EBEL: Banham döntött, ismét győzött a Fehérvár!

2015.09.18. 21:39
Az Olimpija szokás szerint kemény ellenfele volt a Fehérvárnak – de a vége hazai győzelem (Fotó: Szabó Miklós)
Folytatódott a jégkorong EBEL-ben a Fehérvár AV19 jó szezonkezdete: a magyar csapat harmadik alapszakaszbeli meccsét is megnyerte, igaz, egy pontot elhullajtott, mivel csak a hosszabbításban tudta megtörni a szlovén Olimpija Ljubljana ellenállását.

A szlovén „sárkányokat” a felkészülés során viszonylag simán legyőzte a Fehérvár, ám a ljubljanaiak imádnak borsot törni a magyar csapat orra alá – a péntek esti mérkőzés nem ígérkezett egyszerűnek, és nem is lett az...

A nagy hazai fölényt hozó első harmad után a kanadai Brendan Connolly góljával vezetett a Volán, majd a másodikban ismét a hazai 63-as villant, egy lövőcsel után vette be Roy Oliver kapuját. Ez rendben is lett volna, ám az Olimpija számára a következő percekben minden jól pattant – a Fehérvár 26:34-nél még kétgólos előnyben volt, hogy aztán 30:31-nél már 2–2-re álljon, miután előbb Andrej Hebar, majd Anze Ropret köszönt be.

Bosszankodás helyett a Volán inkább ismét visszaszerezte a vezetést – az 51. percben Varga Arnold törte meg a szlovének makacs ellenállását. A vezető gól után is a magyar csapat maradt a kezdeményezőbb, az Olimpijának nem nagyon volt helyzete. Egészen 2:04-gyel a dudaszó előttig, amikor egy védelmi kihagyás után „lenullázták” a Volánt a vendégek, végül Roland Kaspitz talált közelről a kapuba.

Az utolsó másodpercekre maradt még egy nagy Volán-helyzet, de nem sikerült begyömöszölni a kapuba a korongot – igaz, egy emberelőnyt így is kapott a hazai csapat. Nagy Gergő előtt adódott még egy lehetőség, de nem tudott túljárni a kapus eszén – jöhetett a ráadás, emberfórban, igaz, már csak két pontért. Nem tartott sokáig a hosszabbítás: ötvennégy másodpercet kellett várni, amíg egy késleltetett kiállításnál Banham Frank a kapuba zúzta a korongot – egy pontot elhullajtott a Fehérvár, kettőt viszont begyűjtött, és győzelemmel zárta az estét!

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV 19–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 4–3 (1–0, 1–2, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Székesfehérvár, 3175
néző. V: Siegel (osztrák), Trilar (szlovén), Nagy A., Rakovic (szlovén)
FEHÉRVÁR: Rajna – Orbán A., Varga A. 1, VINCZE P. (2), Francis (1), CONNOLLY 2 – Szirányi B. (1), Wehrs, Sárpátki (1), NAGY G. (1), Kovács Cs. – Martinelli, Reiter A., BANHAM 1, Blackwater, Kóger (1) – Becze, Sikorcin, Benk. Edző: Rob Pallin
LJUBLJANA: ROY – Tavzelj, Planko (1), Desbiens, Music, Chaput – Logar, Reinthaler, ROPRET 1 (1), Kaspitz 1, PESUT (2) – Groznik, Selan (1), Koblar, Kalan (1), Hebar 1 – Sotlar, Scholz, Hadzic, Hocevar, Pem. Edző: Fabian Dahlem
Rob Pallin:
– Nagy csapás, hogy Andrew Sarauer mellett Aaron Brocklehurst is kiesett sérülés miatt, így a többieknek nagyobb munkát kellett végezniük. Ám ettől teljesen függetlenül is azt mondom, hogy a húzóembereinktől többet várok. A második harmadban két rövidzárlat miatt két gólt kaptunk a semmiből – nem akarok megnevezni konkrét személyeket, de van egy játékosom, aki tavaly remekül teljesített, idén viszont az első három meccs alapján azt kell mondanom, egyelőre fejben egyáltalán nincs ott a jégen.
Fabian Dahlem: – Ki merem jelenteni, a liga egyik legjobb csapata ellen játszottunk remek meccset. A Fehérvár nagyon keményen védekezik, ezt ellenünk is megmutatta. Nagyon nem értek egyet azzal a játékvezetői ítélettel, melynek nyomán az ellenfél emberelőnybe került a hosszabbításban, és amely végzetesnek bizonyult a mi szempontunkból, de egy ilyen csapat otthonából elhozni egy pontot nagy fegyvertény.