Jégkorong, EBEL: a Znojmo túl nagy falat volt a Fehérvárnak

2015.09.27. 19:44
Tömegjelent a listavezető kapuja előtt (Fotó: Földi Imre)
A listavezető Znojmo túl nagy falat volt a Fehérvárnak, amely 4–1-es vereséget szenvedett az osztrák jégkorongbajnokság 6. fordulójában.

Pedig nem játszott rossul a Volán, csak éppen képtelen volt gólt szerezni. A magyar csapat az egész találkozón többet lőtt kapura (29:26) ellenfelénél, de gólt csak a mérkőzés vége előtt hat másodperccel – Ryan Martinelli révén ütött.

Az első másfél harmadban a Znojmo is hadilábon állt a gólszerzéssel, de a 30. percben Lubomir Stach bevette Hetenyi Zoltán kapuját, majd a korábbana fehérvári csapatban is megforduló Yellow Horn duplázott.

Hatodik meccsén a harmadik vereségét szenvedte el a Volán.

JÉGKORONG, EBEL
6. FORDULÓ
FEHÉRVÁR AV19–HC ORLI ZNOJMO (cseh) 1–4
(0–0, 0–2, 1–2)
Székesfehérvár, 3259
néző. V: Dremelj, Zrnic, Zgonc (mindhárom szlovén), Kaspar (osztrák)
FEHÉRVÁR:
Hetényi Z. – Szirányi B., Wehrs – KÓGER (1), Nagy G., Kovács Cs.; Martinelli 1, Varga A. (1) – Connolly, Francis, Vincze P.; Szaller, Orbán A. – Blackwater, Sikorcin, Becze T.; Reiter A. – Szabó K., Benk, Sárpátki. Edző: Rob Pallin
ZOJMO:
NECHVÁTAL – STACH 1 (1), Biro – Tomas 1, Pucher (2), Fiala (1); Stehlík, Sulak – SEDIVY (2), Bartos, YELLOW HORN 2; Boruta, Baca – Lattner (1), Podesva, Novák; NEMCÍK, Csamango – Spacek, Seda, Beroun. Edző: Jirí Reznar
Rob Pallin:
– El kell ismernünk, hogy a Znojmo nem véletlenül vezeti a bajnokságot, és a kapusa ezúttal remek napot fogott ki. Sokat lőttünk kapura, de nem találtuk meg a kipattanókat. Nagyon hiányzik az emberelőnyös játékunkból Frank Banham és Andrew Sarauer. Ennek ellenére büszke vagyok a srácokra, mert mindent megpróbáltak, keményen játszottak.
Jirí Reznar: –
Felkészültünk a Fehérvár játékából és sikerült megvalósítanunk az elképzeléseinket. Elsősorban a biztos, zárt védekezésre törekedtünk, eredményes volt a taktikánk, csak a végén bekapott gólt sajnálom. A csapatjátékunknak, az egységünknek köszönhetjük ezt a győzelmet.