Jégkorong, EBEL: egy fehérvári pont a Dornbirn ellen

2013.10.20. 20:09
Banham duplázott, a Fehérvár egy pontot csípett meg (Fotó: Mirkó István, archív)
A Sapa Fehérvár AV19 férfi jégkorongcsapata egy pontot szerzett az EBEL alapszakaszában a Dornbirn vendégeként, miután 4–3-as vereséget szenvedett hosszabbításban az osztrák csapattól.

A jó formában játszó Fehérvár már a 3. percben a hálóba juttatta a korongot, más kérdés, hogy a kavarodás utáni gólt nem adták meg (a játékvezetők már korábban belefújtak az akcióba) – a magyar csapat tagjainak heves reklamálása ellenére sem. A Dornbirn lassan belemelegedett a meccsbe, de hiába próbálták a hazaiak bevenni Bálizs Bence kapuját, a magyar kapus állta a sarat.

A 16. percben aztán négy a négy elleni szituációban vezetést szerzett a Volán: Andrew Sarauer passzolt Frank Banhamhez, aki ki is használta a ziccert. Az első harmad hajrájában aztán derült égből osztrák gólok jöttek: előbb Brett Sonne lövését védte Bálizs, a korong kipattant, Luciano Aquino pedig Sonne elé tálalt, aki másodszorra nem hibázott. Banham még beszedett egy kétperces büntetést, és ezt villámgyorsan kihasználták a hazaiak, Aquino lőtte be az üres kapura kijátszott fórt. 48 másodperc alatt lett a 0–1-ből 2–1...

Banham a második harmad elején gyorsan góllal javította a hibát, és kiegyenlített, majd jött Colton Yellow Horn, aki két Dennis-védés után harmadszorra már belőtte a kapuba a korongot – 0–1-ről 2–1, onnan 2–3! Naglich a 30. percben szólót hibázott, majd a Fehérvár elpuskázott egy emberelőnyt is. A második harmad végén Yellow Horn és Benk sem tudott túljárni a hazai kapus eszén, így maradt a minimális Volán-előny a záró játékrészre.

A Dornbirnban tudatosult, hogy többet kellene tenni a pontszerzésért, így az osztrák csapat – mely kétszer is fórba került – fölényben játszott a harmadik harmadban. Az egyenlítő gól végül az 52. percben született meg, Graham Mink révén. A Volán még az 56. percben emberfórba került, de hiába, nem sikerült kihasználni Jonathan D'Aversa kétperces kisbüntetését – maradt a 3–3, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás nem tartott sokáig, 1:25 elteltével Sonne Chris D'Alvise elé tálalt, aki az üresen tátongó kapuba lőve eldöntötte a meccset – 4–3-ra győzött a Dornbirn, a Volán négymeccses győzelmi szériája viszont megszakadt.

JÉGKORONG, EBEL
DORNBIRNER BULLDOGS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 4–3 (2–1, 0–2, 1–0, 1–0) – h. u.

Dornbirn, 2116 néző. Vezette: Dremelj (szlovén), Erd, Hütter (mindkettpő osztrák), Rakovic (szlovén)
DORNBIRN: Dennis – D'Aversa (1), Oraze (1) – Aquino 1 (2), Sonne 1 (1), Mink 1; Magnan-Grenier (1), Plante (1) – D'Alvise 1, Jarrett, Brooks (1); Montgomery, Slivnik – N. Petrik, Feichtner, Mairitsch; Glanznig – Putnik, Häussle, Wolf. Edző: Dave MacQueen
FEHÉRVÁR: Bálizs – Jackman (1), Pozsgai – Sarauer (1), Naglich (1), Banham 2; Szirányi B. (1), Tokaji – Magosi, Sikorcin, Kovács Cs.; Gawryletz, Hetényi P. – Mihály Á. (1), Yellow Horn 1, Benk (1); Kiss D., Orbán – Tóth G., Nemes, Kocsis. Edző: Marty Raymond
Gólok. 15:56: Banham (Szirányi B., Sarauer, 0–1). 19:09: Sonne (Aquino, Plante, 1–1). 19:57: Aquino (Brooks, D'Aversa – emberelőny, 2–1). 21:15: Banham (Naglich, Jackman, 2–2). 24:50: Yellow Horn (Benk, Mihály Á., 2–3). 51:10: Mink (Aquino, Magnan-Grenier, 3–3). 61:25: D'Alvise (Sonne, Oraze, 4–3)
További eredmények: Ljubljana–Villach 1–7, Salzburg–Linz 1–2 – h. u., Vienna–Graz 4–2, Znojmo–Klagenfurt 1–3

1. Linz 14 9 1 4 44–30 +14 20
2. Bozen 14 8 4 2 51–41 +10 20
3. Villach 14 7 2 5 55–43 +12 18
4. Salzburg 14 7 1 2 4 43–38 +5 18
5. Vienna Capitals 14 8 6 50–31 +19 16
6. Znojmo 13 7 2 4 42–39 +3 16
7. Sapa Fehérvár AV19 14 5 2 2 5 41–47 –6 16
8. Graz 14 5 2 1 6 36–40 –4 15