Villach–Sapa Fehérvár AV19 6–3 (0–0, 3–1, 3–2)
Gólok:
McBride (1–0, Petrik, Pretnar 23:55), Huhges (2–0, Ryan, Pewal, 26:04), Unterluggauer (3–0 – emberelőnyből, Hughes, Ryan, 28:57), Mihály Á. (3–1 – ee., Szirányi, 37:41), Németh A. (3–2, Szirányi, Sikorcin, 46:18), Szirányi (3–3, Tokaji, Sikorcin, 47:53), Pewal (4–3, 51:09), Jarrett (5–3 – ee., Hughes, Ryan, 53:13), Jarrett (6–3, Fraser, Hughes, 58:02)