Jégkorong, EBEL: győzelemmel nyitotta a Volán a nagy hajrát

2014.02.24. 21:34
Hetényi Zoltán gól nélkül tartotta a fehérvári kaput (Fotó: Szabó Miklós – archív)
Jól tért vissza a háromhetes olimpiai pihenőről a Sapa Fehérvár AV 19: a magyar csapat 3–0-ra győzött az Innsbruck vendégeként az osztrák első osztályú profi jégkorongbajnokság (EBEL) hétfői játéknapján, és ezzel megerősítette helyét az alsóházi tabella élén, a rájátszást érő összesített hetedik helyen.

Emberhátránnyal kezdődött a meccs a Volán számára, de az 52 másodperc után előálló kellemetlen szituációt ugyanúgy sikerült kihúzni, mint a 14. és 16. perc közötti még kellemetlenebb időszakot, amikor Benk András és Szirányi Bence is a büntetőpadon ült. Közben a fehérváriak is elpuskáztak egy emberfórt. Az első harmad java részében az Innsbruck támadott, de a hajrá a magyar csapatnak sikerült jobban – gól sem itt, sem ott nem született.

Nem úgy a második harmadban! Csupán 28 másodperc pergett le, amikor Kovács Csaba kapu mögül visszatett korongja zavart keltett Adam Munro ketrece körül, és Frank Banham a hálóba lőtt (0–1). A játékrész derekán előbb az Innsbruckból, majd a Volánból szórtak ki egy embert, és a magyar csapat góllal ünnepelte a kiegészülését: ismét Kovács volt az előkészítő, és most Andy Sertich lőtt a kapuba (0–2). Egy páros kiállítás, valamint Bryan McGregor kapuvasra lőtt korongja jelentett még eseményt ebben a húsz percben.

A gyorsan lepergő utolsó periódusban a Volán úgy húzta ki Yellow Horn kiállítását, hogy közben egyetlen lövés sem ment Hetényi Zoltán kapujára. Az utolsó két percben a hazaiak többször is mezőnyjátékost küldtek be Adam Munro kapus helyére, de így sem sikerült szépíteniük, sőt Yellow Horn egy üres kapus góllal még biztosabbá tette a magyar csapat győzelmét (0–3).

Az alsóház élén a pozícióját megerősítő Volán a héten további három mérkőzést játszik: szerdán a Klagenfurtot, pénteken a Grazot fogadja, míg vasárnap a Dornbirn otthonában lép jégre. Az alsóház első két helyezettje jut be a rájátszásba.

EBEL, KÖZÉPSZAKASZ

HC TWK INNSBRUCK (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 0–3 (0–0, 0–2, 0–1)
Innsbruck, 1400
néző. Vezette: Berneker, Erd, Plattner, Smeibidlo (mind osztrák)
Innsbruck: Munro – Pedevilla, Malik – T. Donati, J. Donati, Salazar; Sims, Pittl – Höller, Jurik, Ulmer; Stern, Switzer – Hörtnagl, Scheinach, Mössmer; Steinacher, Lindner – Echtler, Steiner, Hanschitz. Edző: Daniel Naud
Fehérvár: HETÉNYI Z. (1) – Jackman (1), Szirányi B. – BANHAM 1 (1), Sarauer, KOVÁCS CS. (2); SERTICH 1 (1), Hetényi P. – Mihály Á., Yellow Horn 1, Naglich; Varga A., Orbán – Benk, McGregor, Magosi B.; Pozsgai – Németh A., Nemes, Tóth G. Edző: Marty Raymond
Gólok. 20:28: Banham (Kovács Cs., 0–1). 29:52: Sertich (Kovács Cs., Hetényi Z., 0–2). 59:45: Yellow Horn (Banham, Sertich – üres kapu, 0–3)
Kapusok: Munro 95%, ill. Hetényi Z. 100 %. Lövések: 34 (14, 8, 12), ill. 40 (14, 15, 11). Időkérések: 58:43, ill. 57:24. Emberelőnyök: 5/0 (3/0, 1/0, 1/0), ill. 2/0 (1/0, 1/0, –). Büntetőpercek: 6 (2, 4, –), ill. 12 (6, 4, 2)
Marty Raymond, a Fehérvár edzője:
– Az első harmad teljesen kiegyenlített volt, a másodikra viszont más felfogásban mentek ki a fiúk. Végre éltek a lehetőségekkel elöl, közben tökéletes volt az emberhátrányos védekezésünk, Hetényi Zoltán pedig mindent védett. Közelebb kerültünk a célunkhoz, de továbbra is csak a következő meccsre koncentrálunk. Szerdán a Klagenfurt ellen kell győzni, aztán meglátjuk, hogyan tovább.