Jégkorong, EBEL: a Znojmo túlórában nyert Fehérváron

2014.01.03. 21:51
Andrew Sarauer (balra) találatával még 2–0-ra vezetett a Volán (Fotó: Tumbász Hédi)
A jégkorong EBEL alapszakaszában a Znojmo túlórás meccsen nyert a 34. perc közepén még kétgólos előnyben lévő Sapa Fehérvár AV19 ellen.

1. harmad

Amilyen jól indult – egy perc sem kellett az első gólveszélyes Volán-helyzetre –, olyan rosszul folytatódott a találkozó: Sikorcin Ladislav az ellenfél harmadánál kente volna palánkra az ellent, de a célszemély elkorizott, ő pedig olyan rosszul kapta el térddel a palánkot, hogy két társának kellett őt letámogatni. A fiatalok közül a harmadik sorban ezúttal Tóth Gergő lett a center, de a sérülés miatt azonnal meg kellett variálni a támadótriókat. Három sorral játszottak tovább a fehérváriak, és a fiatalok egymást cserélték. Némi időbe telt, amíg az intenzív letámadással kezdő Volán újfent rátalált a játékára, és kiegyenlített mezőnymunkát követően némi fölényt harcolt ki. A 15. percben aztán szép akció végén jutott vezetéshez a házigazda: Adam Naglich jól érkezett a hosszún egy bal szélről meglőtt keresztpasszra (1–0).

2. harmad

Többen még vissza sem érhettek a büféből, máris megduplázta előnyét a Volán! Andrew Sarauer egy lecsorgót emelt be közelről szemfülesen. A vendégek azonban még a 21. percben, 18 mp-cel a második bekapott gólt után szépítettek: Martin Podesva félfordulatot követően, bekkel a nyakában, fonákkal emelte a korongot a kapu bal oldalába. Sokáig azonban nem bánkódhattak a fehérváriak, Szirányi Bence a 24. perc elején a jobb szélről húzott befelé, és miután senki nem vette őt komolyan, lopta a távolságot, majd kilőtte a kapu jobb oldalát. Ismét kettő volt a hazaiak előnye. Viszont érthetetlenül nem tudták kihasználni a lélektani fölényüket és gólelőnyüket. Görcsösen játszottak, és a sportszerű találkozón a második harmad végjátékában a vendégek egyenlítettek. Peter Pucher egy letámadás után elcsent korongot helyezett Hetényi Zoltán kapujába, majd egy perc sem telt el, amikor Tomas Jiránek a buli utáni lecsorgót bombázott be. Hidegzuhany (3–3).

3. harmad

A Znojmo sokat dolgozva építette fel támadásait, a Volán zárt védekezésre és a kontrákra épített. Bizony, elkéltek Hetényi Zoltán bravúrjai is, egy alkalommal pedig már ő is tehetetlennek bizonyult, de kisles miatt érvénytelenítették a vendégek gólját. Megkapta első fórját a Fehérvár is, de nem tudott mit kezdeni vele a házigazda. A hajrában a Volán kettő az egy elleni akciót vitt – Mihály Árpád elvállalta a lövést, nem vonta be az akcióba a túloldalon üresen érkező Szirányit –, a vendégeknek ziccerük is akadt, gól azonban nem született, jöhetett a túlóra (3–3).

Hosszabbítás

Négy a három ellen játszhatott másfél percig a Volán, de csak helyzetig jutott a házigazda, győztes gólig nem. A kiegészülő Znojmo aztán egy perccel később egy buli utáni rossz védekezést kihasználva – véleményes kézpassz is volt az akcióban – megszerezte a plusz egy pontot érő találatot (3–4).

JÉGKORONG EBEL
ALAPSZAKASZ

SAPA FEHÉRVÁR AV 19–ORLI ZNOJMO (cseh) 3–4 (1–0, 2–3, 0–0, 0–1) – h. u.
Székesfehérvár, 3425
néző. V: Dremelj (szlovén), Siegel, Hütter (mindkettő osztrák), Rakovic (szlovén)
FEHÉRVÁR: HETÉNYI Z. – Sertich (2), SZIRÁNYI B. 1, Banham (1), SARAUER 1 (2), NAGLICH 1 (1) – Jackman, Pozsgai, Mihály Á., Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Varga A., Magosi B., Tóth G., Benk – Hetényi P., Németh A., Nemes, Vincze P. Edző: Marty Raymond
ZNOJMO: Landsman (HOVI) – Pojkar, Pavlikovsy, Beránek, Blatny, Lattner – Thomas, STACH, Havlík (2), PUCHER 1 (2), Podesva 1 (1) – BORUTA 1, Kolarz, Seda, Bartos, Beroun – Finsterle, Müller, JIRÁNEK 1, Fiala (1), Prochazka. Edző: Jirí Reznar
Gólok. 14:18: Naglich (Sarauer, Sertich, 1–0). 20:39: Sarauer (Banham, Sertich, 2–0). 20:58: Podesva (Pucher, Havlík, 2–1). 23:02: Szirányi B. (Naglich, Sarauer, 3–1). 33:40: Pucher (Havlík, Podesva, 3–2). 34:37: Jiránek (Fiala, 3–3). 62:33: Boruta (Pucher, 3–4)
Marty Raymond:
– Olyan mérkőzést veszítettünk el, amelyet megnyerhettünk volna. Ráadásul két fontos játékosunk, Benk András és Sikorcin Ladislav is megsérült, míg Colton Yellow Horn továbbra is nagyon hiányzik a csapatból. Nem tudok örülni az egy megszerzett pontnak, mert a kezünkben volt a meccs, két góllal vezettünk, balszerencsések voltunk. A fiúkra nem lehet panasz, mindent megtettek, de ilyen a hoki, nem mindig a jobbik csapat nyer.
Jirí Reznar: – Most is nagyon jó mérkőzést játszottunk a fehérváriakkal. Két hasonló csapat találkozott, ám nagyon fontos volt számunkra a győzelem, és el is értük. Nem kezdtünk jól, de aztán felzárkóztunk, és döntetlenre mentettük a találkozót kétgólos hátrányt követően, a hosszabbításban pedig jól koncentráltunk. Jelentős ez a győzelem, megnőtt az esélyünk a felsőházba jutásra.
Olimpija Ljubljana–Dornbirn 3–5 (0–1, 2–1, 1–3), Graz–Linz 4–3 – h.u. (2–0, 0–0, 1–3, 1–0), Vienna Capitals–Klagenfurt 3–4 – szétlövéssel (0–1, 1–1, 2–1, 0–0, 0–1), Salzburg–Innsbruck 4–1 (2–0, 2–0, 0–1), Bozen–Villach 2–1 (0–0, 2–1, 0–0)

1. Salzburg 40 25 2 3 10 143–99 +44 57
2. Vienna Capitals 40 23 4 1 12 139–96 +43 55
3. Linz 40 21 5 2 12 143–113 +30 54
4. Bozen 39 23 7 9 126–107 +19 53
5. Villach 40 22 3 2 13 153–114 +39 52
6. Znojmo 39 18 3 6 12 131–112 +19 48
7. Graz 40 15 4 5 16 103–115 –12 43
8. Klagenfurt 40 12 7 4 17 108–123 –15 42